Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy na czteroramienną multifunkcyjną A4 B7 2005-2008


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dinex napisał:

Ok czyli szukam modułu do b7 i tak jak kolega opisał dodatkowo taśma kierownicy taśma do airbaga bez tej przejściówki na 4pin? Dziękuję za odpowiedź. 

Przejściówka do B6 tylko potrzebna, w B7 jej nie potrzebujesz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 18:29, pelonek1 napisał:

Przejściówka do B6 tylko potrzebna, w B7 jej nie potrzebujesz.

Przepraszam mam jeszcze pytanie. PONEK PISAŁ O,, 3) Okablowanie poduszki 12 Pinowe nr 4F0971589A zamienia sie na 4F0971589K'' czy to musi być ta taśma z K? Czy jest na to jeszcze inny zamiennik? Nie mogę jej nigdzie znaleźć do kupna :( sorka jeśli spamuje i zawracam głowę ale zależy mi na wymianie mam już prawie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam A4 b7 2007 1,9 tdi sLine i mam zwykłą kierownice bez multi  ale chciałbym ją wymienic na MULTI. Wystarczy sama kierownica i zakodowanie czy jeszce jakieś dodatki muszę wymienic.

jaki program polecacie do programowania później? Mam OBD wtyczkę tylko nie wim jaki program zeby działał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 19:08, PiotrCCC napisał:

Witam.

Mam A4 b7 2007 1,9 tdi sLine i mam zwykłą kierownice bez multi  ale chciałbym ją wymienic na MULTI. Wystarczy sama kierownica i zakodowanie czy jeszce jakieś dodatki muszę wymienic.

jaki program polecacie do programowania później? Mam OBD wtyczkę tylko nie wim jaki program zeby działał

 

pytanie jaki masz numer taśmy od kierownicy i moduł i jaką taśmę od poduszki. Ja musiałem wymienić wszystko w swojej B7. Kolega w pierwszym poście wszystko opisał. Do kodowania użyłem kabla HEX CAN + program VCDS. Zwykłym OBD czy kablem KKL raczej nic nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 18:31, dinex napisał:

Przepraszam mam jeszcze pytanie. PONEK PISAŁ O,, 3) Okablowanie poduszki 12 Pinowe nr 4F0971589A zamienia sie na 4F0971589K'' czy to musi być ta taśma z K? Czy jest na to jeszcze inny zamiennik? Nie mogę jej nigdzie znaleźć do kupna :( sorka jeśli spamuje i zawracam głowę ale zależy mi na wymianie mam już prawie wszystko :)

To moze być inna ? Bo mam ten sam problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak mam w B6 multifunkcje ze zmiana biegów w kierownicy to wystarczy że kupię kierownice z z B7 z multifunkcją i łopatkami i wystarczy zamiana czy jest więcej zabawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moduł kierownicy na taki z b7 (Q), taśma powinna pasować ta którą masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 13:44, MaTeo85 napisał(a):

Jeszcze moduł kierownicy na taki z b7 (Q), taśma powinna pasować ta którą masz.

Moduł L lub N z B6 fis+tempomat nie zadziała z kierownicą multi z B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ivanek napisał(a):

Moduł L lub N z B6 fis+tempomat nie zadziała z kierownicą multi z B7?

niestety w b6 multifunkcja działała inaczej niż ta w b7.

tam byl taki moduł trapezowy w kierownicy od MF, w b7 już go nie ma i są inne guziki (dodatkowo są też rolki w MF.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał(a):

niestety w b6 multifunkcja działała inaczej niż ta w b7.

tam byl taki moduł trapezowy w kierownicy od MF, w b7 już go nie ma i są inne guziki (dodatkowo są też rolki w MF.)

Kaszana, napialiłem się za kierę za dwie stówki z B7, a tu okazuje się że potrzebny moduł Q lub R , taśma bo jest 12 pin oraz wtyczka z airbag, to przewyższa kwotę całej kierownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta 😁

Taśma Air Bag nr. 4E0953541A zamienia sie na 4E0953541A. Przecież to te same nr??🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta 😁

Taśma Air Bag nr. 4E0953541A zamienia sie na 4E0953541A. Przecież to te same nr??🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta 😁

Taśma Air Bag nr. 4E0953541A zamienia sie na 4E0953541A. Przecież to te same nr??🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...