Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optimum No Rinse


dawson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ja osobiście polecam OPT Optimum No Rinse Wash & Shine.

Jest to szampon nie wymagający spłukiwania.

Ja mam szeregówkę , nie mam przed domem wody , w sumie ten problem bym rozwiązał ,ale mamy z sąsiadami niepisaną umowę że nie będziemy z przodu robić sobie myjni.

Nie próbowałem myć zgodnie z zaleceniami producenta - brudne auto i specjalną gąbką (Big Red Sponge za 200zł).

Ja robię tak:

- myjnia bezdotykowa , po , jadę do domu.

- przygotowuję roztwór do mycia , 1 nakrętka na 3,5L wody (ja robię 7L) 

- roztworem napełniam spryskiwacz "do kwiatów"

- spryskuje element (np.drzwi) roztworem , następnie moczę rękawicę z mikrofibry w wiadrze i myję element. Rękawicę trzeba lekko wycisnąć (żeby się z niej nie lało ale lekko ciekło) a mycie bardziej przypomina aplikacje , nie robimy kółek tylko przecieramy "pas przy pasie".

- wycieramy element

- tak całe auto , szyby , wszystko.

(nie ja to wymyśliłem , jest masa filmów na yt)

Szampon daje lekkie przyciemnienie lakieru , lakier jest lekko hydrofobowy co widać później na myjni, ściąga ten "film" z auta który zostaje po wyschnięciu.

Jak dla mnie bomba , szybko i mogę to zrobić sam przed domem. Efekt zadowalający.

Nie jestem detailerem i nawet w takim studio nie byłem , ale ten szampon pozwala komuś kto nie ma warunków i/lub czasu na woski , powłoki , aktywne piany itd poprawić wygląd auta do codziennego użytku w coś krótkim czasie.

Nie sprzedaje tego szamponu , nie jestem dystrybutorem. Sam kupiłem na ebay'u lekko przepłacając. Butelka 1L około 110zł , 250ml - 45zł

Zapraszam do dyskusji może coś źle robię a może jest jakiś inny lepszy szampon qd czy coś ?

Pozdrawiam

 

IMG_4189.jpg

Edytowane przez dawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no i? ? Jak już to zobacz/pokaż teraz ten lakier w świetle ledowym lub słońcu.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam że jest to wiele kompromisów , coś dla ludzi którzy korzystają tylko z np. myjni bezdotykowych "na mieście"

 

To jest najlepsze zdjęcie jakie mam.

IMG_4137.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal tylko lakier w cieniu. Nawet zmasakrowany lakier może w cieniu się podobnie błyszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...