Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie obroty BFB


Jacek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mianowicie mam pytanie czy w benzyniaku BFB mogę bez obawy podnieść obroty biegu jałowego. Wydają mi się za niskie na zimnym silniku jak przechodzi z ssania na jałowe silnik dość mocno drży i ma coś 780 obr/min a wolałbym żeby to było ok. 880-900 bo jak delikatnie dotykam i trzymam pedał gazu to przy tych obrotach jest ok. . Słyszałem też że zbyt wolne obroty nie służą dwumasie. Wie ktoś coś czy to się da zrobić np.jak w przypadku diesla. No i gdyby się dało to tego loginu do BFB nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz bez loginu, wchodzisz w engnie, adaptacje kanał 01. ALe nie wiem czy uda sie podnieść az na 900.

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Łukasz13 a nie orientujesz się do ilu obrotów będzie to można podnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ale raczej nie wiecej niż 100 od bazowego poziomu. Generalnie może masz gdzieś inny problem że drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BFB powyzej 2003 roku nie da sie podnieść obrotów w ECU .. pozostaje tylko edycja programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mi się wydaje nic nie mogę zmienić nawet wartości nie idzie zmienić. A autko jest z grudnia 2003 tak że chyba dam spokój z tymi obrotami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jacek78 napisał:

też tak mi się wydaje nic nie mogę zmienić nawet wartości nie idzie zmienić. A autko jest z grudnia 2003 tak że chyba dam spokój z tymi obrotami.  

Łukasz dobrze Ci pisał, nie ma co tak leczyć problemu, trzeba znaleźć przyczynę tego drgania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale zauważyłem że jak wyłączę klime to wtedy obroty zwalniają i delikatnie drga a jak ją włączę to jakby przy obciążeniu obroty rosną nie wiele a i silnik równiej chodzi , trochę dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, 

one tak w większości mają, jedne mniej drugie bardziej.

Zapewne nowe poduszki z ASO oraz nowy dwumas zalatwily by problem ale to sa tysiące zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dwumas nie pomaga. Wymieniałem w avj (nie z powodu tych drgań jakby co) i dalej pozostało takie samo, delikatne mrowienie odczuwalne w fotelach. Pozostaję przy wersji, że ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodza jeszcze poduszki silnika, dobre wyregulowanie odboju przedniego i nowa plecionka wydechu , zesztywniała tez moze potęgować efekt.

O dziwo są takie ezgemplarze  a4 b6 b7 które chodza na wolnych bez zadnych jakichkolwiek drgan nawet na uwalonych poduszkach itp.

Co ciekawe tez, a6 c5 oraz passat b5 z silnikami 1.8t zazwyczaj nie maja tego problemu. 

 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostały poduchy, bo plecionka nowa i odbój też nowy i wyregulowany ? W tym przypadku przez kilka lat jest bez zmian, nie pogarsza się więc nie ma co psuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...