Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Błąd ciśnienia oleju


krzysziek_1710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi a4 b6 1.9 tdi 130 KM.

Pewnego dnia po minucie od odpalenia pokazał mi się najpierw błąd czujnika poziomu oleju. Sprawdziłem szybko na necie co znaczy kontrolka z olejem i z napisem sensor i stwierdziłem że to nic groźnego bo nie jest to czerwony błąd tylko pomarańczowy. Ruszyłem i po przejechaniu ok 100 m zaświeciła mi się kontrolka niskiego ciśnienia oleju (czerwona). Zatrzymałem się i sprawdziłem olej i jak nabardziej był stan. Oczywiście olej na miarce był rozbryzgany i musiałem najpierw wytrzeć miarkę żeby sprawdzić. Odpaliłęm znowu samochód i odkręciłem korek od wlewu oleju i przez wlew widzałem jaky olej był rozporowadzany po silniku. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że okiem to można g*wno zobaczyć a nie ciśnienie oleju.

Teraz oil sensor zgasł a błąd ciśnienia oleju dalej pokazuje się ale nie na wolnych obrotach tylko już trzeba dać więcej gazu. CCzy ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem? Próbowałem umówić się do mechanika ale trzeba czekać na wizytę około 3 tygodni a samochód jest potrzebny. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co, to do sprawdzenia ciśnienie oleju i ewentualnie podmiana czujnika ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę ale tak jak wyżej pisałem, najwcześniej mogłem umówić się na wizytę za 3 tygodnie. Kanału nie posiadam i nie mam możliwości zrobić cokolwiek od spodu samochodu - tylko z gry mogę coś zrobić. A z tego co wiem to ten czujnik żeby wymienić to można tylko dostać się od spodu tak?

Można coś zobaczyć przez vag-com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź innego mechanika, który poświęci kilkanaście minut w ciągu dnia, bez przesady już...

Podepnij, może wyrzuci jakiś błąd czujnika, zwarcie itp.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę obdzwoniłem już wszystkich mechaników i każdy mi podaje termin po 15 grudnia :(

Na vag-com miałem tylko błędy od czujnika poziomu oleju, który już skasowałem. Teraz ten błąd już się nie pokazuje. A czy jakoś od góry, otwierając maskę, można wymienić ten czujnik? Jest na to jakiś sposób? Może pomoże odłączenie akumulatora żeby zresetować komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Problem z ciśnieniem oleju rozwiązany. Jakiś czas temu wykasowałem na vag-com wszystkie błędy (oczywiście tam nie ma błędów od niskiego ciśnienia oleju) i postanowiłem odłączyć klemy od akumulatora. Następnego dnia podłączyłem akumulator, odpaliłem silnik i przejechałem się autkiem i czerwona lampa alladyna znikła. Błąd nie pokazał się nawet przy mocnym przegazowaniu silnika.

Oczywiście 3 grudnia oddałem samochód do mechanika do sprawdzenia ciśnienia i stwierdził że ciśnienie jest super :)

Także mogę stwierdzić, że w moim przypadku odłączenie akumulatora wyeliminowało pokazujący się błąd ciśnienia oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...