Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio - kombinacja klawiszy nie działa?


wojtlus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ostatnio otrzymałem w końcu kod do radia CQ-LA 1621 (mam nadzieję, że ta informacja wystarczy ew. zrobię zdjęcie).
Tak więc przez dłuższy okres jeździłem bez grającego radia.
Na początku (kiedy załączyłem na nowo akumulator) podjąłem 2 próby, które niestety nie zakończyły się sukcesem.
Dziś chciałem w końcu wprowadzić kod trzymam klawisze "TP" i "RDS" niestety zero odzewu ze strony radia wciąż daje komunikat "SAFE"(sam napis - zero numerków).
Jest jakiś inny wariant przytrzymania klawiszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro jeszcze SCAN + RDS znalazłem na jednym forum, że ktoś miał taki sam problem i podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Szarik said:

W tym radiu to TP+RDS. Nie świecą się dwie kreseczki przed napisem SAFE ?

Nie. Sam napis SAFE i nic więcej. Tak jak napisałem wykonałem dwie próby jak już na nowo zamontowałem akumulator no ale wtedy nie znałem kodu więc wiadomo jaki był efekt i więcej razy nie ruszałem tego radia :D wyłączone jeździło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dwa razy żle wpisałeś i radio się zablokowało.Aby można było wpisać ponownie radio musi być włączone przez godzinę

Edytowane przez Szarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem włączone radio na tą godzinkę i pomogło :D 
Na reszcie nie będzie tak głucho podczas jazdy.

Ale coś lewy przód głośnik odmówił współpracy już kręciłem balansem ale to nie to po prostu nie chodzi ? 
Pamiętam że na początku (jeszcze przed zamontowaniem na nowo aku) chodził chwilę i przestał później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Szarik said:

Widocznie coś nie łączy albo przy radiu lub przy głośniku.

Pogrzebię jutro. Sprawdzę czy to czasem nie te przewody co do drzwi lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem przewodami ale głośnik nie zaskoczył. Jedyne co zauważyłem to że są jakieś poizolowane taśmą przewody ale jest ich wszystkich na tyle dużo, że nie wiem który jest który. Rozbierać bok pewnie co nie? ? Smarowałem tam styki na głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/22/2018 at 9:24 PM, Grzenio95 said:

Masz nagłośnienie bose?

Nie wiem po czym to określić. Mam łącznie 6 głośników ( po 2 na przednich drzwiach i po 1 na tylnych).
A jakie to ma znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Grzenio95 said:

Najprościej to czy na kratce głośnika masz "BOSE".

Nie posiadam takich napisów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale miałem ten sam problem jeśli chodzi o granie muzy tylko na prawą stronę. Ten problem uwydatnił się, gdy chciałem posłuchać muzyki z telefonu dzięki adapterowi kaseta->aux. Kastę można włożyć na dwa sposoby:

1- kabel aux od razu wychodzi     

2- kabel aux schowany w rowki boczne kasety i wychodzi dopiero z głębi radia 

Ten drugi sposób zniwelował owy błąd i mogłem się cieszyć muzyczką puszczaną z telefonu

sa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Marzeclokus said:

Nie wiem czy to pomoże, ale miałem ten sam problem jeśli chodzi o granie muzy tylko na prawą stronę. Ten problem uwydatnił się, gdy chciałem posłuchać muzyki z telefonu dzięki adapterowi kaseta->aux. Kastę można włożyć na dwa sposoby:

1- kabel aux od razu wychodzi     

2- kabel aux schowany w rowki boczne kasety i wychodzi dopiero z głębi radia 

Ten drugi sposób zniwelował owy błąd i mogłem się cieszyć muzyczką puszczaną z telefonu

sa.png

Nie używam takich bajerków jeszcze ale mam kasetę wsadzoną normalną i również gra tak samo :D  może zainwestuję w jakieś głośniczki, bo ten z prawej trochę pierdzi i denerwuje to.
Polecicie jakieś głośniczki w dobrej cenie? Nie musi być to bass taki że szyby będą latać a śrubki wylatywać :D 

Edytowane przez wojtlus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...