Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z obrotami na biegu jałowym przy dodawaniu gazu


Grzegorzman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi czy to normalne.

B8 silnik 2,0 190 koni skrzynia multironik.

Ustawiam bieg jałowy. Dodaje gazu a tam max 2-2,5 tyś obrotów i więcej nie mogę nawet jak max gaz dodam. To normalne?

Dodatkowo zauważyłem że od kilku dni bardzo głośno chodzi i tak to jakoś sprawdziłem wcześniej nie zwracałem na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo dobry pomysł :) ale z racji że dziś niedziela a ja sam nie mam możliwości a i że się zaraz denerwuje to napisałem :)

Pomyślałem w pierwszej kolejności że taki objaw to normalne może nie można gazowac go na biegu jałowym. Albo że może coś się jakaś funkcja odpaliła typu wypalanie dpf

Sam nie wiem - jutro podjadę na kompa. A dziś może ktoś miał coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo i o to mi chodziło.

dziękuje serdecznie za pomoc.

 

A co do głośnej pracy w ostatnich dniach? jest to możliwe że wypala się DPF. Ja o nim całkowicie zapomniałem. Żona do pracy ma zaledwie 5 km i nie sądzę by to były dobre warunki do czyszczenia. I tak sobie też pomyślałem że może zaczął się wypalac a ona wyłączyła silnik :) No słysze że chodzi inaczej głośno nie było tego na pewno jeszcze tydzień temu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzegorzman napisał:

Panowie powiedzcie mi czy to normalne.

B8 silnik 2,0 190 koni skrzynia multironik.

Ustawiam bieg jałowy. Dodaje gazu a tam max 2-2,5 tyś obrotów i więcej nie mogę nawet jak max gaz dodam. To normalne?

Dodatkowo zauważyłem że od kilku dni bardzo głośno chodzi i tak to jakoś sprawdziłem wcześniej nie zwracałem na to uwagi

Normalne, też tak mam w manualu na na jałowym max 2, 5k obrotów osiąga i wyżej nie pójdzie, blokada jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale auto kupiłem dla żony :( takie chciała. A problem jest mój bo ona wysiądzie z auta trzaśnie drzwiami i da mi kluczyki mówiac "zobacz bo coś jest nie tak"

 

Ale jak myślisz może to byc przyczyną że się wypala ale wypalic nie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorzman napisał:

No niestety ale auto kupiłem dla żony :( takie chciała. A problem jest mój bo ona wysiądzie z auta trzaśnie drzwiami i da mi kluczyki mówiac "zobacz bo coś jest nie tak"

 

Ale jak myślisz może to byc przyczyną że się wypala ale wypalic nie może?

Grzegorzu trzeba sprawdzić parametry filtra poprzez podpięcie się pod komputer w aucie i dopiero można stwierdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...