Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o schematy/opisy pinów kostek połączania instalacji silnika i karoserii A4B5 silnik AEB i ANB


kat1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Bardzo proszę jeśli jest taka możliwość o przesłanie schematów podłączenia instalacji silnikowej z karoserią dla silników 1.8T AEB i ANB.

Robimy mocny projekt na ok 500 km z A5B5 1.8T AEB Quattro, z racji tego, że w serii jest on na starym typie ECU nieprogramowalnym przez OBDII chcemy zaadaptować do niego sterownik ME7.5 wraz z wiązką z silnika ANB. Napotkaliśmy problem, mianowicie w naszej budzie z 96 r są zupełnie inne kostki połączenia instalacji silnika z instalacją budy (4 kostki )niż w o 4 lata młodszym ANB (5 kostek i o wiele więcej przewodów). Wiem, że trzeba dociągnąć przewody do pedału gazu z potencjometrem, czy założyć  elektroniczną przepustnicę itp.

Zmiana sterownika jest konieczna, gdyż potrzebujemy mieć płynność w programowaniu mapy, jak i możliwość dodania kilku funkcji jak np sekwencja startu.

Bardzo proszę o przesłanie schematów, lub o informację, kto taki swap może ogarnąć.

IMG_20181105_130845.jpg

IMG_20181112_104006.jpg

IMG_20181112_104008.jpg

IMG_20181112_104011.jpg

IMG_20181112_104016.jpg

IMG_20181112_104019.jpg

IMG_20181112_104023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, za schematy, jednak te są od sterownika silnika, a nie ma dostępnych tych od podłączenia wiązek silnika i budy? Szukam już od dobrego miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o opis przewodów w kostkach łączących wiązkę silnika i budy dla obu wersji silnikowych, tak abym mógł je odpowiednio przerobić i połączyć. Te które są po lewej stronie w podszybiu pod / za komputerem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłeś kolego schematy podłączenia tych kostek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tymi opisami, sam też szukałem niedawno. Jak masz wiązki na wierzchu to szybko znajdziesz miernikiem co gdzie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak poszło ponieważ jestem na tym samym etapie. Może będziesz miał jakieś podpowiedzi. @kat1990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...