Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Audi A4 B6] Nie działa tylne nagłośnienie oraz subofer


danielxl3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panstwo bardzo serdecznie. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem audi A4 B6 od miesiąca. Przy zakupie dostałem i formacje że tyl został poprostu wyłączony w radiu w co niestety uwierzyłem. Sprawdziłem wszystko jest jak powinno. A tył dalej nie gra....

Sprawdziłem również czy dochodzi napięcie do wzmacniacza. Dochodzi tylko do jednego pinu chyba do masy albo do tego stałego 12v. Teraz już dokładnie nie powiem. W każdym bądź razie dochodzi tylko tam prąd jak sprawdzałem kontrolka. 

I co dalej? Co może być przyczyną nie działających glosnikow z tylu? 

Może jakiś bezpiecznik? 

Wzmacniacz? 

Za każdą odpowiedź dziękuję i Pozdrawiam!

 

2674533100_1392561881.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najważniejsze pytanie jakie masz radio, możliwe że musisz kupić adapter bo masz nieoryginalne radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 3r4 napisał:

chyba najważniejsze pytanie jakie masz radio, możliwe że musisz kupić adapter bo masz nieoryginalne radio

Bardzo miło że zaangażował się pan w odpowiedź. Mam oryginalne radyjko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szarik napisał:

Może radio źle zakodowane lub uszkodzone

No dobrze ale dochodzi prąd. Gdyby wzmacniacz działał wysyłał by już na subofer a tu cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu,

Na schemacie który podesłałeś jest jeszcze jeden pin(kabel) oznaczony jako REMOTE+12v. Sprawdź proszę czy po przekręceniu stacyjki dochodzi do niego zasilanie. Jeżeli nie pojawi się prąd to odszukaj ten kabel przy radiu i zobacz czy jest on podłączony. Być może rzeczywiście ktoś go odłączył, dlatego wzmacniacz się po prostu nie włącza.


 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ralen napisał:

Danielu,

Na schemacie który podesłałeś jest jeszcze jeden pin(kabel) oznaczony jako REMOTE+12v. Sprawdź proszę czy po przekręceniu stacyjki dochodzi do niego zasilanie. Jeżeli nie pojawi się prąd to odszukaj ten kabel przy radiu i zobacz czy jest on podłączony. Być może rzeczywiście ktoś go odłączył, dlatego wzmacniacz się po prostu nie włącza.


 

Jest prąd. Co dalej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany...... Wzmacniacz wymieniony i śmiga :))) Dziękuje za fatugę. Pozdrawiam!

Do zamknięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sądziłem :) jeżeli masz wszędzie zasilanie, wiązka nie była cięta a nie gra to na 80% wzmacniacz upalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...