Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wy na te zaostrzone kontrolę emisji spalin?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisija w internecie znalazłem taki reportaż że policja po powrocie ze strajku zaostrzyla swoje kontrolę i będą bardziej trzepac auta w kierunku złej emisji spalin i chcą też zaostrzyc przepisy co do wycinania filtra DPF. co wy na to 

https://www.dziennik.pl/amp/585060,policja-stan-techniczny-mandat-spaliny-akcja-smog-filtr-dpf-kontrola-samochod.html

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotrsob1 napisał:

No właśnie zapomniałem wkleić linku do tego reportażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym hmm...  Który samochód nie dymi diesla z  lat który mamy auta podczas gdy depniemy gaz . Kto da pieniądze na naprawy tych aut ? 

Mam nadzieje ze o smród nie doczepia sie w szcegolnosci gdy ktos ma kat wyciety. czas pokaże . Lecz firmy z czesciami od tuningu przygotowali sie na zamienniki dpf . Na fb któraś fima wstawiała 

Edytowane przez black_edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I blady strach poleciał po właścicielach dymiących bolidów. 

Ci z DP też  porami trzęsą .    ???   ,,, oj Duda się za to weźmie , oj się weźmie '''   i się kurcze wziął. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiry , pociągi i statki też będą kontrolować ?

A co z agregatami prądotwórczymi i wszelakimi kompresowami na silniki spalinowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fido napisał:

Tiry , pociągi i statki też będą kontrolować ?

A co z agregatami prądotwórczymi i wszelakimi kompresowami na silniki spalinowe ???

Jestem za

Edytowane przez b0ciaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, black_edition napisał:

Kto da pieniądze na naprawy tych aut ? 

Słowo klucz: "NAPRAWY". Ty musisz dać, skoro kopci i coś jest popsute to dlaczego ktokolwiek inny miałby Ci dawać pieniądze na naprawę? Jak popsują Ci się hamulce to też ktoś inny ma Ci płacić za naprawę? 

Wycięcie DPF to świadoma decyzja użytkownika, wiadomo po co on jest, na pewno każdy wycinający zdawał sobie sprawę, że pewnych norm bez DPFa już się spełnić nie da, więc z czasem mogą pojawić się problemy. Na zachodzie od dawna egzekwuje się spełnianie norm przez pojazdy więc raczej trzeba było się spodziewać tego, że i u nas w pewnym momencie to się zacznie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta o niby pan wladza tak sie zna ze da rady ogarnac gdzie w kazdym aucie jest kat o czy to kat czy dp...

Sranie w banie..

Mam przeglad mam to w pupie,

Ja wiem ze mundurowi psiocza ze zwiazki tak szybko sie zgodzily na propozycje podwyzki i chca dalej strajkowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz. Te co kopcą będą kopci. Bo mają normę zadymienia 2.5 wolnossacy albo 3.0 turbo doładowany. A wierzcie mi każdy kopciuch się w tej normie zmieści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 20:20, Fido napisał:

A co z agregatami prądotwórczymi i wszelakimi kompresowami na silniki spalinowe ???

Od nowego roku nie kupisz nowego agregatu ani kompresora napędzanego dieslem bez DPF-a ( może z wyjątkiem zapasów magazynowych z tego roku u dystrybutorów ):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po wycięciu dpf i tak nie kopci? Pałowanie na postoju także nie jest zdrowe i według mnie nie powinni tak robić. 

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 20:20, Fido napisał:

Tiry , pociągi i statki też będą kontrolować ?

A co z agregatami prądotwórczymi i wszelakimi kompresowami na silniki spalinowe ???

 

Nie jeździłeś nigdy ciężarówką chłopie to nie nawiązuj bo aż płakać się chce......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dexter90 napisał:

 

Nie jeździłeś nigdy ciężarówką chłopie to nie nawiązuj bo aż płakać się chce......

A jakie ma znaczenie czy jeździł czy nie? Serio pytam.

Problem się chyba rozwiązał, podwyższenia kar za wycinkę nie będzie póki co. Obstawiam, że na kilka lat spokój. Na stacjach diagnostycznych nie mają urządzeń do jednoznacznego wskazania na postoju czy DPF jest czy nie ma, ITD też nie posiada, więc ci, którzy wycięli DPFa a mają sprawny układ wtryskowy i dolot pewnie mogą spać spokojnie póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dexter90 napisał:

chłopie

Chłopa to sobie proponuję w swojej rodzinie poszukać.

I co to ma do rzeczy czy jeździłem czy nie ?

A jak jeździłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś wiedzieć, że nawet stary trup z 25T, nie puści ci na Norweskim Fiordzie dyma.....  Druga strona to taka, że ITD od dawna na to zwraca szczególną uwagę i ten przepis dla transportu nie jest czymś zaskakującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nas obchodzą Norweskie Fiordy ???

Ja mówię o własnym podwórku czyli Polsce.

Podjedź tam gdzie drogowcy drogi budują, tylko za blisko pod Tatrę nie podchodź bo ci to czarne z tłumików na zawsze zostanie na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...