Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne wachania temperatury


kikus2233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kupna auta czyli jakieś 2 tyg mam dziwne wachania temperatury na liczniku mianowicie wskazówka raz się nie rusza raz wstaje po 30 kilometrach a raz nie jak zgasze wstaje na troche nawet raz pokazała 90 stopni. Podejrzewałem termostat i się do niego dobrałem i odziwo działa we wrzącej wodzie się otworzył a pod lodowatą z kranu zamknoł. I nie wiem czy to wina czujnika czy cos gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem to samo kiedyś w swojej byłej b5 po lifcie. Z termostatem wszystko było ok, winnym był licznik jeager - niestety pomogła dopiero jego wymiana. Nie sugeruje abyś od razu zmieniał licznik. Najpierw sprawdź dobrze temp na vcdsie lub czymś podobnym lub na panelu klimatronika (ukryte menu) i porównaj ze wskazaniami licznika.

Jest jeszcze inna możliwość - uszkodzony czujnik temp lub jego instalacja. Sprawdź tylko czy Twój czujnik jest pojedynczy czy podwójny bo podwójny ma jeden pomiar dla ECU - sterownika silnika  a drugi dla licznika.

Wiem, że dużo tego na raz, ale posprawdzaj wszystko i po kolei wykluczaj winnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie termostat nawet po wystudzeniu jak w niego dmuchne to przelot jest konkretny że gwizdać można.. Gołym okiem tego nie widać więc może to jednak termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to go wymieniaj, najlepiej wg. mnie na termo firmy Wahler. Nigdy się na nich nie zawiodłem, koszt ok 40pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony temperatura niby dobiła do 90 ale po chwili przy ostrzejszej jezdzie zaczeła spadać i trzymała się na 70 stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ten termostat i sprawdź go gorącą wodą, tak jak robiłeś z tamtym.Na forum było wiele razy pisane, ludzie wymieniali termostaty na nowe i brak poprawy - niestety jakość części w dzisiejszych czasach to tragedia.

Jeśli to nie będzie termostat to w następnej kolejności sprawdź czujnik temp, jego wtyczkę i wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...