Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic 2.0 TDI - wysoki bieg ,niskie obroty, mała prędkość


Yooman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

W krótkim wstępnie napiszę że mam ten samochodzik od niedawna i to moje pierwsze doświadczenie z Multitronikiem. Przejechane ma 250 tys. Generalnie jazda jest przyjemna ale...

Widzę że jeśli auto jest jeszcze zimne mimo to bardzo szybko zmienia bieg na wysoki i podczas wolej jazdy do 50 - 60 km/h obroty są (jak dla mnie) niskie bo ok 1200 rpm co powoduje ze autko zaczyna lekko dygotać i dochodzą nieco nieprzyjemne dźwięki. Odnoszę wrażenie że jeśli samochód przejedzie parę kilometrów to sytuacja się poprawia ale w dalszym ciągu jazda w mieście nie należy do super przyjemnych. Mówię o trybie D, dlatego w mieście czasami wolę przełączyć na S. 

Nie mam zastrzeżeń do jazdy powyżej prędkości 60 km/h i trasy/autostrady. 

Dziś odnotowałem dziwne zachowanie autka, mianowicie obroty biegu jałowego nieco się zwiększyły i podczas jazdy przez miasto na D skrzynia utrzymywała obroty nie mniejsze niż 1400 rpm co akurat poprawia stan rzeczy ale nie rozumiem co się stało - jakby nagle zmieniła się charakterystyka pracy.  Po zgaszeniu silnika jeszcze długo pracuje wentylator, hmm - do tej pory tak nie było 

Może ma ktoś jakieś sugestie?

I tak z ciekawości - jakie powinny być obroty biegu jałowego, czy ten automat może tak nisko schodzić na obrotach przy wyższych biegach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...