Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ET? Zmiana felg aluminiowych na mniejsze.


MarcinGdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów marki!. Jest to mój pierwszy post (zaraz po przywitaniu się), więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zrobię coś nie tak pisząc go.

Nadchodzi zima i pora zmienić opony na zimowe. Opony zimowe już mam upatrzone i do nich chcę kupić jakieś ładne, używane felgi aluminiowe OEM. Temat stalaków przerabiałem i nigdy w życiu więcej ich nie chcę.

A teraz do sedna sprawy:

Obecnie posiadam letni zestaw opon 225/45/17 z felgami aluminiowymi 7,5J/17H2 ET35 (kupując Audi taki zestaw już tam był założony) i jeśli to pomoże - średnica tarcz z przodu to 312mm. Chciałbym złożyć zestaw na zimę. Opony zimowe, które mam upatrzone to 205/55/16 (wg danych zamieszczonych przez producenta na naklejce, która znajduje się na słupku po otwarciu drzwi kierowcy). Problem mam z doborem felg, bo nie wiem, jakiej szerokości felgę kupić (czy 6,5 czy 7 cali) i nie wiem, z jakim ET. Na tę chwilę wszystkie koła są delikatnie schowane w głąb nadkoli, nie wystają poza obrys błotników.

Jeżeli kupię felgi OEM 16 cali o szerokości np. 6,5 cala to, jakie ET wziąć, aby nie wychodziły poza obrys błotników, a najlepiej jakby również były delikatnie schowane. Może ET42, ET45, a może ET50?

Jest jakiś kalkulator do tego? Mógłby mi ktoś to przeliczyć? Chciałbym uniknąć sytuacji, w której felga będzie uderzać o zacisk bądź opona o elementy zawieszenia – a z tym wiąże się również odsyłanie felg do sprzedającego, tłumaczenie się i ponoszenie bezsensownych kosztów transportu itd., których również chcę uniknąć. Chcę zachować parametry przewidziane przez producenta, aby jazda była jak najbardziej bezpieczna, wydajna itp., zgodnie ze sztuką.

Pomórzcie ?

20181103_185214.jpg

20181103_190513.jpg

received_332606867540219.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ori alu 16stka ma 7J et 42, szukaj et w przedziale 35-45 dla szerokości 7 cali i o nic nie bedziesz musiał się martwić. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie stronkę z kalkulatorem ET - świetna sprawa (http://uniwers.vot.pl/et/index.php). Dzięki temu już chyba odpowiedziałem sobie sam na pytanie jakie felgi z jakim ET brać, aby zachować parametry, które mnie interesują.

Tak więc jak pisał kolega Tobias wybieram 7Jx16H2 ET42. Felga co prawda schowa się w głąb nadkola o 13mm, ale to możne nawet i lepiej, bo błoto pośniegowe i inne rzeczy nie będą syfić boków Audi.

Temat do zamknięcia.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lato założysz sobie fele z ET mniejszym to Ci się wizualnie auto bardziej spodoba. 

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET50 to jeździ Audi A3 , szukaj 7J, ET42-ET46. Jak będziesz chciał to mam różne felgi i opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...