Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2019 o 21:00, aftomek napisał:

Miałem na początku Symphony,  czyli w instalacji samochodu były kostki oznaczone symbolami A-zasilanie, B-głośniki, C-złącze rozszerzeń, D-rozszerzenie. Po wymianie radia na Rns-e dołożyłem przejściówkę ze złączami  do oryginalnych kostek i złączem quadlock  do rns-e, podpiąłem jeszcze moduł bluetooth i wszystko działało. Teraz po zakupie tego radia z ali wywaliłem tę przejściówkę z quadlockiem i wykorzystałem jedną z dwóch (jedna do kostek, druga do quadlocka) dołączonych do radia, która umożliwia podłączenie do istniejących kostek instalacji samochodu (po co wkładać dodatkowe, niepotrzebne złącza). Po podłączeniu radia wszystkie funkcje działają, sterowanie z kierownicy i komunikacja z  fisem przez can też, tylko wysterowanie głośników tylnych subwoofera jest niepełne. Z tego co zdołałem się dowiedzieć z oznaczeń złącza radia oryg kostka B-głośnikowa ma wyprowadzenia tylko na przednie głośniki RF+-, LF+-, tylne głośniki i sub są sterowane z oddzielnego wzmacniacza, który jest zamontowany z tyłu samochodu przy prawym błotniku. Tak mi się wydaje. Myślę, że sygnały do tego wzmacniacza pobierane są z kostki C piny 1,2,4,5. Dlatego  po wbudowaniu radia z ali stosuje się konwerter sygnału, który przetwarza sygnały z głośników przednich na sygnał do wysterowania wzmacniacza po podłączeniu do przewodów z kostki C piny 1,2,4,5. Proszę mnie poprawić, jeżeli moje rozumowanie jest błędne. Czy wzmacniacz tylny wymaga podania zasilania na pin 6 z kostki C?

Trochę źle kminisz. Konwerter poziomu sygnału nie ma nic wspólnego z przednimi głośnikami. Z pinu 6 podawane jest wybudzanie wzmaka, z pinów 1 i 4 sygnał do tylnych głośników a z pinu 3 uziemienie do obu tylnych głośników. Teraz dopiero sobie na to spokojnie popatrzyłem jak to jest z kostkami iso i w tym przypadku też wystarczy najprostszy konwerter poziomu sygnału. Wystarczy wypiąć te 4 piny z kostki dołączonej do radia i wpięcie się tymi przewodami z tym naprostszym konwerterem do chinchy rear które też z tej kostki wychodzą.

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem trochę czasu aby popatrzeć na kostki ISO kupionego radia i kostki  w samochodzie.  W instalacji samochodu są tylko 3 kostki A-zasilanie, B-głośniki (ale tylko przednie), C -złącze rozszerzeń 20 pinowe( wyjścia liniowe do sterowania wzmacniacza tylnych głośników piny 1-LR, 2-RR, 3-masa wyjść liniowych, 4-LF, 5-RF, 6-sterowanie wzmacniacza +12V, 7-can H, 12- can L), D-nie ma takiej kostki.

iso.jpgzłącza.jpgOpis wyjść radia Symphony.jpg

Wyjścia na głośniki z chińskiego radia są z gniazda power po lewej stronie (ale tylko na przód), z gniazda oznaczonego jako F wychodzą sygnały które łączy się cinchami z kostką C samochodu. Po wyciszeniu głośników przednich słychać dźwięk z głośników tylnych ale dużo cichszy, czyli sygnał z gniazda F jest zbyt słaby do wysterowania wzmacniacza głośników tylnych i suba. Konwerter bierze sygnały z radia z tylnych głośników i podaje na kostkę C. Zastanawiam się czy nie dołożyć wzmacniacza wstępnego z regulacją wielkości  sygnału do wysterowania tych głośników, ponieważ konwerter wnosi straty jakości sygnału z racji swojej konstrukcji.  A może jest regulacja wysterowania tylnego wzmacniacza zamontowanego w samochodzie?

Opis wyjść radia Symphony.docx

Navi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aftomek napisał:

Wyjścia na głośniki z chińskiego radia są z gniazda power po lewej stronie (ale tylko na przód)

No właśnie, że wychodzą z gniazda power sygnały na głośniki tylne i masz to pięknie opisane na tabliczce.

5 minut temu, aftomek napisał:

Po wyciszeniu głośników przednich słychać dźwięk z głośników tylnych ale dużo cichszy, czyli sygnał z gniazda F jest zbyt słaby do wysterowania wzmacniacza głośników tylnych i suba. Konwerter bierze sygnały z radia z tylnych głośników i podaje na kostkę C.

Sygnał z RL Out i RR Out jest cichy i nawet konwerter poziomu sygnału tego nie zmieni. Sygnał ma iść z złącza power tak jak Ci to opisałem w poprzednim poście.

 

12 minut temu, aftomek napisał:

Konwerter bierze sygnały z radia z tylnych głośników i podaje na kostkę C. Zastanawiam się czy nie dołożyć wzmacniacza wstępnego z regulacją wielkości  sygnału do wysterowania tych głośników, ponieważ konwerter wnosi straty jakości sygnału z racji swojej konstrukcji.  A może jest regulacja wysterowania tylnego wzmacniacza zamontowanego w samochodzie?

Przerost formy nad treścią. Kupujesz konwerter, montujesz i cieszysz się dobrze grającym tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 18:42, szaman89 napisał:

 

 

- mimo zainstalowania przetwarzania tekstu na mowę zapewne ze względu na sterowniki dźwięku dźwięk przy wygłaszanych komunikatach nawigacji słyszalny jest szum lub delikatne zniekształcenie komunikatów – idzie się do tego przyzwyczaić; 

-

Mam też radio z androidem i był problem z komunikatami nawigacji. Oryginalnie w radiu zainstalowana była nawigacja Igo. Potem wrzuciłem Automapę i Nawitela i tam komunikaty były bardzo ciche. Pogrzebałem w ustawieniach i znalazłem opcję gdzie ustawia się komunikaty z nawigacji. Były ustawione na Igo. W moim radiu jest tak, że tylko z jednej nawigacji mogą lecieć normalnie komunikaty. Zależy na którą nastawię reszta jest cicho. Poszukaj może u ciebie też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rob@k napisał:

Mam też radio z androidem i był problem z komunikatami nawigacji. Oryginalnie w radiu zainstalowana była nawigacja Igo. Potem wrzuciłem Automapę i Nawitela i tam komunikaty były bardzo ciche. Pogrzebałem w ustawieniach i znalazłem opcję gdzie ustawia się komunikaty z nawigacji. Były ustawione na Igo. W moim radiu jest tak, że tylko z jednej nawigacji mogą lecieć normalnie komunikaty. Zależy na którą nastawię reszta jest cicho. Poszukaj może u ciebie też tak jest.

U mnie problem występował na mapach Google. Korzystam głównie z Yanosika ale potrzebowałem ostatnio mapsów i komunikaty były ok tak jakby się naprawiło. Musiałbym potestować bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na google maps komunikaty działają normalnie problem był tylko z nawigacjami instalowanymi z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktos załozyl tutaj odpowiedni temat i extra opisany i do tego przyda sie nie jednej osobie :D Ode mnie dodam ze radio jest extra i dzwiek tez jest super wiec nie ma co sie sugerowac osobami ktore mowia ze to chłam :D  

Niestety tylko jedyny problem jest z tyłem,sam troche sie z nim meczyłem i pisałem do roznych serwisow ale nikt nie chciał pomoc,tylko dodatkowe oplaty itp tak wiec super ze tutaj wszystko jest opisane co i jak :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki, że co każda osoba to ma zupełnie inną wersję tego radia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 3r4 napisał:

Problem jest tylko taki, że co każda osoba to ma zupełnie inną wersję tego radia ;) 

Jak już ktoś ma rozpiskę pinoutu to żaden problem to wszystko poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a działa u was włączenia radia bez kluczyka??

może jakiś kabel trzeba zmostkować? jak je wrzuciłem to go nie wyciągałem jeszcze i nie wiem czy tam są jakieś wolne piny.

Śmigam już trochę czasu a ostatnio dopiero próbowałem włączyć bez kluczyka i nie reaguje?

Resztę rzeczy śmiga Super. sterowanie z kierownicy, YouTube, kamerka cofania , super radio i jego możliwości:) 

nie żałuje zakupu:)

pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misieqq7 napisał:

Pany a działa u was włączenia radia bez kluczyka??

może jakiś kabel trzeba zmostkować? jak je wrzuciłem to go nie wyciągałem jeszcze i nie wiem czy tam są jakieś wolne piny.

Śmigam już trochę czasu a ostatnio dopiero próbowałem włączyć bez kluczyka i nie reaguje?

Resztę rzeczy śmiga Super. sterowanie z kierownicy, YouTube, kamerka cofania , super radio i jego możliwości:) 

nie żałuje zakupu:)

pozdro:)

Nie działa bez kluczyka jeśli zasilanie jest brane po zapłonie. Musiałbyś szukać zasilania które jest podawane cały czas. Mogę wprowadzać w błąd ale chyba z zapalniczki napiecie idzie cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, szaman89 napisał:

Nie działa bez kluczyka jeśli zasilanie jest brane po zapłonie. Musiałbyś szukać zasilania które jest podawane cały czas. Mogę wprowadzać w błąd ale chyba z zapalniczki napiecie idzie cały czas

Tak z  zapalniczki jest cały czas napięcie. 

Tak zapytałem  bo byłem ciekawy  czy jest taka opcja. nie jest mi to jakoś mega potrzebne;) więc nie będę kombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się już może pokusił o custom roma dla naszych jednostek? 

Chodzi mi po głowie cały czas zainstalowanie lepszego softu w radiu ale ze względu na brak stockowego wsadu cały czas się cykam. Może już ktoś się tutaj w to bawił i chciałby się pochwalić a przy okazji dodać mi odwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem radio nawigację i mam problem. Wersja taka jak w linku 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7714442436

Radio nie włącza się, podpiąłem pod kostkę iso i nic. Jak mam podłączyć radio? Aukcja kostki 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6565574108

 

Co muszę przerobić lub dokupić żeby to działało? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Podepnę się do tematu. Mianowicie mam w planie zakup radia android do A4 B6. Mam już video rejestrator oraz kamerę cofania ( już tak kupiłem auto),  jednak jak widać ktoś miał przede mną Androida,  a przed sprzedażą wstawił oryginalna Navigation Plus. Jednak nie pokazuje mi na FIS stacji FM oraz nie działa wielofunkcyjna kierownica ( przyciski świecą z telefonem łączy) Kamera świeci się przy cofaniu. Przy demontażu znalazłem dwa kable USB oraz taka zielona wtyczkę ( ma kilka kabli wyrwanych) Czy ktoś wie do czego służy? Dzięki z góry i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam tylko zdjęcie tej kostki. Jak odbiorę auto od mechanika to wyślę resztę zdjęć kabli :) 

DSC_1050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam radio podpięte, ale nie gra tył. Kupiłem kostkę quadlock, jaki kupić konwerter? Podeślę ktoś jak go też podłączyć? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miętus napisał:

Na chwilę obecną mam tylko zdjęcie tej kostki. Jak odbiorę auto od mechanika to wyślę resztę zdjęć kabli :) 

DSC_1050.JPG

Nie znam tej wtyczki. Jak odbierzesz auto to porób zdjęcia wszystkich kostek, które wychodzą z samochodu to będziemy myśleć.

 

2 godziny temu, Ssman99 napisał:

Witam radio podpięte, ale nie gra tył. Kupiłem kostkę quadlock, jaki kupić konwerter? Podeślę ktoś jak go też podłączyć? Pozdrawiam 

Przeczytałeś w ogóle ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątek i nic z niego nie wynika. Potrzebuję schemat jak podłączyć i jaki najlepiej kupić, żeby to hulało. Auto mam Seat Exeo i trochę się różni od Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...