Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Muskel1 napisał:

Szklana kula mówi, że nie. 

Jakie radio?

Do a4 b6 takie

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Wrocław - NAWIGACJA RADIO AUDI A4 B6 B7 ANDROID DSP FV z PL, na Allegro.pl, za...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i miło mi was wszystkich poznać :)

Ale do rzeczy, załączam zdjęcie z mojej A4, bo chciałem spytać co z panelem klimatyzacji, ponieważ jak widzę radio zajmuje 2/3 miejsca

a u mnie jak widać na zdjęciu  panel klimatyzacji jest jak by na środku ( u innych na dole całkiem) i pytanie moje jest czy da się to jakoś przestawić? Ja pod panelem

klimy mam półkę, która nie jest mi oczywiście potrzebna no ale czy da się to jakoś zrobić?

 

Pozdrawiamradio.jpg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. To jest tunel pod radio 1DIN.

Panel klimy siedzi niżej gdy masz radio i tunel środkowy 2DIN.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche zielony w temacie nie ukrywam, ale z tego co rozumiem wystarczy zainwestowac w tunel srodkowy 2 din i radio 2 din i po problemie? Czy da sie tak zamiec tubel srodkowy? :whistling::rolleyes:

 

Takie coś wystarczy?

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Sieradz - AUDI A4 B6 B7 TUNEL RAMKA KOSZ PANEL RADIO 2DIN, na Allegro.pl, za 599 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Wyposażenie wnętrza}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Edytowane przez Pistolero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pistolero napisał:

Jestem troche zielony w temacie nie ukrywam, ale z tego co rozumiem wystarczy zainwestowac w tunel srodkowy 2 din i radio 2 din i po problemie? Czy da sie tak zamiec tubel srodkowy? :whistling::rolleyes:

 

Takie coś wystarczy?

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Sieradz - AUDI A4 B6 B7 TUNEL RAMKA KOSZ PANEL RADIO 2DIN, na Allegro.pl, za 599 zł w kategorii {Części samochodowe} - {Wyposażenie wnętrza}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Nie musisz kupować nowego tunelu. Można wersje 1 din łatwo przerobić na 2 din. Ale potrzebujesz kosz pod radio 2 din i klimatronik pod 2 din. Ten zestaw jest z b6 wiec oprócz kosza to nie przyda Ci się nic. Tunel i klimatronik będą wytarte.

W dziale sprzedam mam sam kosz 2 din w dobrej cenie 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

klimatronik pod 2 din.

to też idzie przyciąć, ja tak mam i nikt zapewne by się nie domyślił... no ale to trzeba już trochę lubić cudować i rezać hehe

Kwestia tego w jakim stanie mamy graty, jeśli ładne to warto przerobić swoje, jak już powycierane to lepiej trochę dołożyć i wymienić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

to też idzie przyciąć, ja tak mam i nikt zapewne by się nie domyślił... no ale to trzeba już trochę lubić cudować i rezać hehe

Kwestia tego w jakim stanie mamy graty, jeśli ładne to warto przerobić swoje, jak już powycierane to lepiej trochę dołożyć i wymienić... 

Ja swój ciąłem,ale nie każdy ma dryg. Lepiej kupić 2 din,a swój sprzedać. Bo jak swój uwali to tylko w plecy będzie,a tak na zero wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 13:23, Pistolero napisał:

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i miło mi was wszystkich poznać :)

Ale do rzeczy, załączam zdjęcie z mojej A4, bo chciałem spytać co z panelem klimatyzacji, ponieważ jak widzę radio zajmuje 2/3 miejsca

a u mnie jak widać na zdjęciu  panel klimatyzacji jest jak by na środku ( u innych na dole całkiem) i pytanie moje jest czy da się to jakoś przestawić? Ja pod panelem

klimy mam półkę, która nie jest mi oczywiście potrzebna no ale czy da się to jakoś zrobić?

 

Pozdrawiamradio.jpg 

 

Jak chcesz zamieścić radio na 2 din najważniejszy jest kosz 2 DIN bez tego ani rusz, tunel idzie przyciąć swój lub wymienić, klimatronik możesz przyciąć swój lub wymienić na inny ale wtedy kodowanie adaptacja potrzebna lub 3 opcja kupić 2 din klimatronik i przełożyć wnętrza czyli zmiana obudowy i wszystko działa bo wnętrze masz swoje szczególnie w B7 bo tam coś z podgrzewaniem foteli jest nie tak jak kupi się zły klimatronik , no i nie zapomnij że popielniczke trzeba wymienić lub też przyciąć zaślepkę z popielniczki 1 DIN , to tyle w internecie dostępne są zdjęcia i porady co jak przerobić 

Jestem już po takiej wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 Nabyłem parę dni temu radio takie oto

dokupiłem konwerter poziomu sygnału taki,

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 21 zł - Konwerter poziomu sygnału audio RCA high low (7686220888). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

i podłączyłem zgodnie z informacjami w pierwszym poście (mam wtyczkę quadlock). Chodzi niestety o tylne głośniki, zaraz po podłączeniu grały (przy włączonym radiu FM), po czym w radiu sparowałem telefon, puściłem z niego muzykę, potem sprawdziłem sobie zasięg GPS, po czym, przełączyłem znowu na radio FM, i tył niestety już nie gra. Nie mam pojęcia o co chodzi, przy kablach już nic nie majstrowałem, a mimo to z tyłu już cisza. Czy możliwe jest, że konwerter nawalił (miał zbyt duże przeciążenie czy coś)? A może w radiu, pomijając equalizer, jest jakaś opcja którą mogłem przypadkiem wyłączyć? Ma ktoś jakiś pomysł? (Tylne głośniki na oryginalnym radiu, na szczęście, graja nadal).

Problem rozwiązany, okazało się, że wypięło się zasilanie od amplitunera.

Edytowane przez emixx
także tego... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym konwerterze masz 2 pokrętła, którymi możesz poziom sygnału (głośnośç) regulować. Jak masz ustawione?

Edytowane przez Muskel1
Ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Na tym konwerterze masz 2 pokrętła, którymi morzesz poziom sygnału (głośnośç) regulować. Jak masz ustawione?

Po podłączeniu miałem na MIN i przy regulacji podkręciłem prawie na MAX i grało normalnie, ale niestety nie zbyt długo. Obecnie sterowanie pokrętłami kompletnie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Nie znalazłem w poniższym wątku swojego problemu (ani podobnego), a może ktoś miał podobną sprawę :-). Zakupiłem sobie używane radio na OLX.

FIrma ZBark (nieznana - nie przewijała się tutaj wcześniej), ale generalnie wnętrze oparte na PX5 (4GB RAM/64GB ROM), nie ma DSP - konstrukcja MTCD LM, czyli Erisin. Generalnie co by tu nie powiedzieć, prawdopodobnie najniższa półka z MTCD. Mój system audio to stock - nie Bose, a Audi A4 B7 Avant (jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie :-)).

https://pl.aliexpress.com/item/4000163296607.html?spm=a2g0s.imconversation.0.0.5d513e5fgzrcVy

Objaw, który u mnie występuje po podłączeniu to okropny szum, który nie zmienia się pod wpływem obrotów, włączenia świateł czy innych czynników. Co ciekawe i różniące się od wszystkich przypadków, grają wszystkie głośniki. Natomiast nie ma kompletnie basu. Całość pod względem brzmienia odbiera mi całkowitą radość z użytkowania sprzętu na tyle, że rozważam powrót do kaseciaka Symphony II, który gra o niebo lepiej.

Ostatnio zakupiłem przejściówkę na Allegro, która niestety nie dała żadnego rezultatu. Mało tego, radio na niej się nie uruchamia.

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 39,99 zł - TYLNE GŁOŚNIKI SUBWOOFER MODUŁ AUDI A3 A4 A6 A8 TT (10060629185). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Sprzedawca powiedział, że niestety to nie ma szans zadziałać, ponieważ moje radio obsługuje szynę CAN, a ten adpapter jest dla radia typu Sony / Alpine bez CANA. Napisałem do oficjalnego sklepu na Ali z zapytaniem o adapter i o to w czym może być rzecz. Jeśli czegoś się dowiem to dam znak.

Sorry za długi post :-).

BTW. Zgłębiłem temat zmiany oprogramowania - jeśli ktoś potrzebuje wsparcia w temacie softu można do mnie pisać. 

Edytowane przez mozartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety temat szumów, pisków i innych trzasków wielokrotnie przewija się w temacie z radiami opartymi na androidzie. Dlaczego nie wiem gdyż nie spotkałem się z rozwiązaniem problemu jeszcze. Ja lekko zamaskowałem zakłócenia poprzez dorzucenie filtrów na wyjściu sygnału z radia ale niestety kosztem jakości dźwięku. Mam BOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, orietuję sie ktoś może czy w tym radiu  istnieje taka możliwość jak lokalizowanie pojazdu przez GPS?

 

Z gory dziekuje za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo do tego musiałbyś mieć karte SIM w radiu, która wysyłałaby takie informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, suchy0002 napisał:

Witam, mam pytanie, orietuję sie ktoś może czy w tym radiu  istnieje taka możliwość jak lokalizowanie pojazdu przez GPS?

 

Z gory dziekuje za odpowiedź 

Cześć Suchy :-).

W zależności od budżetu, chęci i sprzętu, opcje są następujące:

  • Trzeba zmodyfikować soft w radiu, tak żeby urządzenie nie przechodziło w stan uśpienia. Uwagi:
    • Uruchomione udostępnianie lokalizacji przez GMaps,
    • Wymagana zmiana softu. Trzeba wyłączyć tryb uśpienia radia za pomocą root (ingerencja w soft), a następnie autotaskerem uruchamiać w tle mapy z włączonym udostępnianiem, zablokować softem możliwość wyłączenia GMaps.
    • Radio, które nie jest uśpione zabiera prąd akumulatora pomimo wyłączonego ekranu
    • Wymagany podłączony modem pod port USB - tu jest niestety duży problem, radia na Androidzie są pod tym kątem bardzo wrażliwe. W większości przypadków trzeba doinstalować sterowniki.
    • Jeśli ma to być rozwiązanie związane ze śledzeniem auta w razie kradzieży, absolutnie się to nie sprawdzi. Jeśli to ma być podgląd, gdy ktoś jeździ często samochodem (coś w rodzaju podglądu floty), może być użyteczne.
  • Opcja numer 2)
    • Opcja dość specyficzna, ale działa. Sam z niej korzystam, jako że nie mam teraz modemu, a radio niedawno kupiłem. Dla wygody znajomych z którymi współpracuję udostępniam swoją lokalizację, gdy udaję się w dalszą podróż.
    • W momencie gdy wsiadam do samochodu, mój telefon nawiązuje połączenie z radiem po BT. Na telefonie skonfigurowałem sobie zadanie, które powoduje, że po nawiązaniu połączenia bluetooth na telefonie uruchamia się  "Router WiFi". Radio łączy się po WiFi z Hotspotem i mam mapy z dostępem do internetu. Wyłączam zapłon, wyłącza się radio oraz hotspot na telefonie.
  • Opcja numer 3) (nietestowana)
    • Dostałem ostatnio do testów lokalizator GPS Sinotrack, do którego wrzuca się kartę SIM i podłącza pod akumulator. Niestety nie zdążyłem przetestować. Piszę o tym, gdyż zapewne byłaby to dla Ciebie najlepsza opcja. Ponoć działa to w ten sposób, że wysyła się SMSa na numer i w odpowiedzi otrzymuje się lokalizację. Do nowszych i droższych modeli jest dedykowana aplikacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modem/router wsadzony. Poprzez apke znajdź urządzenie widzę gdzie jest auto.

Na wyświetlaczu radia jest info wtedy ze jest śledzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...