Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Rozrząd - napinacz hydrauliczny


wojtek65916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich audi maniaków.  Mam pytanie odnośnie tego , że przymierzam się do wymiany rozrządu ,zakupiłem cały komplet z chydraulicznym napinaczem. Okazało się że mam mechaniczny napinacz i tu moje pytanie , czy jak kupię tylko rolke  do tego zestawu co mam  czy reszta  będzie pasować  ( pasek, pompa wody i rolka). Moje obawy wzbudził sprzedawca gdzie kupiłem mechaniczną rolke mówiąc,  że pasek w zestawie co aktualnie posiadam nie będzie pasować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż to co masz nie wymieniając lub wymień cały zestaw na zestaw z mechaniczną rolką.

 

W AWXie powinien być hydrauliczny napinacz, ktoś musiał wcześniej wymieniać rozrząd i założył ten z mechaniczną rolką, gdyż jest mniej awaryjny i jest tańszy.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić już nie mogę bo tyle zwlekałem z wymianą , że termin zwrotu minął.  A jest możliwość założenia hydraulicznego napinacza tam gdzie jest mechaniczny ?

Edytowane przez wojtek65916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtek65916 napisał:

Wymienić już nie mogę bo tyle zwlekałem z wymianą , że termin zwrotu minął.  A jest możliwość założenia hydraulicznego napinacza tam gdzie jest mechaniczny ?

Tak, cały zestaw pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak wszystko będzie pasować to dzięki za informację pozdrawiam. Nie potrzebnie  zakupiłem mechaniczną . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JawoR36 napisał:

W AWXie powinien być hydrauliczny napinacz, ktoś musiał wcześniej wymieniać rozrząd i założył ten z mechaniczną rolką, gdyż jest mniej awaryjny i jest tańszy.

to nie było zależne od symbolu silnika a od roku modelowego auta... pierwsze tdi pd miały napinacz hydrauliczny... potem wprowadzili mechaniczny...

Do nr nadwozia 8E-2-297 100 szła rolka z napinaczem hydraulicznym, od 8E-2-297 101 - rolka napinająca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

to nie było zależne od symbolu silnika a od roku modelowego auta... pierwsze tdi pd miały napinacz hydrauliczny... potem wprowadzili mechaniczny...

Do nr nadwozia 8E-2-297 100 szła rolka z napinaczem hydraulicznym, od 8E-2-297 101 - rolka napinająca 

Miałem w rękach ok 100 AWXów, plus drugie AVFów, żaden AWX nie miał rolki mechanicznej. Dane z katalogów/ETKI można zabrać do WC, wiadomo po co.

AVF dopiero w 2003 roku.

AWX tylko z 5bieg skrzynia, napinacz hydraulika.

AVF tylko z 6bieg skrzynia, napinacz mechaniczny.

I owszem, można tu mówić o roku modelowym, że w którymś tam zmienili rozrząd ok (2003), ale wraz z tym zmienili oznaczenie silnika. Wraz ze zmianą AWX na AVF zmieniono rozrząd, a przy okazji tej zmiany rocznikowej wymieniono materiał gumowy na konsoli, rączkach, przełącznikach, sposób otwierania zapalniczki na typowo B7, listwę w klapie na plastik, lampy na nieprzestawialne ręcznie, lakierowane doły, dodano S-Line zewnętrzny i kilka innych pierdół.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...