Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zainstalować modowany firmware i patcha na polepszenie dźwięku. 

Jakość dźwięku słyszalnie lepsza. Modowany firmware dodaje parę fajnych funkcji a przede wszystkim całkowite wybieranie głosowe numerów z kontaktów i dowolne programowanie działania przycisków na multi. Ale czad :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow sprawa jest taka ze mam zwykla kostke iso i kostke do ktorej jest wpiete info z radia na zegarach do tego sa puszczone kable do tylu a mam wzmacniacz i sub w bagazniku w avancie ,zepsulo mi sie oryginalne concert cd to podlaczylem inne zwykle radio i smiga ale nie gra mi sub w bagazniku czy ktos wie co i gdzie podlaczyc zeby gralo jak przed awaria?? dodam ze czytalem na sieci ze podobno sygnal dzwieku na wzmacniacz jest wziety ze zmostkowanych ze soba kabli w kostce od glosnikow ale nie wiem ile w tym prawdy.... ewentualnie poprosze o kontakt do kogos z was to zadzwonie i dowiem sie konkretow Dzieki za wszelkie wskazowki pytam bo auto kupilem kilka dni temu i dopiero sie  z nim zapoznaje ,musze przyznac ze fajnie gral sub w bagazniku  a teraz mam zalozonego pionierra ale mam w planach wymiane tego na 2 din i wrzucenie jakiegos androida

w planach jest tez zmiana wnetrza na czarny bo mam jasne wnetrze z polskora grzane fotele szyberdach mi sie tylko uchyla:( i chce wymienic wszystko na czarno razem z podsufitka podloga i ogolnie wszystko kierownica tez bo mam zwykla a chce dolozyc multifunkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Borys07 napisał:

Witam kolegow sprawa jest taka ze mam zwykla kostke iso i kostke do ktorej jest wpiete info z radia na zegarach do tego sa puszczone kable do tylu a mam wzmacniacz i sub w bagazniku w avancie ,zepsulo mi sie oryginalne concert cd to podlaczylem inne zwykle radio i smiga ale nie gra mi sub w bagazniku czy ktos wie co i gdzie podlaczyc zeby gralo jak przed awaria?? dodam ze czytalem na sieci ze podobno sygnal dzwieku na wzmacniacz jest wziety ze zmostkowanych ze soba kabli w kostce od glosnikow ale nie wiem ile w tym prawdy.... ewentualnie poprosze o kontakt do kogos z was to zadzwonie i dowiem sie konkretow Dzieki za wszelkie wskazowki pytam bo auto kupilem kilka dni temu i dopiero sie  z nim zapoznaje ,musze przyznac ze fajnie gral sub w bagazniku  a teraz mam zalozonego pionierra ale mam w planach wymiane tego na 2 din i wrzucenie jakiegos androida

w planach jest tez zmiana wnetrza na czarny bo mam jasne wnetrze z polskora grzane fotele szyberdach mi sie tylko uchyla:( i chce wymienic wszystko na czarno razem z podsufitka podloga i ogolnie wszystko kierownica tez bo mam zwykla a chce dolozyc multifunkcje

Musisz prześledzić pinot radia i przewodów które wychodzą z samochodu. Do wzmacniacza idzie jeden przewód 12v do jego wzbudzenia oraz sygnałowe na lewą i prawą stronę. Żadne mostkowanie tutaj nie jest robione. Nikt Ci przez telefon nie powie jak masz to zrobić bo w sumie nawet nie wiadomo co Ty tam w ogóle masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne radio ori bylo concert cd sterowania z kierownicy nie mam tak samo przyciskow przy recznym tez brak  wzmak w bagazniku z subem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś z was taki problem że radio było za wysoko że nie można było otworzyć kubka i nie chciało wejść całkowicie do końca bo brakuje jakieś 1.5 cm ? Walczyłem z nim cały dzień i za cholerę nie idzie dobrze wsadzić go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miras95 napisał:

Panowie miał ktoś z was taki problem że radio było za wysoko że nie można było otworzyć kubka i nie chciało wejść całkowicie do końca bo brakuje jakieś 1.5 cm ? Walczyłem z nim cały dzień i za cholerę nie idzie dobrze wsadzić go ?

Widocznie nie możesz trafić w prowadnicy w koszu, musisz wpychać radio nie w pionie, a bardziej dół odchylić do siebie, radio musi być poniżej uchwyu na kubek i wizytównicy. A to że nie wchodzi 1.5cm to nasz źle kable usytuowane, popraw je bardziej w dół do klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo że mi się uchwyt ciężko otwiera a schowek normalnie i nie mogę tego ogarnąć bo ślizgi na radiu są za nisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 13:32, szaman89 napisał:

Udało mi się zainstalować modowany firmware i patcha na polepszenie dźwięku. 

Jakość dźwięku słyszalnie lepsza. Modowany firmware dodaje parę fajnych funkcji a przede wszystkim całkowite wybieranie głosowe numerów z kontaktów i dowolne programowanie działania przycisków na multi. Ale czad :E

Czy możesz zdradzić skąd masz taki modyfikowany firmware i jak go wgrywałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawlo_SL napisał:

Czy możesz zdradzić skąd masz taki modyfikowany firmware i jak go wgrywałeś ?

Wszystko brałem z XDA, zarówno patch na poprawę jakości dźwięku jak i sam firmware. Wszystko jest opisane w zalinkowanych wątkach. Przewidziany jest update do andka 9. Polecam sprawdzić kombinację wejścia do recovery przed jakąkolwiek zabawą. Pomijam kwestię uwalenia sprzętu bo wiadomo, że każdy to robi na swoją odpowiedzialność.

Patch: 

xda-facebook-default.jpg
FORUM.XDA-DEVELOPERS.COM

This is topic where I will put newest files from cs-x, downloaded from his 4pda.ru topic. This is made because cs-x stopped posting here and many...

 

Firmware: 

xda-facebook-default.jpg
FORUM.XDA-DEVELOPERS.COM

Hal9k Mod v3.1.231.03.2019 Firmware for platform MTCD-MTCE Rockchip PX5 1024x600 800x480 based on the latest official version of HA. This is...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Raf_b7 napisał:

Mam tak samo że mi się uchwyt ciężko otwiera a schowek normalnie i nie mogę tego ogarnąć bo ślizgi na radiu są za nisko 

Trzeba ramkę od radia zeszlifować od góry o jakiś 1-2mm

Wyciągasz radio kleisz na górnej krawędzi papierową taśmę (chodzi żeby nie porysować ramki od frontu) 

kawałek drewnianego klocka owijasz papierem ściernym i szlifujesz rant o te 1-2mm

przymierzasz sprawdzasz czy kubek się otwiera i nie wadzi  jak jest mało znowu szlifujesz jak pasuje to zrywasz taśmę montujesz radio.

?

Edytowane przez Freeman1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące radia na androidzie, mam w nim oryginalnie wygraną navi jakąś,,Israel,, i tu pytanie czy można to jakoś wywalić i wgrać coś normalnego ale żeby navi odpalała z przycisku na radiu,,NAVI,,?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, groszki75-73 napisał:

Witam mam pytanie dotyczące radia na androidzie, mam w nim oryginalnie wygraną navi jakąś,,Israel,, i tu pytanie czy można to jakoś wywalić i wgrać coś normalnego ale żeby navi odpalała z przycisku na radiu,,NAVI,,?

Dziękuję i pozdrawiam.

Wywal pliki, które miałeś na karcie pamięci, usuń nawigację z aplikacji. Zainstaluj dowolną nawigację i w ustawieniach systemu zmień aplikację przypisaną do przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szaman89 napisał:

Wywal pliki, które miałeś na karcie pamięci, usuń nawigację z aplikacji. Zainstaluj dowolną nawigację i w ustawieniach systemu zmień aplikację przypisaną do przycisku.

O dziękuję ,problem był taki że jak wywaliłem tą apke to i tak gdzieś w pamięci ona była i nie mogłem podpiąć innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, groszki75-73 napisał:

O dziękuję ,problem był taki że jak wywaliłem tą apke to i tak gdzieś w pamięci ona była i nie mogłem podpiąć innej.

Nie powinno być problemu z odinstalowaniem jakiejkolwiek aplikacji niesystemowej. Jeżeli nadal się aplikacja pojawia tzn, że jej nie odinstalowałeś. Też miałem u siebie jakąś syfiastą nawigację od producenta i nie ma już po niej śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman89 dziękuję za wskazówki ,wszystko działa pięknie i a pod przyciskiem NAVI mam dużo bardziej inteligentą mapę od tej która była. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z radiem android. 

Otóż po podłączeniu radia nie działa mi multifunkcja z kierownicy, dodam że na wcześniejszym radiu (rns d) działała bez problemu. W czym może tkwić problem? Myślałem że to wina canbusa, wymieniłem na nowy i dalej nic. Radio nie widzi przycisków, nie można go nauczyć. Czy wina może leżeć po stronie samochodu? W sensie trzeba włączyć coś w oprogramowaniu, zmienić? Rns D działało tylko regulacja głośności, osoba która zakładała mi radio wraz z tempomatem powiedziała że radio jest za stare i dlatego działa tylko regulacja głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kazzi napisał:

Problem z radiem android. 

Otóż po podłączeniu radia nie działa mi multifunkcja z kierownicy, dodam że na wcześniejszym radiu (rns d) działała bez problemu. W czym może tkwić problem? Myślałem że to wina canbusa, wymieniłem na nowy i dalej nic. Radio nie widzi przycisków, nie można go nauczyć. Czy wina może leżeć po stronie samochodu? W sensie trzeba włączyć coś w oprogramowaniu, zmienić? Rns D działało tylko regulacja głośności, osoba która zakładała mi radio wraz z tempomatem powiedziała że radio jest za stare i dlatego działa tylko regulacja głośności. 

Profil canbus w ustawieniach jaki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
3 minuty temu, szaman89 napisał:

Profil canbus w ustawieniach jaki masz?

 

A4/A3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kazzi napisał:

A4/A3 

Jak nie zapomnę to pyknę jutro fotkę ustawień to sobie porównasz. Jeśli nie ustawienia to nie wiem co to może być. Jesteś pierwszy z takim problemem i szczerze nie spotkałem się nigdzie z takim przypadkiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, szaman89 napisał:

Jak nie zapomnę to pyknę jutro fotkę ustawień to sobie porównasz. Jeśli nie ustawienia to nie wiem co to może być. Jesteś pierwszy z takim problemem i szczerze nie spotkałem się nigdzie z takim przypadkiem.

Będę wdzięczny! ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...