Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, już mam problem ? auto stało pod chmurką dwa dni nie ruszane i dzisiaj wyświetlacz wygląda tak... Jak się ogrzeje to się poprawi? Miał ktoś z was taki problem? Dotyk działa normalnie

20181226_162918.jpg

Edytowane przez bjoern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misieqq7 napisał:

A no chyba że tak. 

Ale radio kosmos ? Śmiga nie ? Mi bardzo się podoba wszechstronność tego urządzenia:) wesołych:)

No dla mnie radio mega, w końcu jadąc trasy PL>DE  i powrót to nie będę się nudził jak teraz to zawsze miało miejsce :P

5 godzin temu, bjoern napisał:

Pany, już mam problem ? auto stało pod chmurką dwa dni nie ruszane i dzisiaj wyświetlacz wygląda tak... Jak się ogrzeje to się poprawi? Miał ktoś z was taki problem? Dotyk działa normalnie

20181226_162918.jpg

uuu lipa jakaś widzę, nie mam pojęcia co to może być;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 21:43, reganajax napisał:

No dla mnie radio mega, w końcu jadąc trasy PL>DE  i powrót to nie będę się nudził jak teraz to zawsze miało miejsce :P

uuu lipa jakaś widzę, nie mam pojęcia co to może być;/

Wczoraj jechałem trasę 140km i radio z czasem zaczęło dobrze wyświetlać jak się ociepliło i działa wszystko elegancko. Dzisiaj wszedłem na chwilę do auta i znowu tak wygląda jak na zdjeciu powyżej, więc widocznie niska temperatura mu nie służy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bjoern napisał:

Wczoraj jechałem trasę 140km i radio z czasem zaczęło dobrze wyświetlać jak się ociepliło i działa wszystko elegancko. Dzisiaj wszedłem na chwilę do auta i znowu tak wygląda jak na zdjeciu powyżej, więc widocznie niska temperatura mu nie służy ?

Ja wczoraj na pół nocy miałem okno otwarte i napadało mi trochę do środka, więc wilgoć odpada :) Niskie temperatury raczej też
Coś innego musi być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi dzisiaj taki konwenter, jutro akcja montaż. Zobaczymy Ci mi wyjdzie :)

 

49143049_354826555099630_8767144852438646784_n.jpg

Edytowane przez reganajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, reganajax napisał:

Przyszedł mi dzisiaj taki konwenter, jutro akcja montaż. Zobaczymy Ci mi wyjdzie :)

 

49143049_354826555099630_8767144852438646784_n.jpg

a z tamtym co się dzieje że dajesz inny?

ja mam podobny  taki:

https://allegro.pl/oferta/tylne-glosniki-subwoofer-modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-5652232041

i wszystko gra dobrze, tylko podłączyłem przez chinche bo jak kostki wpiąłem wszystkie to nie grał tył.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misieqq7 napisał:

a z tamtym co się dzieje że dajesz inny?

ja mam podobny  taki:

https://allegro.pl/oferta/tylne-glosniki-subwoofer-modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-5652232041

i wszystko gra dobrze, tylko podłączyłem przez chinche bo jak kostki wpiąłem wszystkie to nie grał tył.:)

Nie pasuje, tzn kupiłem sam konwenter a tam miałem konweter z kabelkami i kostkami to oddałem i kupiłem to co na zdj. Kostki w aucie mamy zwykłe i quadlock, Ty masz zwykłą skoro udało CI się połączyć i działa z tego co pokazałeś:P Ja i Szaman mamy quadlocka i my potrzebujemy jak sam Szaman napisał samego konwentera.   

Musze zagłębić się trochę w temat aby powpinać się w dobre miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 16:40, bjoern napisał:

Pany, już mam problem ? auto stało pod chmurką dwa dni nie ruszane i dzisiaj wyświetlacz wygląda tak... Jak się ogrzeje to się poprawi? Miał ktoś z was taki problem? Dotyk działa normalnie

20181226_162918.jpg

Podejrzewam, że gdzieś jest problem w połączeniu płyty z wyświetlaczem. Ja proponuję szybką reklamację. Jeżeli reklamacja nie wchodzi w grę to rozbiórka radia i prześledzenie lutów. Widziałem już przypadki na innych forach jak to jest w środku polutowane i zdarza się też padaka.

Edytowane przez szaman89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka sprawa, tak ja mam zwykła :)

to działaj tam bo musigrać ładnie:)
u mnie po nowym roku wpada modem? niby tylko dedykowany pasuje z  huawei:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misieqq7 napisał:

a taka sprawa, tak ja mam zwykła :)

to działaj tam bo musigrać ładnie:)
u mnie po nowym roku wpada modem? niby tylko dedykowany pasuje z  huawei:)

Daj znać jak się modem sprawuje i jakie masz dokładnie radio bo interesuje mnie temat modemu ale coś słabo to wyglądało po opiniach w necie jak do tej pory sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szaman89 napisał:

Daj znać jak się modem sprawuje i jakie masz dokładnie radio bo interesuje mnie temat modemu ale coś słabo to wyglądało po opiniach w necie jak do tej pory sprawdzałem.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/nawigacja-dvd-radio-audi-a4-b6-b7-4gb-android-8-pl-i7440310795.html

takie brałem pół roku śmiga aż miło..

a co nie bardzo neta łapie ? bo to działa na zasadzie rutera wi- fi. przez tel super śmiga wi-fi..;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misieqq7 napisał:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/nawigacja-dvd-radio-audi-a4-b6-b7-4gb-android-8-pl-i7440310795.html

takie brałem pół roku śmiga aż miło..

a co nie bardzo neta łapie ? bo to działa na zasadzie rutera wi- fi. przez tel super śmiga wi-fi..;D

To masz to samo radio co ja. A przynajmniej tak wygląda z zewnątrz i z parametrów. 

Opcje są dwie z paluchami do internetu, są modemy - takie zwykłe jak do kompa żeby mieć neta przez 3G/4G i dosyć ciężko w ten sposób to uruchomić bo te radia mają problem z kompatybilnością i z odbiorem gsm w ten sposób. Ta druga opcja to router wifi 3G/4G na paluchu których jest kilka dobrej jakości. Jeżeli kupiłeś coś pokroju huaweia z pierwszego postu to może to działać. Ciekawe jak ze stabilnością. U mnie to na razie działa przez hotspot z telefonu i jestem całkiem zadowolony. Sam się włącza w telefonie po podłączeniu bluetooth telefonu z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szaman89 napisał:

Ta druga opcja to router wifi 3G/4G na paluchu

mi gość mówił że do tego radia tylko ta druga opcja jest stabilna i dobrze to śmiga tylko ruter trochę kosztuje.. jak kupię i przetestuje temat to się pochwalę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio spoko tylko trochę lepiej mogli by się przykładać przy produkcji.

Po zamontowaniu miałem problem z mikrofonem nie reagował wcale. Po rozebraniu radia okazało się że nacięty jest kabel który idzie od mikrofonu do płyty głównej.

Po przylutowaniu śmiga.

Drugi problem to słaby sygnał GPS dosłownie 2 satelity gdzie telefon w tym samym miejscu łapał w momencie.

Rozebrałem ponownie radio bardzo słabo przylutowany kabel łączący wtyczkę z tyłu obudowy z płytą główną.

Po przylutowaniu  rewelacja w garażu i łapie bez problemu sygnał.

Mam nadzieję że limit na lutowanie wyczerpałem.

Sam używam modemu przenośnego Huawei  E5577 z kartą Nju pakiet 9gb za 9zł działa bez problemu.

 

Używa ktoś kamery do rejestratora z przodu bo jest taka opcja w radiu.

Lepiej kupić z wyjściem na RCA czy taki na USB ?

 

Edytowane przez Freeman1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Freeman1982 napisał:

Używa ktoś kamery do rejestratora z przodu bo jest taka opcja w radiu.

Lepiej kupić z wyjściem na RCA czy taki na USB ?

Najlepiej kupić samodzielny wideorejestrator i tak korzystać z nagrywania tego co się dzieje przed samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę, że samodzielny jest lepszym rozwiązaniem i bardziej mobilnym, nie obciążającym bez sensu radia. Też szamana męczyłem jakiś czas temu na priv, ale koniec końców jakoś powoli sam do wszystkiego doszedłem. 
U mnie był dodatkowo inny mały problem - przednie głośniki były zamienione stronami, ale powyciągałem piny z wtyczki i pozamieniałem miejscami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Przyłączam się do tematu. Nabyłem takie radio w możliwie najlepszej wersji. Po podłączeniu nie mam wątpliwości odnośnie rezygnacji z oryginalnego rns-e. To radio zdecydowanie je przewyższa pod względem funkcjonalności. Oczywiście głośniki tylne działają cicho i muszę dodać konwerter. Mam pytanie odnośnie podłączenia konwertera. Sygnał wysoki biorę z wyjścia wzmacniacza nowego radia z gniazd cinch i podłączam do wejścia konwertera oznaczonego L+, L-, R+, R-, sygnał wyjściowy podłączam do przewodów z wtyczki C1 oznaczonych LR, LF, RR, RF. Co oznaczają skróty LF i RF? Czy podłączam je pod masę wyjścia? Czy konieczne jest podanie napięcia +12V na pin6 kostki C do wzmacniacza? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aftomek napisał:

Dzień dobry. Przyłączam się do tematu. Nabyłem takie radio w możliwie najlepszej wersji. Po podłączeniu nie mam wątpliwości odnośnie rezygnacji z oryginalnego rns-e. To radio zdecydowanie je przewyższa pod względem funkcjonalności. Oczywiście głośniki tylne działają cicho i muszę dodać konwerter. Mam pytanie odnośnie podłączenia konwertera. Sygnał wysoki biorę z wyjścia wzmacniacza nowego radia z gniazd cinch i podłączam do wejścia konwertera oznaczonego L+, L-, R+, R-, sygnał wyjściowy podłączam do przewodów z wtyczki C1 oznaczonych LR, LF, RR, RF. Co oznaczają skróty LF i RF? Czy podłączam je pod masę wyjścia? Czy konieczne jest podanie napięcia +12V na pin6 kostki C do wzmacniacza? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Nie wiemy jakie radio kupiłeś więc odwołania do kostek C nam nic nie mówią. Brakuje informacji jakie złącze wychodzi Ci z samochodu, quadlock?

To że tył gra cicho w Twoim przypadku to wina złego wyboru źródła dźwięku. Z tego co opisujesz to wziąłeś sygnał na tył z dodatkowej kostki C a nie z głównej wiązki wychodzącej z radia. Jeżeli masz quadlocka to masz wszystko w pierwszym poście opisane jak i pod co podpiąć konwerter.

LF = left front

RF = right front

Jakby co to pytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku Symphony,  czyli w instalacji samochodu były kostki oznaczone symbolami A-zasilanie, B-głośniki, C-złącze rozszerzeń, D-rozszerzenie. Po wymianie radia na Rns-e dołożyłem przejściówkę ze złączami  do oryginalnych kostek i złączem quadlock  do rns-e, podpiąłem jeszcze moduł bluetooth i wszystko działało. Teraz po zakupie tego radia z ali wywaliłem tę przejściówkę z quadlockiem i wykorzystałem jedną z dwóch (jedna do kostek, druga do quadlocka) dołączonych do radia, która umożliwia podłączenie do istniejących kostek instalacji samochodu (po co wkładać dodatkowe, niepotrzebne złącza). Po podłączeniu radia wszystkie funkcje działają, sterowanie z kierownicy i komunikacja z  fisem przez can też, tylko wysterowanie głośników tylnych subwoofera jest niepełne. Z tego co zdołałem się dowiedzieć z oznaczeń złącza radia oryg kostka B-głośnikowa ma wyprowadzenia tylko na przednie głośniki RF+-, LF+-, tylne głośniki i sub są sterowane z oddzielnego wzmacniacza, który jest zamontowany z tyłu samochodu przy prawym błotniku. Tak mi się wydaje. Myślę, że sygnały do tego wzmacniacza pobierane są z kostki C piny 1,2,4,5. Dlatego  po wbudowaniu radia z ali stosuje się konwerter sygnału, który przetwarza sygnały z głośników przednich na sygnał do wysterowania wzmacniacza po podłączeniu do przewodów z kostki C piny 1,2,4,5. Proszę mnie poprawić, jeżeli moje rozumowanie jest błędne. Czy wzmacniacz tylny wymaga podania zasilania na pin 6 z kostki C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...