Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, szaman89 napisał:

Zmieniaj presety i sprawdź który Ci pasuje i wprowadzaj zmiany w razie potrzeby.

Modemu 3G/4G ze swojego doświadczenia nie polecam bo przy przemieszczaniu i zmianach btsów w którymś momencie na bank się zblokuje i będzie wymagał wypięcia/wpięcia.

U mnie sprawdza się hotspot z telefonu zautomatyzowany Taskerem po podłączeniu radia z telefonem przez BT.

To modem sobie odpuszczę w takim razie. Ten tasker to jakiś program ze sklepu Google Play? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafiki5 napisał:

To modem sobie odpuszczę w takim razie. Ten tasker to jakiś program ze sklepu Google Play? 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modem 3G oraz router 4G i rzadko trzeba wypinać i wpinać ponownie. Szybko łapie sygnał i jest stabilne połączenie. Zrywa jak nie ma zasięgu, najczęściej w trasie gdzie telefon też ma problem z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jelonek98 napisał:

Ja mam modem 3G oraz router 4G i rzadko trzeba wypinać i wpinać ponownie. Szybko łapie sygnał i jest stabilne połączenie. Zrywa jak nie ma zasięgu, najczęściej w trasie gdzie telefon też ma problem z zasięgiem.

Możliwe, że po prostu ja miałem pecha do palucha. Mój modem był w schowku i wyciąganie go było bardziej skomplikowane niż restart hotspota na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem navi 4gb/64gb z przyciskami po obu stronach marki Isudar. Wszystko podłączone tył działa ale mam problem z muktifunkcja. Auto oryginał z multifunkcja, poprzednio rnse na quadlock. Przyciski kierownicy nie reagują. W załączeniu zdjęcia jak to wygląda w opcjach. Ktoś coś poradzi? 

IMG_20200225_202217.jpg

IMG_20200225_202252.jpg

IMG_20200225_202310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cultstyle napisał:

Witam, kupiłem navi 4gb/64gb z przyciskami po obu stronach marki Isudar. Wszystko podłączone tył działa ale mam problem z muktifunkcja. Auto oryginał z multifunkcja, poprzednio rnse na quadlock. Przyciski kierownicy nie reagują. W załączeniu zdjęcia jak to wygląda w opcjach. Ktoś coś poradzi? 

Kluczowy jest tutaj steering wheel keys assign. Akurat tą opcje pokazałeś tak, że nie wiadomo co masz tam wybrane. Rozumiem, że can box zamontowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany can box, zaznaczone było swc i nie działało dałem can i też nie śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po resecie radia chwile nie działała multifunkcja. Po 3-4 odpaleniach auta wszystko samo zaczęło działać. To samo miałem z kamerą cofania.

Niestety ja już wiem że androida nie kupie poraz kolejny gdybym miał szanse. Strasznie dużo kombinacji, problemów i trudności żeby cokolwiek zrobić. Jedynym czym mnie przyciągał to mnogość opcji i funkcjonalność. Jednak androidowy dzwiek nie miał się nijak do mojego Car Audio więc wpadło drugie radio w schowku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki, stało się zostałem posiadaczem radia z androidem... miało być tak pięknie - a przyznam że już mam dość...

Dodam na wstępnie że wcześniej miałem RNS-E oraz nagłośnienie BOSE

 

Zakupiłem XTRONS 8 rdzeniowego, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej.

Tak to wygląda:
88241815_136230194428151_3066931713943797760_n.jpg

88228524_230527174738322_966391362704375808_n.jpg

89382270_2652132708231343_4022348924105785344_n.jpg

 

Zamontowałem radio podpinając pod tą samą wtyczkę pod które miałem podpięte RNS-E, wszystko działa, głośniki z przodu, głośniki z tyłu, subwoofer gra, jest bas, ale jest jeden ale to bardzo duży problem - STRASZNY SZUM z głośników. Tak szumi że nie można się cieszyć z tego radia jest po porażka dodaje film abyście mogli zobaczyć jak to wygląda a właściwie jak brzmi... albo i nie brzmi...

 

 

Wyczytałem na jednym z forum że jest urządzenie które całkowicie likwiduje ten problem, jednak praktycznie jest już nie do kupienia wysyłam wam link - co o tym sądzicie ?

http://bbs.xtrons.com/viewtopic.php?t=177904

Dodam jeszcze że:

- Radio na oryginalnej antenie którą miałem podpiętą do RNS-E gra w miarę (może ciuch gorzej) jednak czy to na radiu, czy z pendriva, czy nawet bez włączonej muzyki, wystarczy że uruchomie radio - to pojawia się ten szum

- Wi-Fi działa testowałem udostępnianie z telefonu i działało YT oraz Google Maps

 

Drugi duży problem  chodzi o głośność te radio od początku nawet na minimalnym poziomie głośności gra GŁOŚNO - nie można dać sobie np na vol 1 lub vol 2 i cieszyć się delikatnym poziomek głośnosci jak nie ma się ochoty na mocne brzmienie ponieważ od samego dołu gra głośno, no vol 4 lub 5 już nie można wytrzymać a skala ma 20.... Czytałem że są ustawienia fabryczne (factory setting) nawet w nie wszedłem jednak mam tam wszystko po angielsku i nie potrafię znaleźć opcji która za to odpowiada - czy ktoś potrafi mi pomóc?

 

Przeczytałem też ten cały wątek i większość adapterów które karzecie tutaj użyć jest w celu gdy nie gra tył (a u mnie tył gra) kolega @DDK ma ten sam problem, pisałem z nim na forum i nadal nie uporał się z tym problemem całkowicie. Przyznam że jestem ciut załamany i liczę na jakąś pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki szum to porażka... Sprawdź masy. 

Czy szumi cały czas? Czy tylko na włączonym silniku? Albo tylko z włączonymi światłami? 

Czy szum zmienia natężenie gdy np. Dotkniesz ekranu radia? Albo gdy dotkniesz wiązki za radiem? 

Świst silnika w radiu pojawia się często gdy alternator zdycha - szczotki, regulator napięcia. 

1 godzinę temu, matix608 napisał:

Drugi duży problem  chodzi o głośność te radio od początku nawet na minimalnym poziomie głośności gra GŁOŚNO - nie można dać sobie np na vol 1 lub vol 2 i cieszyć się delikatnym poziomek głośnosci jak nie ma się ochoty na mocne brzmienie ponieważ od samego dołu gra głośno, no vol 4 lub 5 już nie można wytrzymać a skala ma 20.... Czytałem że są ustawienia fabryczne (factory setting) nawet w nie wszedłem jednak mam tam wszystko po angielsku i nie potrafię znaleźć opcji która za to odpowiada - czy ktoś potrafi mi pomóc?

Tak tu musisz posprawdzać w ukrytym menu ustawienia ja mam tam osobną zakładkę volume i mam wszystkie ustawienia dźwięku. Niestety ja mam inna markę i zapewne inaczej jest to rozwiązane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

No taki szum to porażka... Sprawdź masy. 

Czy szumi cały czas? Czy tylko na włączonym silniku? Albo tylko z włączonymi światłami? 

Czy szum zmienia natężenie gdy np. Dotkniesz ekranu radia? Albo gdy dotkniesz wiązki za radiem? 

Świst silnika w radiu pojawia się często gdy alternator zdycha - szczotki, regulator napięcia. 

Tak tu musisz posprawdzać w ukrytym menu ustawienia ja mam tam osobną zakładkę volume i mam wszystkie ustawienia dźwięku. Niestety ja mam inna markę i zapewne inaczej jest to rozwiązane. 

 

Szumi cały czas nie ważne czy silnik jest uruchomiony czy wyłączony nie ma to żadnego znaczenia jest identycznie. To samo jeśli chodzi o światła nie mają z tym nic wspólnego czy są włączone czy nie - cały czas jest tak samo.

 

Jedyna różnica jaką widać to taka ze na wyłączonym dźwięku (vol 0) szum jest odczuwalnie mniejszy niż na większych poziomach  (vol 1, vol 2 itp..) jednak nawet na 0 jest taki że nie można wytrzymać i zebrać myśli w głowie. 

 

Będę musiał się pobawić.... co mi przychodzi do głowy to żeby poszukać masy i może pociągnąć kabel i przypiąć do radia.... 

 

Dla jasności czy radio jest włożone do tunelu czy wyjete zawsze jest identyczny szum nic sie nie zmienia.

 

Szum nie zmienia się gdy dotke dotyku bądź wiązki z radiem.

 

Co do tego swistu podczas cofania to mi się wydaje ze radio zbiera wszystkie odglosy z silnika i innych podzespołów pytanie jak to wyeliminować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, szaman89 napisał:

Ja bym spróbował wsadzić filtr lc na zasilanie radia.

Masz jakiś konkretny filtr na myśli? Podasz link?

Ewentualnie dopowiesz jakbyś to dokładnie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matix608 napisał:

Masz jakiś konkretny filtr na myśli? Podasz link?

Ewentualnie dopowiesz jakbyś to dokładnie zrobił?

6540_1.jpg
ABC-RC.PL

Układ aktywnego filtra oczyszczajacego zakłócenia powstałe na układzie zasilania...

Coś takiego wkładałem do kamery na tył żeby wyeliminować szumy obrazu. Bez tego była sieczka nie do przyjęcia. 

Normalnie wpinasz się z tym w + i - dochodzący do radia.

Pierwsza sprawa to nie wiem jaki jest pobór prądu Twojego zestawu i czy ten filtr będzie wystarczający. Druga kwestia to zastosowanie filtra to tylko moje domniemanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie było by lepsze zastosowania filtra na rca szumowego - jest tego od groma na allegro - kiedyś w poprzednim aucie ściągało mi alternator i zastosowanie filtra pomogło - dźwięk był czysty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 19:53, matix608 napisał:

Cześć chłopaki, stało się zostałem posiadaczem radia z androidem... miało być tak pięknie - a przyznam że już mam dość...

Dodam na wstępnie że wcześniej miałem RNS-E oraz nagłośnienie BOSE

 

Zakupiłem XTRONS 8 rdzeniowego, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej.

Tak to wygląda:
88241815_136230194428151_3066931713943797760_n.jpg

88228524_230527174738322_966391362704375808_n.jpg

89382270_2652132708231343_4022348924105785344_n.jpg

 

Zamontowałem radio podpinając pod tą samą wtyczkę pod które miałem podpięte RNS-E, wszystko działa, głośniki z przodu, głośniki z tyłu, subwoofer gra, jest bas, ale jest jeden ale to bardzo duży problem - STRASZNY SZUM z głośników. Tak szumi że nie można się cieszyć z tego radia jest po porażka dodaje film abyście mogli zobaczyć jak to wygląda a właściwie jak brzmi... albo i nie brzmi...

 

 

Wyczytałem na jednym z forum że jest urządzenie które całkowicie likwiduje ten problem, jednak praktycznie jest już nie do kupienia wysyłam wam link - co o tym sądzicie ?

http://bbs.xtrons.com/viewtopic.php?t=177904

Dodam jeszcze że:

- Radio na oryginalnej antenie którą miałem podpiętą do RNS-E gra w miarę (może ciuch gorzej) jednak czy to na radiu, czy z pendriva, czy nawet bez włączonej muzyki, wystarczy że uruchomie radio - to pojawia się ten szum

- Wi-Fi działa testowałem udostępnianie z telefonu i działało YT oraz Google Maps

 

Drugi duży problem  chodzi o głośność te radio od początku nawet na minimalnym poziomie głośności gra GŁOŚNO - nie można dać sobie np na vol 1 lub vol 2 i cieszyć się delikatnym poziomek głośnosci jak nie ma się ochoty na mocne brzmienie ponieważ od samego dołu gra głośno, no vol 4 lub 5 już nie można wytrzymać a skala ma 20.... Czytałem że są ustawienia fabryczne (factory setting) nawet w nie wszedłem jednak mam tam wszystko po angielsku i nie potrafię znaleźć opcji która za to odpowiada - czy ktoś potrafi mi pomóc?

 

Przeczytałem też ten cały wątek i większość adapterów które karzecie tutaj użyć jest w celu gdy nie gra tył (a u mnie tył gra) kolega @DDK ma ten sam problem, pisałem z nim na forum i nadal nie uporał się z tym problemem całkowicie. Przyznam że jestem ciut załamany i liczę na jakąś pomoc.

 

Identycznie tak  jak u mnie napisałem do chińczyka że radio zepsute , odpisal że to częsty problem z system bose i  wyśle mi specjalny adapter taki jak w twoimi linku, no i zobaczymy czy pomoże jak przyjdzie to dam znac co i jak

 

received_675226003213529.jpeg

IMG_20200311_203527.jpg

Edytowane przez BlueQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Mam takie samo radio jak w pierwszym poście i również problem z tylnymi głośnikami. Chińczyk dosłał mi amplifer do podłączenia, ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

Z radia wychodzą 4 przewody RCA, które zapewne muszę podpiąć do RCA in w apliferze. Gdzie podłączyć 4 przewody RCA out z tego urządzenia? Do głośników? (Jeśli tak to problem w tym, że są one podłączone poprzez power socet do radia przez kostkę iso)

15854955027784803908179728831377.jpg

15854956732302423159033307296289.jpg

15854956863062257084108251384593.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyświetlaniem informacji z radia na FIS oraz przyciskami na kierownicy.

Poniżej zdjęcie jak wygląda u mnie podłączenie dekodera CAN BUS:

IMG_20200413_182044.jpg

Z Can BUSa wystaje biały kabelek który gdzie jest podłączony z niebieskim (oba zaznaczone na zielono) to działa mi sterowanie przyciskami multifunkcyjnymi na kierownicy. Dodatkowo jest też wolny biały kabelek zaznaczony na żółto ale jak go podłącze do białego z CAN BUSa to po jakimkolwiek naciśnięciu przycisku na kierownicy radio się wyłącza a po ponownym naciśnięciu się włącza.

Jak białego kabelka z CAN BUSa nie podłącze nigdzie to nie działają mi przyciski na kierownicy wcale. 

Próbowałem coś ustawiać w radiu ale żadne zmiany nie przynoszą efektów. Poniżej ustawienia z radia:

IMG_20200413_180555.jpg

 

Powyżej opisane działanie przycisków na kierownicy działa tylko w momencie jak ustawie CanBus na wartość NO.

Po przestawieniu na wartość jak na powyższym ekranie również nic nie działa.

 

IMG_20200413_180627.jpg

Tutaj próbowałem różnych kombinacji ale niestety żadne nie przyniosły skutku.

 

Co do FISa to nie wyświetla się kompletnie nic. Mam kolorowego FISa (zaznaczona opcja wyświetlaj z radia). W VCDS 17-Instruments -> Adaptation-10 - Channel 62 wartość 17.

 

Proszę o pomoc i ewentualne rady.

IMG_20200413_182044.jpg

Edytowane przez DR46ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...