Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Pod Pokrywą Zaworów. Chyba...


BartoszT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem chyba , nie wiem za bardzo czy to problem.  Mam wodę,smar,coś białego i tłustego. Gdzie jest uszczelka pokrywy zaworów i odma wchodzi do silnika . Kupiłem auto od handlarza 13 dni temu i nie sprawdziłem tego , nawet nie wiedziałem że jest coś takiego.

Przepraszam jak coś źle napisałem lub nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie sprawdzasz dokładnie auta przed zakupem jak wielu, a pózniej jest lament,że silnik taki i owaki, a docelowo bezdusznie "zajeżdżony"....

Ale spokojnie, nie twierdzę,że u Ciebie tak będzie, choć ten motor w B6 lubi łykać olej, a szczególnie gdy był po macoszemu traktowany, których jest wiele (ja w B7 nie mam tego problemu).

Co do Twojego pytania to najpewniej jest to maz tworząca się od niedogrzania silnika ( jazda na krótkich odcinkach) występująca w większym nasileniu w takiej porze roku jak teraz.

Rada: czyszczenie dogłębne lub wymiana odmy oraz obowiązkowo wymiana oleju na nowy, oczywiście o właściwej specyfikacji.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawdzenie aut to ojciec się tym zajmuję. Bardziej te stare auta niż nowe ,ale wie dużo i mi ocenił co i jak. Ja nawet nie wiem za co się zabrać przy zakupie,  ale mogłem poczytać i poszukać na yt poradniki, prawda. 

Z tą informacją podzielę się z ojcem i się ogarnie.  

Dzięki za informację. Miłego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dudi2000 napisał:

zrób trasę, przegoń auto i powinno zniknąć to masło.

Jutro zrobię jakąś większą odległość,  tak 50 -100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy dojeżdżam 5km, później powrót. Ostatnio miałem dni, że jeździłem tylko do pracy. Masło się zrobiło pod korkiem i było tam nawet po przejechaniu 200km. Teraz go nie ma, ale jeśli nie zniknie po 100 km to nic się nie przejmuj. W każdym aucie miałem masło. Jak w cinkasie padła uszczelka pod głowicą to wtedy masło było wszędzie, nawet na bagnecie. Obserwuj płyn chłodniczy - czy ubywa albo czy nie pływają w nim oczka jak w rosole :D:D tylko czarne xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rosomak91 napisał:

Do pracy dojeżdżam 5km, później powrót. Ostatnio miałem dni, że jeździłem tylko do pracy. Masło się zrobiło pod korkiem i było tam nawet po przejechaniu 200km. Teraz go nie ma, ale jeśli nie zniknie po 100 km to nic się nie przejmuj. W każdym aucie miałem masło. Jak w cinkasie padła uszczelka pod głowicą to wtedy masło było wszędzie, nawet na bagnecie. Obserwuj płyn chłodniczy - czy ubywa albo czy nie pływają w nim oczka jak w rosole :D:D tylko czarne xD 

 

Dzięki za pomoc xD

Będę pilnował i zobaczę czy coś się zmieni.

Najgorsze jest to że to moje pierwsze auto za własne pieniądze i panikuje jak głupi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikować nie masz po co,bo w niczym to nie pomaga.

Jedynie mogę zasugerować, abyś w pierwszych tygodniach użytkowania bardziej niz zwykle się to robi słuchał pracę silnika oraz częściej niż zwykle zwracał uwagę na wszelkie płyny ustrojowe znajdujące się w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. 

Będę pilnował i sprawdzał co jazdę.

 

Edytowane przez BartoszT
Nie "To jazdę " a "Co jazdę " nie zwrocilem uwagi jak napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...