Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b6 1.8T avj. Ciężko pali na zimnym, turbo się wyłącza podczas gwałtownego przyspieszania


Tomasz95avj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim Audi. Posiadam je od stycznia tego roku, z początku było wszystko ok, ale jak zaczęło się sypać to wszystko na raz. Najpierw zaczęło mi się wyłączać turbo podczas gwałtownego przyspieszania, dało się je spowrotem załączyć na 5tym biegu podczas powolnego przyspieszania. Po pewnym czasie auto zaczęło ciężko odpalać na zimnym silniku. Z początku łapało za drugim, trzecim razem, a później nawet za 5tym, 6tym. Wymieniłem filtr paliwa, mechanik sprawdził cewki, przeplywomierz, świece, szczelnosci, wszystko jest w porządku. Przeplywke dla pewności wymieniłem na nową. Jedyny błąd jaki się pojawia to 17963 - przekroczone maksymalne ciśnienie doładowania.  Może ktoś z Was miał podobny problem? Jeśli tak to bardzo proszę o rady bo już mi ręce opadają.. Z góry dziękuję za pomoc

 

Znalazłem w necie filmik, problem wygląda identycznie jak mój. 

https://youtu.be/_-8ZXnMS7gY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to problem z cewkami, świecami.

Zrób logi dynamiczne. Bez tego nie ruszymy z miejsca.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem auto do elektromechanika, zobacze co stwierdzi i dam znać

 

Kiedyś podwórkowy mechanik wymieniał mi czujnik poziomu paliwa, cały wkład razem z pompą paliwa. Okazało się, że pompa nie wydalała, ponieważ była na 3 bary, a powinna być 4. Poza tym był jakiś problem ze sterownikiem. Pompa i sterownik wymienione, wszystko działa elegancko. 

Edytowane przez Tomasz95avj
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...