Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popiskiwanie


Zyklone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zauważyłem, że od czasu do czasu zapiszczy mi prawy tylny hamulec. Nie jest to nagminne, ale bardzo irytujące. Szczególnie zdarza mu się zapiszczeć przy skręcie w prawo na małej prędkości oraz czasami przy bardzo delikatnym hamowaniu z niewielkiej prędkości. Tarcze, klocki i zaciski są praktycznie nowe(przejechane mają max 2k km). Zaciski były profesjonalnie regenerowane, prowadnice nasmarowane, chodziły jak złoto, wszystkie gumki uszczelki blaszki i śrubki nowe, montaż odbył się również profesjonalnie - w imię idei u siebie rób jak u siebie.

Dodam, że są to zaciski z S4, tarcze zimmermann gładkie i klocek ferodo premier. Ktoś ma jakiś pomysł? A może ten zestaw tak ma, że czasami zapiszczy... Do tej pory była błoga cisza, kilka dni temu zauważyłem, że czasami zapiszczy i to tylko prawy tylny zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zyklone napisał:

Cześć,

Zauważyłem, że od czasu do czasu zapiszczy mi prawy tylny hamulec. Nie jest to nagminne, ale bardzo irytujące. Szczególnie zdarza mu się zapiszczeć przy skręcie w prawo na małej prędkości oraz czasami przy bardzo delikatnym hamowaniu z niewielkiej prędkości. Tarcze, klocki i zaciski są praktycznie nowe(przejechane mają max 2k km). Zaciski były profesjonalnie regenerowane, prowadnice nasmarowane, chodziły jak złoto, wszystkie gumki uszczelki blaszki i śrubki nowe, montaż odbył się również profesjonalnie - w imię idei u siebie rób jak u siebie.

Dodam, że są to zaciski z S4, tarcze zimmermann gładkie i klocek ferodo premier. Ktoś ma jakiś pomysł? A może ten zestaw tak ma, że czasami zapiszczy... Do tej pory była błoga cisza, kilka dni temu zauważyłem, że czasami zapiszczy i to tylko prawy tylny zacisk.

Podłącze się do tematu bo mam ten sam problem. Zestaw dokładnie taki sam tyle że lewy tył czasem piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zestaw Zimmerman + Ferrodo premier zaczął delikatnie popiskiwać podczas hamowania przy niskich prędkościach (parkowanie) jakieś 1-1.5 miesiąca po założeniu, popiskiwało tak przez 2 miesiące, potem ucichło i mam nadzieję że już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie minęło jakoś 1.5-2 miesiące od założenia. Jestem pewien, że nie ma to związku z blokującym się zaciskiem, blokującymi się prowadniczkami czy też złym montażem, bo montowałem to sam z pedantyczną starannością i dbałością o każdy najmniejszy detal. Lepiej było zapytać zamiast w ciemno rozbierać i szukać problemu. Póki co będę obserwował sytuację, jedyne co to zdziwił mnie fakt, że niekiedy przez cały dzień użytkowania samochodu ani raz nie zapiszczy, a czasami już po chwili jazdy zaczyna - nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Hamulec zaczął tak k**ewsko piszczeć, że się nie da jeździć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że piszczenie jest losowe i albo nie piszczy wcale, albo z każdym hamowaniem. Po weekendzie demontuje koło, zacisk i sprawdzam co jest grane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 23:01, Zyklone napisał:

Edit: Hamulec zaczął tak k**ewsko piszczeć, że się nie da jeździć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że piszczenie jest losowe i albo nie piszczy wcale, albo z każdym hamowaniem. Po weekendzie demontuje koło, zacisk i sprawdzam co jest grane. 

Poradziles sobie z problemem? Przy niższych temperaturach nie było problemu z piszczeniem, zrobiło się cieplej i piszczenie wróciło. Doprowadza mnie to już do szału. Zmieniłem tarcze i klocki ale nie pomogło. Zaciski się nie blokują, prowadnice jarzma tak samo. Przy delikatnym hamowaniu piszczy aż uszy bolą. Czy klocki w tych blaszkach maja siedzieć ciasno czy wręcz przeciwnie? Nie mam pomysłu co jeszcze mogę sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Znaczy był spokój od tamtej pory więc nie zagłębiałem się w temat wszystko było ok. Dzisiaj trochę mocniej pojeździłem i przy powrocie znowu zaczęły piszczeć hamulce tym razem wydaje się że oba tylne ale o wiele bardziej niż wcześniej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...