Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podskakiwanie auta.


radek8333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukalem chyba caly internet w celu znalezienia odpowiedzi na moj problem

Moja A4 przy predkosci 58-65km/h podskakuje jakbym jechal autem z gulą na oponie.

Dzieje sie tak nie zaleznie od biegu 2/3/4/5 caly czas tak samo, nie zaleznie od obrotow silnika, caly czas podskakuje w zakresie w/w predkosci.

Problem natomiast ustaje jak wcisne sprzegło lub wyrzuce na "luz", wtedy jest spokoj auto płynie po drodze, bez żadnych podskakiwań

Co zoatalo sprawdzone: zalozylem inny kpl kół, zalożyłem  dwie nowe półośki,nowa tylna poduszka pod skrzynią.... Zero luzów na lewym łożysku(podpora) lewej półośki, luz prawego jak w dwóch innych skrzyniach..

Problem nadal obecny, co zauważyłem jak auto bylo na podnosniku najzadowym: po uniesieniu auta do góry tak że koła są nie opuszczone i przśpieszeniu do w/w prędkości skrzynia wpada ewidentnie w wibracje, podskakuje góra<>dół . Podskakiwanie wytepuje tylko w zakresie tej predkosci moze w sumie tez delikatnie przy 30km/h wyzej juz jest spokój, nawet przy spooorych predkosciach...

Jest ktoś z was w satnie coś podpowiedzieć???

Za wszsytkie sugestie dziekuje..

Edytowane przez radek8333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w sumie być i DM też mi to przez głowę przeszło, aczkolwiek zero typowych objawów dla padającej DM. Zero drgań na postoju, hałasowania itp. 

Moje „poszukiwania” mogę zawęzić do napędu chyba, bo raczej od silnika takie podskakiwanie nie jest możliwe !?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy u siebie ale nie zależnie od prędkości poprostu się pojawiało. Winowajcą był dwumas. Myśle że silnik nie dawał by takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał dwumas, miałem podobne objawy Golfie wibracje pomiędzy  ok 50-70 km /h, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.a co powiecie na mechanizm różnicowy !? Tylko tak jak pisałem,minimalny luz na wyjściu ze skrzyni, ale w innych autach z takim samym silnikiem i skrzynia jest identycznie i tam podskakiwania nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas skręcania/jazdy w kółko nic nie "mielil" anie nie przeskakuje? Przy różnych prędkościach.  Jak nie to raczej nie mechanizm różnicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w 3 warsztatach samochodowych. Nikt nie obstawia DM. Jeden postawił na poduszki, dwóch na półoski. 

Nikt nie stwierdził również ze to dyferencjał. 

Jak to sprawdzić ?? Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze może !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 18:54, radek8333 napisał:

Byłem dzisiaj w 3 warsztatach samochodowych. Nikt nie obstawia DM. Jeden postawił na poduszki, dwóch na półoski. 

Nikt nie stwierdził również ze to dyferencjał. 

Jak to sprawdzić ?? Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze może !?

A nie masz luzu na prawej półosi przy wyjściu z dyferencjału? Chodzi o luz góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jest minimalnie. 

Tak jak już pisałem. Jest identyczny jak w trzech innych autach które nie maja problemu z wibracjami itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiázany.

Wymienilem kpl skrzynie biegow i po problemie.  

Auto w końcu sprawia przyjemność z jazdy !

Dziekuje za zainteresowanie w temacie. 

Edytowane przez radek8333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałeś tak niezależnie czy autko zimne czy ciepłe ? bo ja mam automat ale dzieje się czasami ale zawsze tylko auto jest zimne, przez pierwsze pare km i przy prędkości 80 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radek8333 napisał:

Temperatura nie miała na to wpływu. 

Miałeś tak tylko przy przyspieszaniu i zwalnianiu na biegu? Mam podobne objawy tylko większy zakres prędkości i u mnie przy zwalnianiu na biegu też telepie ale u mnie TDI to chyba inna skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...