Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby akumulator


Kosa64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

mam problem z moim akumulatorem, ponieważ jest słaby. Ostatnio zrobiłem trasę 1000km i naładował sie tylko 40%, pozniej postał 2 dni i znowu mam tylko 10% ( temp otoczenia +12st) Chciałbym go calkiem wyciągnąć z auta i naładować na full prostownikiem bo nie mam możliwości naładowania go na aucie. Czy jak go wyjmę nic sie nie stanie? Nie wywali mi bledow? Sterowniki sie nie rozkoduja itp? Prosze o opinie 

pozdrawiam

Edytowane przez Kosa64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmuj śmiało. Nic się nie stanie. Jedyne co może się stać to rozkoduje się immo ale to po jakimś miesiącu bez aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podjedź do elektromechanika i sprawdź stan akumulatora i ładowanie alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. U Ciebie zapewne siedzi już akumulator AGM i jeśli już coś się z nim dzieje proponowałbym wymianę - po takiej trasie powinien być naładowany wręcz do 100%. Jednakże najpierw ustaliłbym dlaczego jest słaby. Sprawdź ładowanie tak jak pisze Kolega powyżej. Co do ładowania i odłączania aku z auta to pojawiają  się 2 sprawy:

1. akumulator AGM może być ładowany maksymalnie do napięcia ok 14,4v i najlepiej ładowarką lub prostownikiem specjalnie do tego przeznaczonym.
2. Jest prosty sposób aby nie mieć zmartwienia czy nam się coś rozkoduje - praktykowane  w wielu warsztatach, podłączamy drugi mały aku pod klemy najlepiej żabkami lub podkręcamy pod nakrętki i śmiało odłączamy swoje aku. Wszystko zostaje podtrzymane poprzez drugi akumulator. 

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Alternator powinien mieć na pełnym obciążeniu tz. światła, dmuchawa max i ogrzewanie tylnej szyby ok 14 volt ładowania, najtańszy multimetr i sam możesz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosa64 napisał:

A mozna sprawdzić ładowanie akumulatora poprzez vcds?

 

TAK TU MASZ INFO
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ziolek335 napisał:

Nic się nie stanie. Jedyne co może się stać to rozkoduje się immo ale to po jakimś miesiącu bez aku

gdzieś to wyczytał w Wyborczej??? :kox:

 

11 godzin temu, Kosa64 napisał:

Chciałbym go calkiem wyciągnąć z auta i naładować na full prostownikiem bo nie mam możliwości naładowania go na aucie.

mozesz tak zrobic ale po tym zabiegu trzeba zakodowac na nowo aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...