Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie na zimnym silniku a4b8 2.0 cjcd


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rano po dluższym postoju okolic skrzyni wydostaje się stukanie slyszalne na filmie. Najbardziej od 24 sekundy wczesniej miałem wciśniete sprzegło. 3 tyg temu wymieniona dwumasa i komplet sprzegła w aso na sachs. Wymiana była z powodu ciężko wchodzących biegów i tego dzwieku. Dźwięk pozostał na zimnym silniku jedynie szybciej ustaje przed bylo to okolo po 20km a teraz po 2km cisza. Biegi i sprzegło pracuje ok, a rano dalej stuka tak jak na filmie jest to bardzo irytujące. Jak uważacie wadliwa dwumasa czy wina skrzyni. Na cieplym silniku cisza !!! . Licze na jakies propozycje... Pozdrawiam

ponizej film przedstawiający stukanie

https://www.youtube.com/watch?v=saruMMUIOBw

Witam. Rano po dluższym postoju  okolic skrzyni wydostaje się stukanie slyszalne na filmie. Najbardziej od 24 sekundy wczesniej miałem wciśniete sprzegło. 3 tyg temu wymieniona dwumasa i komplet sprzegła w aso na sachs. Wymiana była z powodu ciężko wchodzących biegów i tego dzwieku. Dźwięk pozostał na zimnym silniku jedynie szybciej ustaje przed bylo to okolo po 20km a teraz po 2km cisza. Biegi i sprzegło pracuje ok, a rano dalej stuka tak jak na filmie jest to bardzo irytujące. Jak uważacie wadliwa dwumasa czy wina skrzyni. Na cieplym silniku cisza !!! . Licze na jakies propozycje... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,po pewnej chwili zanika.Mechanik podejrzewa że to napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu mam powiedzmy coś podobnego, tzn. zaraz po odpaleniu rano kiedy jest jeszcze zimno czy też chłodno (nawet przy 8 stC) pojawia się po chwili stukanie które brzmi jak obijanie się plastiku o plastik. Okazuje się ze szaleje rolka napinacza ale nie wiadomo dlaczego. Już dwa razy wymieniona i łożysko od klimy i nic. Czemu od klimy bo powyłączeniu całej klimy z środka auta stukot ustaje. Dodam, że stukot ustaje również po około 2 minutkach i kiedy jest ciepło, tzn powyżej 15 stC zupełnie nie występuje. Jednym słowem jeśli jest cieplej na zewnątrz czy też ciepły silnik nie ma tematu. 

Słyszałem że pomaga założenie ciut krótszego paska, tzn o 1 cm, hmm… nie wiem co o tym sądzić 

a tutaj załączam linka do moich nagrań problemu - https://photos.app.goo.gl/XbSPTnixmUe7vDKF6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wciskasz sprzeglo i nic sie nei zmienia to twoj problem na pewno nie ma związku z moim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że twój post jest z Listopada tamtego roku, czy udało Ci się coś z tym zrobić?

Wsłuchałem się jeszcze raz w filmik i faktycznie od 24s jest coś słychać ale szczerze bardzo słabo. Domyślam się na że na żywo jest to inaczej słyszalne i irytujące tym samym.

Ja kiedyś w swoim wcześniejszym A4 B7 też miałem dylemat bo coś hałasowało w okolicach skrzyni/sprzęgła ale znowu bardziej na ciepłym i wciśniętym sprzęgle. 

Dałem do mechanika a ten rozebrał cały układ sprzęgła i dokładnie mu się przyjrzał - główne rzeczy czyli dwumasa, sprzęgło, docisk i łożysko oporowe było OK, natomiast był luz na jakimś małym łożysku, nawet nie wiedziałem że coś takiego, sorki ale nie podam fachowej nazwy. I pomogło

Oczywiście mechanicy niechętnie robią takie rzeczy bo to nie konkretna robota tylko szukanie "igły w stosie siana" ale trzeba piłować i próbować. 

Polecam sprawdzenie jeszcze raz cały układ sprzęgła. Skoro częściowo a w sumie znacznie pomogła wymiana dwumasy i sprzęgła to bardzo prawdopodobne że problem jest gdzieś właśnie tam. Może jest jakiś drobny element który nie pracuje jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 19:25, Unia Leszno napisał:

Witam. Mam podobny dźwięk. Czy ktoś wie co to ??

Kolego Unia Leszno, nie wiem czy widziałeś moje filmiki do których link zamieściłem wcześniej. Jesli masz to samo to polecam wymianę paska. Ja tak właśnie zrobiłem choć mechanik twierdził że założył dobry pasek, ale za moją namową założył drugi nieco krótszy (już nie pamiętam dokładnie ale jeden z producentów robi o 1-2 cm krótszy pasek) 

Po tym temat stukania ustąpił. Już druga zima i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...