Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprężyny tył Avant A4 b8


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pękła mi sprężyna ;) nie będę jechał z tym do mechanika. Powiedzcie mi proszę jak zmienić sprężyn z tyłu? To zawieszenie jest takie samo jak w b6? W b6 zmieniałem więc będę miał pojęcie co i jak. Dużo roboty jest przy B8? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałeś w B6 to i w B8 sobie poradzisz bez problemu taka sama operacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podnośnika kolumnowego z zegarkiem w ręku po 5 min na stronę, bez odkręcania koł i wahaczy. W b6/b7 wymiana sprężyn z tyłu to dramat ale w b8 to prościzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Czy macie może jakieś oznaczenia sprężyn dla a4 b8 ? muszę zamówić sprężynę i mam w tej chwili o oznaczeniu miętowy- różowy . znalazłem na aukcji ale nie do końca widać kolor ale wydaje mi sie ze na aukcji jest szary różowy . Czy występował w ogóle szary w oznaczeniach ? Czy jest gdzieś jakiś opis mas i kategorii wagowych ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 18:16, corradoowner napisał:

Z podnośnika kolumnowego z zegarkiem w ręku po 5 min na stronę, bez odkręcania koł i wahaczy. W b6/b7 wymiana sprężyn z tyłu to dramat ale w b8 to prościzna

Masz jakiś patent na to? Bo będę robił u kumpla w avancie na dniach i fajnie byłoby uzyskać jakieś wskazówki żeby się nie narobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 23:22, Buffon napisał:

Masz jakiś patent na to? Bo będę robił u kumpla w avancie na dniach i fajnie byłoby uzyskać jakieś wskazówki żeby się nie narobić :)

Jeżeli masz do dyspozycji podnośnik kolumnowy to podnieś auto, ucisniesz sprężynę palcami i wyciągniesz. Możesz sobie pomoc małym łomem. Dostęp jest bardzo dobry. Nie musisz odkręcać kół, wahaczy czy amortyzatorów, poprostu wyciagasz sprężynę i wkładasz nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

Jeżeli masz do dyspozycji podnośnik kolumnowy to podnieś auto, ucisniesz sprężynę palcami i wyciągniesz. Możesz sobie pomoc małym łomem. Dostęp jest bardzo dobry. Nie musisz odkręcać kół, wahaczy czy amortyzatorów, poprostu wyciagasz sprężynę i wkładasz nową. 

Będę to robił za tydzień i kumpla w avancie i miejmy nadzieję że pójdzie tak łatwo jak piszesz. Przy sprężynie u dołu jest taka osłona plastikowa ale to pewnie schodzi normalnie. Wrzucam mu eibach prokit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 14:40, kubajvc napisał:

Panowie . Czy macie może jakieś oznaczenia sprężyn dla a4 b8 ? muszę zamówić sprężynę i mam w tej chwili o oznaczeniu miętowy- różowy . znalazłem na aukcji ale nie do końca widać kolor ale wydaje mi sie ze na aukcji jest szary różowy . Czy występował w ogóle szary w oznaczeniach ? Czy jest gdzieś jakiś opis mas i kategorii wagowych ?

catfans. info audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 16:11, JawoR36 napisał:

Podnieś auto, wyciągnij i wsadź.

Robilem wczoraj serię na eibach pro kit, te porady możesz sobie zachować dla siebie :) nie ma opcji że sobie coś wyciągniesz, ani tej krótszej że sobie wsadzisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

Czeka mnie wymiana sprężyn z tyłu i pytanie czy potrzebne ściągacze do sprężyn czy nimi się w ogóle dojdzie. Czy jest możliwość wymiany sprężyn bez ściągacza np. odkręcając amortyzator i opuszczając zawieszenie maksymalnie nisko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 15:47, kubajvc napisał:

Panowie pękła mi sprężyna ;) nie będę jechał z tym do mechanika. Powiedzcie mi proszę jak zmienić sprężyn z tyłu? To zawieszenie jest takie samo jak w b6? W b6 zmieniałem więc będę miał pojęcie co i jak. Dużo roboty jest przy B8? 

jeżeli uda Ci sie odkrecić śruby od wahaczy i od stabilizatora to ogarniesz sam ale jak nie to nawet mechanik bedzie miał problem

ja do tych spręzyn zrobiłem sobie sćiągacz bo inaczej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

Dzisiaj wymieniałem sprężyny z tyłu w mojej A4 B8 kombi i powiem że jest to mega prosta i szybka robota.

Opiszę jak to robiłem, więc jeżeli chodzi o ściśnięcie sprężyny to wiedziałem że zwykle ściągacze do sprężyn się nie nadają bo nie włoży się sprężyny ze ściagaczami więc ścisnąłem sprężynę następnie w czterech miejscach związałem sprężynę używając do tego pasy transportowe ( 2cm szerokie). Po związaniu zdemontowalem ściągacze i w takiej formie sprężyna jest przygotowana do montażu ( długość sprężyny sciśniętej to 28cm). Następny krok to odkręcenie śruby od amortyzatora przy wahaczu  i teraz długa rura i wkładamy rurę w wahacz gdzie przechodzi amortyzator i druga osoba nagina wahacz w doł a od dołu wkładamy nowa sprężynę wraz z gumami i osloną. Po wcelowaniu sprężyny w swoje miejsce druga osoba odpuszcza naciąg rury i już mamy sprężynę na swoim miejscu. Skręcamy amortyzator, zakładamy koło i opuszczamy z lewarka. Po opuszczeniu odcinamy pasy transportowe które utrzymywały ścisk sprężyny i po robocie. U mnie wyszło godzina na stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie do tego ściągacz 

Zdejmuje zacisk, bo przeszkadza,  zakładam ściągacz na śrubę rzymską, skręcam pneumatem i wyciagam springa.

Potem ściskam nową sprezyne i wkładam, potem pneumatyczny i po sprawie.

Dwie osoby W niecale 35 minut 2sztuki, we wtorek robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał(a):

Ja zrobiłem sobie do tego ściągacz 

Zdejmuje zacisk, bo przeszkadza,  zakładam ściągacz na śrubę rzymską, skręcam pneumatem i wyciagam springa.

Potem ściskam nową sprezyne i wkładam, potem pneumatyczny i po sprawie.

Dwie osoby W niecale 35 minut 2sztuki, we wtorek robilem.

Dobry wynik,  każdy sposób jest dobry jeżeli zdaje egzamin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...