Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.11.2018 o 18:42, szaman89 napisał:

- cicho grające lub nie grające wcale głośniki tylne i subwoofer – w zależności od kostki która dochodzi do radia potrzebny nam będzie konwerter poziomu sygnału. W przypadku naszych samochodów rozróżniamy kostkę zwykła i quadlock. W przypadku tej pierwszej możemy kupić gotowy moduł z kostkami do podłączenia plug and play. W przypadku kostki quadlock potrzebny nam będzie sam „goły” konwerter, który wpinamy między bezpośrednie wyjście głośników tylnych z radia (wymagane będzie wypięcie 4 przewodów RL+,RL-,RR+,RR- z kostki przejściówki dołączonej do zestawu) a wejścia chinch głośników tylnych z głównej wiązki przewodów kostki iso dołączonej do całego zestawu. W przypadku „gołego” rozwiązania wymagane jest ustawienie potencjometrów na min przed samym wpięciem w układ. Po podpięciu należy skalibrować potencjometrami głośność dla strony lewej i prawej.

058bf2d326ac6adcmed.jpg

3fc51c9950ece35dmed.jpg

 

W dniu 10.01.2019 o 20:02, szaman89 napisał:

Trochę źle kminisz. Konwerter poziomu sygnału nie ma nic wspólnego z przednimi głośnikami. Z pinu 6 podawane jest wybudzanie wzmaka, z pinów 1 i 4 sygnał do tylnych głośników a z pinu 3 uziemienie do obu tylnych głośników. Teraz dopiero sobie na to spokojnie popatrzyłem jak to jest z kostkami iso i w tym przypadku też wystarczy najprostszy konwerter poziomu sygnału. Wystarczy wypiąć te 4 piny z kostki dołączonej do radia i wpięcie się tymi przewodami z tym naprostszym konwerterem do chinchy rear które też z tej kostki wychodzą.

 

Przechwytywanie.JPG

 

20 minut temu, Ssman99 napisał:

Czytałem wątek i nic z niego nie wynika. Potrzebuję schemat jak podłączyć i jaki najlepiej kupić, żeby to hulało. Auto mam Seat Exeo i trochę się różni od Audi. 

Jakoś mi się nie wydaje, żebyś czytał. Konwerter kupić najtańszy. Exeo niczym się nie różni w kwestii przewodów do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpiąć się do kostki iso i tyle tym konwerterem? Nie trzeba prowadzić przez cały samochód kabla do sybowera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ssman99 napisał:

Tylko podpiąć się do kostki iso i tyle tym konwerterem? Nie trzeba prowadzić przez cały samochód kabla do sybowera ? 

nie trzeba nic prowadzić do tyłu, masz już przeciągnięte kable fabrycznie do wzmacniacza, dopiro od wzmacniacza idą kable do subwoofera i bocznych głośników.

też kupiłęm takie radio jak w pierwszym poście, rodzaj #1 ala-RNS E

pomału zbieram graty, separator antenowy na 2 wejscia fakra i DIN, przejsciowka też do radia, moduł dla tylnych głośników.

Tu masz łądny schemat podłączeń audio systemu z wzmacniaczem, ze stron wschodnich, ale da sie zrozumieć0049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest fabryczny shemat, do niego musimy dopasować nasze nowe radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja

872zł DHL z magazynu ES, tydzien czekania, zero cła czy VAT

 

https://www.aliexpress.com/item/DSP-4G-Android-8-0-IPS-Car-DVD-PLAYER-For-AUDI-A4-GPS-IPS-stereo-multimedia/32910423237.html

 

jedynie brak wyjmakow, ze czekam 2-3dni na zamowione z allegro i tez montuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja dość prosta

Oczywiście nie działają głośniczki tył i muszę dokupić inny adapter antenowy na allegro

 

Co działa?

Język polski

Spięte z kontem google wszystko

Google Play music

Google Maps

Waze

YouTube

Netflix, player, hbo - nie działa przez brak obsługi DRM przez to urządzenie

 

 

Żadnych problemów w komunikatami nawigacji podczas wideo czy muzyki

Wifi i Bluetooth podłączone przez smartphone

 

Obszar Google Maps i playlisty music pobrane do offline by mniej używać transferu i szybciej startować

YouTube za***isty na takim ekranie.

 

Dvd, bleutototh, nawigacja here, CD te skróty od razu do kosza poszły.

 

Za pierwszym razem długo radio się włączało, ale po konfiguracji ładnie startuje razem z silnikiem.

 

Mega przyjemnie się teraz jeździ. Radio 872zl z magazynu ES dhlem

 

Wyjmaki do radia 4szt 20zl

 

Adapter głośniki tył pewnie z 50zl

Adapter antenowy 50zl jeszcze

 

 

Edytowane przez niekrasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, niekrasz napisał:

Instalacja dość prosta

Oczywiście nie działają głośniczki tył i muszę dokupić inny adapter antenowy na allegro

 

Co działa?

Język polski

Spięte z kontem google wszystko

Google Play music

Google Maps

Waze

YouTube

Netflix, player, hbo - nie działa przez brak obsługi DRM przez to urządzenie

Czyli brak obsługi DRM oznacza, że na żadnym z tych urządzeń nie da się odtwarzać netflixa itd? Czy ktoś posiadający taki sprzęt mógłby to jeszcze potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sypie bledami o braku wspracia Widewine Modular

sprawdze w wolne chwili DRM Info app

 

jest tam zwyklad przegladarka chrome, ze moze z przegladarki pojdzie, ale to chinskie bebachy bez certyfikacji google/DRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim radyjku z Androidem 8.0 uruchomiłem netflixa i horizon go. Trzeba było troszkę pokombinować ale ostatecznie wszystko śmiga :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja już mam u siebie zamontowane takie radio, wszystko bardzo fajnie chodzi, tył gra, ale tylko FM to mnie rozwala, bardzo zły odbiór radia, mimo zastosowania separatora antenowego podwojnego, jeden fakra, drugi DIN, i wszystkojedno nawet w mieście bardzo żle gra.

Juz miałem pomysl zamontowania oryginalnego radia concert w schowek, typowo do słuchania radia, ale duzo kombinowania.

Doradcie coś z tym radiem, może ktoś ma na to patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, OlekS napisał:

No i ja już mam u siebie zamontowane takie radio, wszystko bardzo fajnie chodzi, tył gra, ale tylko FM to mnie rozwala, bardzo zły odbiór radia, mimo zastosowania separatora antenowego podwojnego, jeden fakra, drugi DIN, i wszystkojedno nawet w mieście bardzo żle gra.

Juz miałem pomysl zamontowania oryginalnego radia concert w schowek, typowo do słuchania radia, ale duzo kombinowania.

Doradcie coś z tym radiem, może ktoś ma na to patenty

Czy na poprzednim radiu fm działało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na oryginalnym audi concert 2 łapało fale radiowe nawet pod ziemią, a teraz to porażka.

Mi się wydaje że sama nawigacja wytwarza zakłócenia.

Mam sedana, i do radia dochodzi 2 przewody antenowych, jeden zwykły, drugi fakra. W komplecie z radiem była tylko jedna przejściowka z fakra na zwykłe.

https://allegro.pl/oferta/separator-antenowy-wzmacniacz-2xfakra-vw-audi-seat-6775509618?snapshot=MjAxOS0wMi0yMlQxNzo1MToyMi4xNTNaO2J1eWVyO2VkMDFkYzVjNjI0ODgyNDYzYjJkNzEwM2FmZWE0NzlmODMxZWIzOTlkZTU5OTY3Y2E0ZDRlMGQwYzRkNTVlYWU%3D

 

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapter-anteny-samochodowej-iso-fakra-7695209597?snapshot=MjAxOS0wMi0yMlQxNzo1MToyMi4wOThaO2J1eWVyOzczMjVkNTc4NTg4NTU5Yzg3N2NmNzRjODUwMzJmZjg2NzhkZGM4NjlkYjZlNGExMTA0YjZhOTU2NTBmMTAxZGQ%3D

I mimo zastosowania tych dwóch przejściówek, jest zły odbiór, mało tego że zła jakość dźwięku, plus pod czas jazdy ciągle faluje głośność, natomiast zwykła muzyka gra bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OlekS napisał:

I mimo zastosowania tych dwóch przejściówek, jest zły odbiór, mało tego że zła jakość dźwięku, plus pod czas jazdy ciągle faluje głośność, natomiast zwykła muzyka gra bardzo dobrze


To normalne że głośność fm Ci faluje. Tak to jest przy słabym sygnale. Niebieski przewód przy separatorze masz podłączony do ANT z radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony niebieski przewód ANT do radia, z niego wychodzi taki sam, rozumiem że to zasilanie anteny, wszystko jest złożone zgodnie ze sztuką.

Tylko już nie wiem co z tym robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest że komuś FM chodzi dobrze, a u mnie nie. Te radia to prawie wszystkie identyczne. Już myślałem rozebrać radio i dać dodatkowe uziemienia wyświetlacza na korpus, plus ekranizować konwerter poziomu sygnału tylnych głośników i CAN dekoder folią aluminiową. Trzeba zminimalizować wszystkie zakłócenia. Ale i tak mia się wydaje że to nigdy nie będzie odbierało FM jak fabryczny concert.

Jak już nic nie pomoże, to będę próbował założyć oryginalne radio w schowek i puścić liniowy sygnał na wejście AUX do chińczyka.

Ale to wszystko są tylko pomysły, jednak mam nadzieję na konkretną radę tych ludzi, co już mają taki sprzęt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OlekS napisał:

Dziwne jest że komuś FM chodzi dobrze, a u mnie nie. Te radia to prawie wszystkie identyczne. Już myślałem rozebrać radio i dać dodatkowe uziemienia wyświetlacza na korpus, plus ekranizować konwerter poziomu sygnału tylnych głośników i CAN dekoder folią aluminiową. Trzeba zminimalizować wszystkie zakłócenia. Ale i tak mia się wydaje że to nigdy nie będzie odbierało FM jak fabryczny concert.

Jak już nic nie pomoże, to będę próbował założyć oryginalne radio w schowek i puścić liniowy sygnał na wejście AUX do chińczyka.

Ale to wszystko są tylko pomysły, jednak mam nadzieję na konkretną radę tych ludzi, co już mają taki sprzęt

 

Jeżeli na ori radiu nie miałeś problemu z odbiorem radia to ja bym obstawiał problem albo z lutami w radiu albo z separatorem. Ekranowanie konwertera i can dekodera jest imo kompletnie niepotrzebne. W moim przypadku radio na androidzie odbiera lepiej fale fm niż ori radio.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz separator, czy przejściówkę? Ile kabli antenowych Ci dochodzą do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...