Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne bicie podczas jazdy przez 3-4min po odpaleniu zimnego silnika


Cytryn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Rzecz dotyczy A5 sportback, mam nadzieję, że przygarniecie brata (prawie) bliźniaka :) Zauważyłem dziwną rzecz - po odpaleniu nierozgrzanego samochodu, przez pierwsze 3-4min jazdy po bardzo równym asfalcie mam dziwne bicie, jakby niewyważonego koła. Po chwili bicie znika i nie ma go już więcej przy żadnej prędkości, dopóki samochód znowu nie ostygnie (np przez noc). Zauważyłem to parkując kilka razy samochód w innym miejscu niż zwykle, na początku myślałem, że w tym miejscu asfalt jest po prostu nierówny, ale przejechałem ost tą ulicą kilka razy na rozgrzanym silniku i żadnego bicia nie było (testowałem przy identycznej prędkości, w tym samym miejscu), asfalt tam jest nowy, bardzo równy. Na codzień, wyjeżdżając z domu, nie zauważam tego, ale może tylko dlatego, że asfalt nie jest na tyle gładki i bicie znika pomiędzy innymi nierównościami. Bicia nie ma na postoju po odpaleniu na żadnym biegu (P, N, D), tylko podczas jazdy z zimnym silnikiem i tylko przez chwilę.

Co to może być? Wał? Kończący się dwumas (przebieg obecnie 136k)? Jakieś łożysko? Coś ewidentnie powoduje to bicie, a po dosłownie kilku min, po delikatnym, nawet rozgrzaniu się znika, żadnych innych objawów nie ma, samochód świeżo po przeglądzie, zawieszenie bez żadnych luzów. Ktoś miał coś takiego?:)

Edytowane przez Cytryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się jakby to była wina opon ....

Dzisiejsze " wyroby gumowe " nawet najlepszych marek potrafią na prawdę niemile zaskoczyć... :tongue4:

Takie opono podobne wyroby potrafią przez jakiś czas po ruszeniu pamiętać swój kształt z okresu postoju i zapominają go dopiero po przejechaniu kawałka drogi :whistling:

Jest to moja teoria, żeby ją sprawdzić zmień na próbę koła :):hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Pirelli P zero bym o coś takiego nie podejrzewał... W tym tyg zmieniam na zimówki, sprawdzę, to raczej wątpliwe, ale kto wie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...