Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Q3 8U] maksymalne grzanie na zimnym silniku


Nexave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie proszę o pomoc, bo jakaś zła passa dopadła mnie i mój samochód. Jak przez 3 lata nic się nie psuło, tak teraz nastał jakiś czarny okres :(

Mianowicie od momentu nadejścia niskich temperatur (0*C ?)  - odkryłem to przypadkowo - kiedy silnik jest zimny przy włączeniu 16°C, z nawiewów leci BARDZO gorące powietrze. Po ustawieniu na LO dopiero zaczyna chłodzić. Sytuacja jest taka sama zarówno przy AC on/AC off, obieg zamknięty/otwarty - każda kombinacja sprawdzona, a efekt taki sam. Myślę, że można to podsumować tak: na LO leci maksymalnie chłodne, a od 16° (w górę) maksymalnie gorące powietrze! Nawet kiedy temperatura wody dojdzie do 90°C sytuacja się nie zmienia. Dopiero po kilku ładnych kilometrach (+/- 30 min jazdy) wszystko wraca do normy. Dodam, że podobna sytuacja miała miejsce RAZ pół roku temu, ale po chwilowym rozgrzaniu silnika od razu się "naprawiło" i więcej nie powtórzyło.

 

Z kwestii które mogą Was jakoś naprowadzić:

1) od nowości - nie była odgrzybiana/nabijana klimatyzacja

2) listopad 2018 - został usunięty DPF oraz zrobiony CHIPTUNING Stage1

3) listopad 2018 - został wyciągnięty, oczyszczony oraz naoliwiony wiatrak nawiewu, ponieważ zaczął "głośno" pracować przy włączonym nadmuchu przedniej szyby 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Nexave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...