Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2019 o 10:40, szaman89 napisał:

To są przewody odpowiadające za tylne głośniki. Fiolet i zielony to sygnał, czarny to GND który musisz rozdzielić na dwa przewody na strone lewą i prawą. W dedykowanych radiach do A4 w tych miejscach są wyprowadzone chinche do konwertera. U Ciebie to wygląda inaczej bo kupiłeś uniwersalne radio. Możesz zarobić chinche na te przewody lub wlutowac się z tymi przewodami bezpośrednio w konwerter i chinche z tego konwertera ewentualnie wywalić - jak Ci wygodniej. Po drugiej stronie konwertera gdzie wychodza przewody musisz je spiąć z przewodami które wychodzą z radia i są oznaczone w przybliżeniu jako RL+, RL-, RR+, RR- (nie widzę tabliczki znamonowej więc ciężko powiedzieć ale coś w ten deseń).

quadlock.JPG

 

Edyta: Dla uściślenia fiolet to RR a zielony to RL.

Podłączone jak kolega szaman89 napisał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ssman99 napisał:

Podłączone jak kolega szaman89 napisał 

Moze wzmacniacz nie wzbudzony? Znajdź odpowiedni pin w kostce odpowiadający za wzbudzenie wzmacniacza i podłącz go do przewodu auto ant lub remote 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DDK napisał:

Moze wzmacniacz nie wzbudzony? Znajdź odpowiedni pin w kostce odpowiadający za wzbudzenie wzmacniacza i podłącz go do przewodu auto ant lub remote

 Może ktoś pokaże na fotce który to pin albo powie jak go znaleźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ssman99 napisał:

 Może ktoś pokaże na fotce który to pin albo powie jak go znaleźć? 

W kostce (adapterze) jaką sfotografowałeś jej nie widzę. Może jest w kostce od strony auta. Prawdopodobnie będzie to pin numer 13 w sekcji D. Możesz spróbować go na krótko zmostkować do 12V - żółty kabel w adapterze. Docelowo powinien być podłączony do auto ant lub remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ssman99 napisał:

 Może ktoś pokaże na fotce który to pin albo powie jak go znaleźć? 

Post nr 143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko działa, działa bez konwertera nawet. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania dotyczące opisywanego tu radia android 8.1 otóż  nie mogę nic zmienić w ustawieniach fabrycznych bo chce jakiś kod próbowałem różne kombinacje i nic, orientuje się któryś z kolegów skąd go wytrzasnać? Chciałbym zmienić ekran startowy na logo Audi.

Drugie pytanie to czy jak przekręcam kluczyk i radio odpala i od razu gra to jak to zmienić żeby najpierw pokazało się logo?

Z góry dziękuję za opisywany tu temat bo dzięki niemu wszystko (prawie)obyło się bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, groszki75-73 napisał:

Witam.

Mam dwa pytania dotyczące opisywanego tu radia android 8.1 otóż  nie mogę nic zmienić w ustawieniach fabrycznych bo chce jakiś kod próbowałem różne kombinacje i nic, orientuje się któryś z kolegów skąd go wytrzasnać? Chciałbym zmienić ekran startowy na logo Audi.

Drugie pytanie to czy jak przekręcam kluczyk i radio odpala i od razu gra to jak to zmienić żeby najpierw pokazało się logo?

Z góry dziękuję za opisywany tu temat bo dzięki niemu wszystko (prawie)obyło się bez problemowo.

Kod sprawdź w instrukcji. Może to być 136, 0000. Co do loga to musisz w ustawieniach ustawić żeby po zaniku zasilania acc radio się wyłączało, a nie hibernowalo. Niesie to za sobą minus w postaci długo włączającego się radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, groszki75-73 napisał:

nie mogę nic zmienić w ustawieniach fabrycznych bo chce jakiś kod próbowałem różne kombinacje i nic, orientuje się któryś z kolegów skąd go wytrzasnać?

U mnie jest kod: 126

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zaraz śmigam sprawdzić.

Radio kupione w PL niestety brak kontaktu ze sprzedającym zanim kupiłem to na zadawane pytania odpowiadał w tempie olimpijczyka po zakupie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to udało mi się już praktycznie wszystko idealnie spasować, podłączyć itd. Co do szumów o których pisałem w poście nr #136 udało się je w znacznym stopniu wyeliminować przy zastosowaniu konwertera poziomu sygnału ( pomijam fakt, ze jedna kostka na płytce nie była przylutowana więc nie grał jeden kanał i trzeba było poprawić ?  ) jednak przy głośniejszym słuchaniu muzyki pojawiają się trzaski ze wszystkich głośników. Próbowałem regulować potencjometrami w konwerterze jednak bez różnicy czy na minimum czy maximum - trzaski są przy wyższym volume na radiu - najczęściej powyżej 21-23. Może to być spowodowane słabą jakością kabli RCA czy po prostu będzie grać ciszej i nie przejmować się bo lepiej nie będzie? :D

Nie pasowała mi trochę ramka radia od  góry więc musiałem ją nieco zeszlifować i weszło elegancko do kosza.

Za wszelkie pomoce i informacje dziękuję użytkownikom szaman89 i lewiatan1989 :) Dzięki Wam udało się to ogarnąć samemu.

IMG_20190323_170525.jpg

IMG_20190323_200522.jpg

Edytowane przez DDK
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DDK napisał:

Może to być spowodowane słabą jakością kabli RCA czy po prostu będzie grać ciszej i nie przejmować się bo lepiej nie będzie?

A czy bez konwertera te trzaski przy głośnym słuchaniu nie występowały? Zawsze można jeszcze spróbować wylutować RCA z konwertera i wlutować się bezpośrednio ale to już tylko czysta niczym niepotwierdzona teoria ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szaman89 napisał:

A czy bez konwertera te trzaski przy głośnym słuchaniu nie występowały? Zawsze można jeszcze spróbować wylutować RCA z konwertera i wlutować się bezpośrednio ale to już tylko czysta niczym niepotwierdzona teoria ;) 

Bez konwertera słuchałem na maks volume 15 bo i tak dźwięk był bardzo głośny lecz z szumami więc nie mam pojęcia czy za vol23 były trzaski. Wydaje mi się, że to wina już radia, a nie adapterów i konwertera. Póki co jest dużo przyjemniejszy dźwięk, na vol1 nie gra już zbyt głośno oraz przede wszystkim nie ma szumów więc w ostateczności jestem skłonny na kompromis. 

Edytowane przez DDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może jeszcze pobaw się poziomem głośności z poziomu ustawień fabrycznych.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szaman89 napisał:

U mnie jest kod: 126

szaman89 chylę czoła jesteś wielkim czarownikiem kod pasuje,dostęp do ustawień jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DDK napisał:

Kod sprawdź w instrukcji. Może to być 136, 0000. Co do loga to musisz w ustawieniach ustawić żeby po zaniku zasilania acc radio się wyłączało, a nie hibernowalo. Niesie to za sobą minus w postaci długo włączającego się radia. 

Również dziękuję za pomoc miałeś rację bajer z logo fajny ale czas uruchamiania radia znacznie się wydłużył.

Dobrze widzę że u ciebie na wyświetlaczu pokazuje ładowanie akumulatora?

Edytowane przez groszki75-73
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DDK napisał:

Co do tematu to udało mi się już praktycznie wszystko idealnie spasować, podłączyć itd. Co do szumów o których pisałem w poście nr #136 udało się je w znacznym stopniu wyeliminować przy zastosowaniu konwertera poziomu sygnału ( pomijam fakt, ze jedna kostka na płytce nie była przylutowana więc nie grał jeden kanał i trzeba było poprawić ?  ) jednak przy głośniejszym słuchaniu muzyki pojawiają się trzaski ze wszystkich głośników. Próbowałem regulować potencjometrami w konwerterze jednak bez różnicy czy na minimum czy maximum - trzaski są przy wyższym volume na radiu - najczęściej powyżej 21-23. Może to być spowodowane słabą jakością kabli RCA czy po prostu będzie grać ciszej i nie przejmować się bo lepiej nie będzie? :D

Nie pasowała mi trochę ramka radia od  góry więc musiałem ją nieco zeszlifować i weszło elegancko do kosza.

Za wszelkie pomoce i informacje dziękuję użytkownikom szaman89 i lewiatan1989 :) Dzięki Wam udało się to ogarnąć samemu.

IMG_20190323_170525.jpg

IMG_20190323_200522.jpg

Polecam się na przyszłość :hi:

Co do szumów właśnie spróbuj w ustawieniach fabrycznych. 

Ewentualnie może to być kwestia zastosowanych w radiu końcówek mocy i układ wzmacniacza.

45 minut temu, groszki75-73 napisał:

Również dziękuję za pomoc miałeś rację bajer z logo fajny ale czas uruchamiania radia znacznie się wydłużył.

Dobrze widzę że u ciebie na wyświetlaczu pokazuje ładowanie akumulatora?

Po zrobieniu roota można dać animowane logo podczas uruchamiania. 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doszedł już ktoś do tego który kabel jest do wzbudzenia wzmaka ? Mam podłączone jak w instrukcji 4 kable od głośników i 2 chinche do convertera tylko że dalej nie działa. Podłączyłem GND do 12V i też nic 

Edytowane przez Raf_b7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raf_b7 napisał:

Koledzy doszedł już ktoś do tego który kabel jest do wzbudzenia wzmaka ? Mam podłączone jak w instrukcji 4 kable od głośników i 2 chinche tylko że dalej nie działa. Podłączyłem GND do 12V i też nic 

Quadlock pin numer 13, ISO pin numer 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...