Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożysko rolki paska alternatora


artek2414

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję łożyska (podobno można dostać) lub zestawu naprawczego. Chodzi mi o to łożysko, które jest na rolce paska alternatora, to koło sprężarki klimatyzacji. Podczas postoju słychać jak chrobocze. Mechanik ściągnął na chwilę pasek i ten dźwięk zniknął oraz zlokalizował luz na tej właśnie rolce. Byłem pytać w sklepie z częściami, lecz powiedzieli, że muszę przyjść z wyciągniętą częścią. Jeżeli ktoś wie jaki ma ono numer lub wie gdzie można je kupić byłbym wdzięczny za informacje. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka dobrej firmy INA kosztuje 65zł a napinacz 110zł , nie wiem na czym masz luz , pewnie na napinaczu, czy warto się bawić w wymianę samego łożyska?  radziłbym wymienić jedno i drugie i będzie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Góral65 napisał:

Rolka dobrej firmy INA kosztuje 65zł a napinacz 110zł , nie wiem na czym masz luz , pewnie na napinaczu, czy warto się bawić w wymianę samego łożyska?  radziłbym wymienić jedno i drugie i będzie spokój

Nie wiem właśnie jak to tam dokładnie wygląda. Wiem tylko tyle co powiedział mi mechanik i na 100 % luz jest na tej rolce co jest osadzona na sprężarce klimy.

Chodzi dokładnie o tą rolkę co zaznaczyłem i mechanik powiedział, że wystarczy wymienić to łożysko bo na nim jest luz. Może teraz będzie jaśniej.

da2d16cb45f09b5cf203ac77516c.jpg

Edytowane przez artek2414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 18:08, Góral65 napisał:

Może nie da się wymienić samego łożyska. Dzięki za pomoc, w takim razie wymienię caly element i będzie problem z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat ale jak udało się rozwiązać . Łożysko czy całe sprzęgło zostało wymienione ? Trzeba jakiś specjalny klucz do demontażu sprzęgła sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...