Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Geometria - Zbieżność - Gdzie Kraków okolice??


Frankooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy potrzebuje pomocy - chodzi o geometrie na A4 b8.

Gdzie w Krakowie lub w okolicach mogę to zrobić. Już raz zrobiłem, ale wydaje mi się ze auto dalej myszkuje po drodze a na mokrym dziwnie się prowadzi.

Opona 19 255/35 - tak cześć powie, że koleiny itp. Ale chodzi o autostradę np. Na suchym jest ok. A jak popada czasem strach przekroczyć 150....

Opony prawie nowe... wyważone nawet dwa razy już spr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między oponami szerokimi i wąskimi

Często kierowcy powtarzają, że w letnich warunkach większa szerokość opony wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Jest to z jednej strony prawda, jednak z drugiej strony każdy typ opony posiada swe zalety oraz wady. Warto prześledzić sprawowanie się obu typów ogumienia w warunkach letnich w kilku najważniejszych kategoriach.

  • Hamowanie – szersze opony zapewniają znacznie lepszą przyczepność na nawierzchni, także podczas zakrętów. Dodatkowo skracają drogę hamowania na suchym i mokrym podłożu.
  • Aquaplaning – pod względem odprowadzania wody poprzez rowki o wiele lepiej wypadają opony węższe, dzięki czemu zwiększają poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, zwłaszcza podczas deszczu.
  • Opór toczenia – wąskie opony generują mniejsze opory toczenia, co wpływa na niższe spalane paliwa oraz ich zużycie w czasie jazdy.
  • Komfort jazdy – kierowcy stawiający na węższe opony mogą odczuwać znacznie lepszy komfort w czasie jazdy oraz większe wytłumienie dźwięków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...