Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sondami


Kamilo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem pojawia mi się w mojej a4 b6 1.8 t kontrolka silnika po odpięciu akumulatora zaś gaśnie i spokój na 100/200 km podłączyłem pod komputer i takie bledy mi pokazał jak na zdjęciach . Mam pytanie od czego to może być od sondy czy i od sondy i kata co najlepiej zrobić żeby nie wymieniać niepotrzebnych części ? 

IMG_20181109_161741.jpg

IMG_20181109_161748.jpg

IMG_20181109_161741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator do sprawdzenia,wymianny może już się kończyć o czym informuje Cię ta kontrolka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od LPG to raczej nie może być bo ta kontrolka mi się świeciła przed założeniem LPG . A może wiecie jak sprawdzić kata jak robiłem turbo to kata też se wyciągałem i środek w nim jest biały pytałem się jednego mechanika i powiedział jak jest biały to jest jeszcze dobry . Co myślicie żeby wsadzić strumienie ? Albo tego dp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i się zapala i jak jeżdżę na gazie i na Benie auto nie szarpie ani nie faluje na obrotach spalanie też mi się wydaje normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne to będzie dużo rzeczy widać. Tak to wróżenie z fusów, a logi to podstawa do jakiejś diagnostyki... Przy wywaleniu kata możesz zostawić samą puchę ale tak czy siak drugą sondę najlepiej wyłączyć u tunera w ecu, bo będzie walić błędem, a emulatory nie zawsze się sprawdzają.

Tak na marginesie to gaz powinno się zakładać do w pełni sprawnego auta, bo potem są cyrki ale co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie powinno ale tak jak pisałem wcześniej nic się nie dzieje ani na gazie ani na benzynie a gaz musiałem założyć bo na benzynę bym ino robił tyle żre a że jestem typem energicznej jazdy to domysł sobie ile może zjeść tego paliwa ... Powiedz mi jak te logi zrobić żeby wyszły dobrze bo nie ukrywam że nie robiłem tego nigdy?? . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabel i vag/vcds to w blokach pomiarowych wybierasz kanały parami 2+33, 3+20 i 115+118. 3 bieg od 1,5 tys do odcinki, kasujesz przed logami błędy, wrzucasz na vaglogi.pl, a tu wklejasz linki.

Są filmiki i instrukcje szeroko opisane na forum i youtubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie odnośnie tych nieszczęsnych sond w audi tak zdecydowałem się jednak na zakup nowej sondy i tak błędów nie ma tych co były ale zaś wystąpił kolejny jeden błąd PO130 sonda 1 - uszkodzenie panowie co to zaś może być bo naprawdę mam dość już tego auta jakaś paranoja nowa sonda za 350 zł firmy NTK (NGK) która nie działa ? Dodam że wszystkie parametry pokazują na wartości w normie jak sprawdzałem komputerem nie kopci nie szarpie chodzi równo nic się nie dzieje tylko ten nieszczęsny zaś kod usterki proszę o poradę może ktoś już to przerabiał pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą sondę wymieniłeś, przed czy za katem? Logi by coś pomogły w diagnozie ale widać, że chyba ciężko z tym będzie ?

Było kupić z boscha jeśli już :D

Z tych błedów co wklejałeś to wynika, że masz problem z pierwszą sondą i katem

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam jak zrobić tych logów mogę ino pojedyncze zrobić i to w sumie telefonem nagrac lub zrobić zdjęcia a ze sonda mam problem z 1 przed katem i właśnie chyba ja zwrócę jak mi przyjmą bo ta mi się coś nie podoba i wezmę ta z Boscha zobaczę jak na niej bd. I napiszę co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc tak zmieniłem na sondę z Boscha no i d*pa dalej kody P1103 za niski sygnał wyjściowy jak narazie jeden błąd wyskoczył właśnie ten i już mnie szlak trafia bo nie mam pojęcia co to może być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...