Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto błagam o pomoc


Mateusztrb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy ale liczę na waszą pomoc ostatnio kupiłem a4 b6 avant z 2003 roku z silnikiem 1.9tdi 131km i mam problem z webasto po odpaleniu przy tych temperaturach strasznie dymi i chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną i czy jest gdzieś bezpiecznik aby to odłączyć do czasu aż tego nie oddam do specjalisty. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bezpieczników odłączać jak masz fabryczne webasto (te wywoływane przyciskiem menu z panelu obok zapalniczki),po prostu nie używaj do czasu naprawy. Samo się nie włączy.

Co do przyczyny to pewnie problem z podawaniem paliwa. 

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak econ jest wyłączony to będzie się włączać jako dogrzewacz silnika poniżej 5 stopni Celsjusza. To że siwy dym leci zmoże być kilka przyczyn. Bezpiecznik 41 jak dobrze pamiętam. 

Edytowane przez luki19862121
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mateusztrb napisał:

 mam problem z webasto po odpaleniu przy tych temperaturach strasznie dymi i chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną

Zapewne Webasto przez dłuższy czas nie było używane, mogło się w nim zebrać trochę paliwa . Daj mu z pół godzinki niech się porządnie wypali i później już nie powinno tak kopcić :hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź właśnie webasto mam montowane fabrycznie i ono automatycznie się włącza. Bezpiecznik faktycznie 41 zielony 30A. Jutro spróbuje jeszcze przypalić go tylko mam pytanie czy on może się sam zapalić(tzn. ogień może się pojawic) proszę nie śmiać jestem w tych sprawach zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mateusztrb napisał:

Dziękuję za odpowiedź właśnie webasto mam montowane fabrycznie i ono automatycznie się włącza. Bezpiecznik faktycznie 41 zielony 30A. Jutro spróbuje jeszcze przypalić go tylko mam pytanie czy on może się sam zapalić(tzn. ogień może się pojawic) proszę nie śmiać jestem w tych sprawach zielony

Najlepiej było by podłączyć kompa i zobaczyć usterki czy jest płomień i pompa v55 pracuje. Jak zapali może walnąć ogień z rury jak najbardziej. Pytanie czy słychać huk ognia w piecu czy tylko wentylator jak pracuje i buczy dość głośno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luki19862121 napisał:

Najlepiej było by podłączyć kompa i zobaczyć usterki czy jest płomień i pompa v55 pracuje. Jak zapali może walnąć ogień z rury jak najbardziej. Pytanie czy słychać huk ognia w piecu czy tylko wentylator jak pracuje i buczy dość głośno. 

W moim odczuciu to słychać wentylator i pompę jak tłoczy paliwo i po około 1 od uruchomienia widać gęsty dym wylatujacy z pod lewego przedniego Koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa tak pika. Wentylator w piecu słychać inaczej i ogień jak się pali też wyraźnie słychać taki huk. Jak Ci zapala ile dymi to jak wyżej podpowiadają przetrzymaj i zobaczysz co się będzie działo sąsiadów ostrzec żeby z gasnicą nie lecieli. Gdyby był brak płomienia sterownik po chwili wyłączał by piec. Dobrze jakbyś miał kabelek i podłączyć się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim te dymienie to pikuś :) poczytaj ten wątek tam było chyba opisane te dymienie w tych piecach. W nojgorszym wypadku wtrysk do wymiany ja za wskrzeszenie swojego dałem tysiaka ale od 2 lat zimą wsiadam i jadę bez skrobania szyb w cieplutkim samochodzie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki19862121 napisał:

Przy moim te dymienie to pikuś :) poczytaj ten wątek tam było chyba opisane te dymienie w tych piecach. W nojgorszym wypadku wtrysk do wymiany ja za wskrzeszenie swojego dałem tysiaka ale od 2 lat zimą wsiadam i jadę bez skrobania szyb w cieplutkim samochodzie :)

 

 

Hehe to jest Pikuś to chciałbym widzieć co u ciebie się działo.? Trochę przepalilem i mniej już kopci, jutro rano ma się złączyć i nagrzać żonie samochod. Więc będzie próba czy sąsiedzi nie będą dzwonili na straż niestety mnie nie będzie i nie będę widział co się dzieje.

Edytowane przez Mateusztrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...