Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio gra po wyjęciu kluczyka


megaviruz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z fabrycznym radiem symphony II i oswietleniem wnętrza któro po kilku latach przestało sie wyłączać po wyjęciu kluczyka i nie zapala się oświetlenie wnętrza a co za tym idzie nie mogeę zamknąć auta ori pilotem bo gra radio (było tak fabrycznie) dopiero po wyłączeniu radia mogę auto zamknąć. Dzieje sie to sporadycznie raz się wyłączy raz nie. Dodam że nic nie było grzebane w elektryce ostatnio od 2 lat. Podejrzewam kostkę stacyjki. Sprawdzilem kostki w lewym słupku i instalacje pod fotelem z tyłu. Oświetlenie wnętrza działa normalnie po otwarciu drzwi badź tez pilotem sie zaświeca. Gdzie jeszcze szukać przyczyny? Jak sprawdzić kostkę stacyjki? Dodam jeszcze że czasami włącza sie i wyłącza wyswietlacz na liczniku z info z radia.

Edytowane przez megaviruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro radio nie gaśnie po wyjęciu kluczyka to zapewne nie znika sygnał S-contact. Jeżeli tak jest to problem może być w stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miernika nie masz? Diodę z rezystorem jak już bo samą diodę spalisz. 

Kostka czarna idąca do radia, pin 4 kolor przewodu czerwony

+12V a po wyjęciu kluczyka powinno zanikać

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o kostke stacyjki. No ale ok sprawdze na początek przy radiu. Chyba jest to podlączone bezposrednio pod stacyjke żadnych innych modułów po drodze nie ma. Sprawdze i napisze no i wizualnie obejrze kostke może pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdemontowałem kostke stacyjki nie ma żadnych śladów jej zużycia. Po podłączeniu próbowki na w stacyjce na złączu 86s kiedy kluczyk jest włożony jest napięcie jak wyciągne radio gasnie i napięcia nie ma. Kiedy włącze radio bez kluczyka próbowka sie ledwo co jarzy po wyłaczeniu radia gaśnie. Probowałem sprawdzić ten styk kiedy radio po wyjęciu kluczyka sie nie wyłacza ale kiedy dotknołem styk 86s radio sie wyłaczylo i zaswiecilo swiatlo czyli prawidłowo. Sam nie wiem co sie popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem kostke stacyjki dalej to samo. Problem pojawia sie najczesciej po odpaleniu auta. Jak tylko przekręce aby radio sie właczyło to po wyjęciu kluczya wszystko jest ok. Najczesciej problem pojawia sie gdy odpale auto zgasze to  3 do 5 min radio gra i sie wylaczy i zaswieci swiatło. Czy winnien jest moduł centralnego zamka czy jest jeszcze po drodze jakis przrekaznik. Auto z fabrycznym centralny plus pilot bez alarmu. Cos musi potrzymywac napięcie tylko co?

Edytowane przez megaviruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy radio jest podlaczone pod zacisk 75x ktory sterowany jest przez jakis przekaźnik? Moze mi ten przekaźnik się skleja tylko który to? I gdzie go szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...