Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 Podłączenie poduszek powietrznych


Piotrek_10243

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś miesiąc temu zakupiłem Audi A4 B5 2.8 Quattro i już w momencie zakupu wiedziałem o problemie z poduszkami powietrznymi który chciałbym rozwiązać.

Diagnozę rozpocząłem od podłączenia VAG-a i okazało się że mam uszkodzony sterownik, kod błędu:  65535 - Internal Control Module Memory Error (tego się spodziewałem ponieważ sprzedający mnie o tym poinformował)

Dzisiaj wymieniłem sterownik na działający o takim samym oznaczeniu czyli 8D0 959 655 F.  Podłączyłem znów Vag-a i odczytałem kod błędu, tym razem okazało się że nie ma połączenia z poduszką w fotelu kierowcy. Czytałem wcześniej o żółtych kostkach pod fotelem że mają czasami problem z przewodzeniem i trzeba je przeczyścić. Zajrzałem pod fotel a tam niemiła niespodzianka ? Fotele były chyba przekładane z innego modelu i żółta kostka nie jest wcale podłączona do fotela kierowcy a z fotela wystają ucięte przewody niestety z innymi kolorami żył więc nie wiem jak to podłączyć. Dodam że sprawdziłem fotel pasażera i jest to samo ?

Co więcej żółta wtyczka która jest wpięta po stronie fotela z uciętymi przewodami ma inny kształt niż ta wystająca z podłogi. Obie mają dwa piny.

No i teraz pytanie czy kolejność przewodów w poduszkach ma znaczenie? Mogę je podłączyć przerabiając wtyczki albo zalutować na stałe ale jeśli kolejność ma znaczenie to zakładam że poduszki wystrzelą albo sterownik padnie.

 

Co poradzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię dla potomnych. Okazało się że musiałem poprawić kodowanie w sterowniku, polutowałem kostki pod fotelami a pozostałe poduszki ktoś po prostu wypiął.. Domyślam się tylko, że poprzedni właściciel wiedząc o będzie sterownika odłączył poduszki bo bał się wystrzału. Jeżdżę już 3 rok i wszystko śmiga :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...