Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzegło awx do afn


PrzemekC93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat wałkowany pewnie nie raz ale pytanie czy sprzegło z awx tarcza docisk będzie pasować na dwumase z afn 

gdyż przy gwałtownym przyspieszaniu sprzegło zaczeło sie poddawac i od 2 tyś wskakuje gwałtownie na 3200 

dodam ze samochód posiada 350 nm i 155 km i to na pewno jest przyczyna 

a nie chciał bym wymieniac dwumasy na awx gdyż przejechane jest na niej okolo 30 ty km (wymienione kompletne sprzegło nie planowałem wtedy modów a wpadły 216 turbo awx i fmic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zrobiles tak malo na całym komplecie i juz zaczyna sie slizgac to nie wiem czy awx tutaj pomoze..

Moze kup komplet z awx i poslij na obicie tarczy z domieszka kewlaru wtedy powinno byc lepiej.

Moze sam moment poprowadzony jest zbyt agresywnie od dolu i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od AWX i daj do obicia kevlarem, bo wymiana samego zestawu nie pomoże. Moment NM robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tarcze z afn jak tam do obicia kevlarem bo mam stara i założę sam docisk z awx można tak czy będzie nie będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprezynki sa w niej ok to nawet lepiej niz ta z awx.

Ale nie wiem czy podejdzie docisk pod to z awx.niby powinien..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta stara co mam to bez sprężynek jest A ta co na aucie już z jest i z na pewno by było lepiej Dwumas by miał lżej trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujesz się może czy znajdzie z awx ze sprezynkami? Muszę do sąsiada zadzwonić on w sklepie  pracuje może będzie wiedział coś na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega zamowi komplet z awx i sprzeglo z afn.najwyzej oddacie jedna tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na tarczy i docisku awx, mój AFN spokojnie dźwigał 200KM + 425Nm, przy czym 350Nm miał przy ~2100obr/min.

Także ori zestaw awx spokojnie powinien sobie z tym co masz poradzić. Co do sprężynek, to fakt przy komplecie z awx ich nie ma, ale jakoś nie zauważyłem żeby dwumasa dostawała po d*pie bardziej, a na pewno nie była zmieniana od 8 lat, bo tyle mam auto :)

Jeśli planujesz dalsze modyfikacje, to owszem wysłałbym to na obicie kelvarem (ja płaciłem za to jakoś 150zl), ale jeśli na tej mocy i Nm chcesz pozostać - to raczej nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem cały zestaw awx narazie nie planuje więcej modyfikacji bo to co jest spokojnie mi wystarcza tak że zakładam awx i będę obserwować jak będzie coś nie tak wysyłam tarcze z afn do okucia kevlarem i dalej podmianka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 12:31, PrzemekC93 napisał:

Jakie mody miałeś na 200 kuni ?

gtb17 + 0.240 + 107J, po za tym pierdoły typu kolektor awx,  FMIC itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczę z klevlarem pomoże przenieść moc ale głównym nośnikiem klejenia momentu przez sprzęgło to docisk.

Wodzu w swoim "grobie" jak pamiętam ma wzmocniony komplet z 1Z i jeździł bądź dalej jeździ na setupie 235KM 450niuta

Przy @155/350 spokojnie starczy seryjne AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...