Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dwumas regeneracja czy nowy


Toczas

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł ten czas i dwumas jest do wymiany.  Audi a4 b7 1.9 tdi BKE 116. 

I tu pojawia się pytanie, regenerować czy wymieniać. 

Regeneracja dwumasy i sprzęgło =  850 + robota

Nowe częśc = 1800 + robota

Na rynku jest masę firm, które regenerują, przykład z wizualizacją: KLIK

Pytałem kilku mechaników i są podzieleni. Jedni mówią, ze taki oryginał zregenerowany jest nawet lepszy jak zamiennik.

Inni mówią, że to lipa i firmy regenerujące dają smar i słabe elementy do środka a sprężyny które tam wsadzają nie są nowe ponieważ takie sprężyny do dwumasy nie są w ogóle w sprzedaży i uważają, że to jest kombinowanie. 

Macie doświadczenia z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z tym podzespołem nie mam żadnego, ale dysponuję informacją od człowieka,który założył regenerowaną dwumasę ( zresztą łącznie ze sprzęgłem) i pojezdził....dwa miesiace bez problemu ( silnik również diesel)...

Moje zdanie: takie elementy zakładaj nowe i z tego co słyszałem najlepiej LUK ewent. Sachs. To za dużo roboty i kosztów, aby ryzykować czy się uda czy nie.... Ja na Twoim miejscu zmieniłbym na nowy zestaw.

Zdaję sobie sprawę,że troszkę to kosztuje,ale jak masz zamiar pojezdzić autem to "zaboli" w momencie zakupu i wymiany i pózniej będziesz miał spokój, a zregenerowaną może być jak wspomniałem powyżej choć może być i dobrze,ale to loteria i fundowanie sobie niepewności.....

Ale wybór jest Twój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy zestaw firmy sachs bądź luk (może być pudełko luk a w środku sachs i na odwrót ? ) . Ja kiedyś do 1.9 AVFa montowałem od BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć lepszy jakościowo jest LUK choć wydaje mi się,że to ta sama pólka co Sachs.

Nie potrafię tego poprzeć jakimś argumentem,ale brałbym LUK-a

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 21:38, Toczas napisał:

Może ktoś jeszcze miał inne doświadczenia w tym temacie? 

U mnie się kończyło sprzęgło dwumas już nie odbijał kupiłem używke za 400 zł + obiłem kevlarem i się nic nie dzieje a trzyma 450 NM ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...