Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wentylatora dmuchawy - nowy zamiennik czy używany oryginał?


barneius

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zaczął mi świergotać wentylator dmuchawy i zamierzam go wymienić. Zastanawiam się czy wybrać nowy zamiennik (cena około 230 - 300 pln) czy też używany oryginał (cena około 50 - 80 pln). Za używanym oryginałem przemawia dużo niższa cena ale z drugiej strony, z tego co poczytałem na forum, nie jestem odosobniony z tym problemem a zatem nie mam żadnej pewności czy taki używany też nie zacznie piszczeć po krótkim czasie. No ale nawet jeśli zacznie, to w cenie nowego zamiennika mogę mieć ze trzy używane (tyle, że znów będę musiał zdejmować schowek i resztę...) . Z kolei z nowym nie powinno być żadnych problemów - no właśnie - czy na pewno? W końcu to zamiennik a nie oryginał. Macie jakieś doświadczenia / wyrobione zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał oryginału z jak najmłodszego auta. Pewnie z A5 czy z jakiegoś Q3 też pasuje, musisz dojść po numerze części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pilKOZAK napisał:

ja bym szukał oryginału z jak najmłodszego auta. Pewnie z A5 czy z jakiegoś Q3 też pasuje, musisz dojść po numerze części

thx. pewnie pasuje - będę się starał coś znaleźć, choć nie mam doświadczenia w szukaniu części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nasmaruj łożyska w silniku, po co go od razu wymieniać

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu łożyska miedzianym posmarowałem i do dziś mam spokój,  zrób tak zanim kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...