Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mazda 6 kupno


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżdżę sobie już ponad 3 latka A4 B6 z silnikiem AVF, jeździ mi się całkiem dobrze, ale potrzebuję samochodu z nadwoziem kombi. Sedan jest dla mnie mało praktyczny. Zastanawiam się nad Mazdą 6 najlepiej z dieslem 2.0. I tutaj mam pytania:

1. Czy miał może ktoś styczność z tym samochodem, jak wychodzi utrzymanie tego auta, może być w porównaniu do Audi?

2. Czy trzeba na coś szczególnie uważać przy kupnie?

3. Jak wygląda temat rdzy?

Proszę o opinie ludzi którzy mieli styczność z tym autem, bądź użytkują je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze mój brat ma mazde 6 a ja a4 b7 i w życiu bym się nie zamienił pod żadnym wzgledem. Części droższe, często nie ma zamienników i no rdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sky2k napisał:

Ja ci powiem ze mój brat ma mazde 6 a ja a4 b7 i w życiu bym się nie zamienił pod żadnym wzgledem. Części droższe, często nie ma zamienników i no rdza 

Rdzewieje tak bardzo jak się o tym słyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, granatowy napisał:

Nie bardziej niż Audi.

Jaka generacja Mazdy 6 Cię interesuje ?

Jest to moje drugie Audi i w sumie to nie wiem co to rdza?

A co do Mazdy to myślę o 1 generacji po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam87 napisał:

Tu masz opis autka od użytkowników

https://m.autocentrum.pl/oceny/mazda/6/i/

 

Zauważyłem, że często opinie na autocentrum są niemiarodajne. Ale dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lukasz51237 napisał:

Zauważyłem, że często opinie na autocentrum są niemiarodajne. Ale dzięki za pomoc.

Ja jednak uważam, że autocentrum jest w miarę dobre.... każdy ma swoje zdanie:decayed:

A tak wogule to czemu akurat mazda6????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam87 napisał:

Ja jednak uważam, że autocentrum jest w miarę dobre.... każdy ma swoje zdanie:decayed:

A tak wogule to czemu akurat mazda6????

Czemu Mazda? Dwóch moich znajomych ma i sobie chwali. Potrzebuję kombi, a że mam teraz inne wydatki szukam czegoś w podobnej cenie jaką dostałbym za Audi z kolei nie chcę się cofać i kupować coś starszego? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie poza brata Mazda brata są jeszcze 2 Mazdy i w 1 był przeszczep tylnego kielicha od innej Mazdy bo tak zardzewial że amortyzator wpadł do środka ? a w 2 już było chyba wszystko spawane/wzmacniane ? Mazdy porostu są tanie przez to dużo osób Się na nie decyduje a potem jest płacz jak trzeba placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 19:05, lukasz51237 napisał:

Rdzewieje tak bardzo jak się o tym słyszy?

1-sza generacja rdzewieje na potęgę, jak nie ma rdzy to albo już auto było robione, albo zaraz ruda się odezwie ;) jeden ze znajomych moich rodziców miał od nowości 6tkę z 2007 roku i po czterech latach się zaczęło.. ;) mój brat (klubowicz Mazdaspeed) również mówił, że jak Mazda to nie 6tka 1 gen.. a co do diesla - 2.0 diesel to nic innego jak cholernie drogie w naprawach 2.0tdci forda. dopóki się nie psuje to przyzwoity i oszczędny motor.. ale to co zaoszczędzisz przy dystrybutorze wydasz u mechanika. wtryski to cena kosmos, dwumas również.. przerabiałem to w swoim ex mondeo mk3 ;)

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mazdy 6 pierwszej generacji, ale w firmie użytkujemy cx-3 (kupiona w 2017r.). Jak szukaliśmy auta do firmy to przekopałem sporo internetu w poszukiwaniu opinii o mazdzie i jej problemów z rdzą. Podobne te nowsze mazdy już pozbyły się tej bolączki (nie wiem dokładnie od którego roku jest już ok, bo interesowałem się tylko nowymi). Po roku użytkowania cx-3, rozważamy z żoną kupno (w przyszłym roku jak wyjdzie lift 3) nowej mazdy 3 dla niej - muszę powiedzieć, że za cenę mazdy 3 nie kupi się nic sensownego z takim wyposażeniem - ceny audi a3 zaczynają się tam gdzie kończy się cennik mazdy 3, a coś nie jestem przekonany, że a3 oferują, aż tak dużo za tą cenę. Z resztą nawet na forum można poczytać jak ruda zjada a4 b8 i to nie po dzwonach tylko salonowych, więc zabezpieczenie antykorozyjne audi to już niestety przeszłość.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę japońce, toyka pod względem blach to skok technologiczny w stosunku do mazdy

forum mazdy warto poczytać na temat rdzy..

https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=59&t=2686&start=30

 

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 6. Mechanicznie i jeżeli chodzi o samą eksploatacje jest super zadowolony, a należy do tych co nie żałuje auta.
Niestety jest tak jak już zostało wspomniane - korozja. Koroduje na potęgę. Audi też korodują, ale Mazda 6 to chyba najbardziej gnijące auto ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Emejcz napisał:

2005.

2005 to nie są raczej ostatnie lata, żona obecnie jeździ Skodą fabią 2 salonową z 2007 i już była wymieniana tylna klapa, bo zgniła gdzieś koło 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzewieja Mazdy, problemu jak dotąd nie wyeliminowano:

nawet w srodku stelaz kanapy rdzewieje :)

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=494&t=207695&start=100

 

Tutaj material, czy Mazdy posiadaja ocynk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...