Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bład ASR oraz ABS


lenek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej b6 czasami w normalnej jezdzie nagle pojawia się ikonka ASR oraz ABS nie jest to zbyt częste ale jest wiecie co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ czy dzieje się tak podczas naciskania pedału hamulca. Jeśli tak to czujnik nad pedałem. Jak gasisz i zapalasz problem znika? Warto też podłączyć vaga i zerknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku usterki czujnika nad pedałem hamulców na zegarach może zacząć mrugać sprężynka (miałem tak w A6 C5 1.9TDI AJM), w przypadku kiedy zapala się ABS i ASR (rozumiem na żółty kolor) to przeważnie świadczy to o zabrudzenia któregoś z czujników ABS. Może też się zdarzyć, że wystarczy poodpinać wtyczki od czujników i popsikać je płynem do poprawy styków.

Podepnij VAGA i podaj jaki błąd zapisał się w sterowniku ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luki19862121 napisał:

Zauważ czy dzieje się tak podczas naciskania pedału hamulca. Jeśli tak to czujnik nad pedałem. Jak gasisz i zapalasz problem znika? Warto też podłączyć vaga i zerknąć 

Tak jak zgaszę silnik problem znika oraz gdy hamuje nie pojawia się od razu czasami gdy jade z prędkością około 100 km/h bez żadnego hamowania ani nic właśnie pokazują się w/w ikonki ale tez nie pokazują się codziennie tylko raz na pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lenek00 napisał:

Tak jak zgaszę silnik problem znika oraz gdy hamuje nie pojawia się od razu czasami gdy jade z prędkością około 100 km/h bez żadnego hamowania ani nic właśnie pokazują się w/w ikonki ale tez nie pokazują się codziennie tylko raz na pare dni.

Jeśli przy wyższej prędkości,to najprawdopodobniej zabrudzony właśnie czujnik,jak napisano wyżej.Miałem kiedyś to samo w 1,6 ADP.Sprawdź jeszcze błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Jeśli przy wyższej prędkości,to najprawdopodobniej zabrudzony właśnie czujnik,jak napisano wyżej.Miałem kiedyś to samo w 1,6 ADP.Sprawdź jeszcze błędy.

Ok dzięki koło czwartku środy sprawdzę błędy wtedy będę miał kabel dopiero a mam jeszcze jedno pytanie czy gdy nie świeci się ikonka właśnie abs to czy ten system działa? Czy już aby naprawienie czujników sprawi, że zacznie działać poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy świeci się pomarańczowa ikonka ABS to jest informacja  dla ciebie, że system zgłasza usterkę i nie działa.

Tylko znalezienie i wyeliminowanie usterki sprawi, że system zacznie działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...