Jump to content
IGNORED

Wymiana Concert na RNS-E - słabszy dźwięk


spectrum89
 Share

Recommended Posts

Witam,

Panowie, mam problem z brzmieniem w mojej A4 przy przekładce radia na RNS-E. Jeszcze nie przełożyłem go, bo czekam na elementy montażowe, ale podłączyłem je w aucie z ciekawości co to będzie. Posłuchałem na kilku utworach, manipulowałem ustawieniami i wróciłem do starego radia Audi Concert.

Zauważyłem sporą przewagę Concerta nad RNS-E, przy sterowaniu przód/tył, znacznie uwydatnione były niskie tony podczas odsłuchu na Concercie w obu zakresach. Bas był mocniejszy i dźwięk bardziej donośny. Rozkładając po równo moc na przód i tył radio gra dużo lepiej i czyściej, ale jednak to dalej nie to. Zastanawiam się, czym to jest spowodowane? Fakt, że w bagazniku mam wymieniony wzmacniacz z Harmana na Bose (czarny) jednak ten zabieg miał na celu wzmocnienie tyłu i efekt się pojawił. Myślałem, ze RNS-E będzie w stanie lepiej zagrać, a przynajmniej nie gorzej. Pomyliłem się.

Czy może potrzeba jeszcze czegoś dokonać? Czy powinienem jakoś zakodować to radio czy co? Nie mam pomysłu. Może mógłby ktoś pomóc w tym temacie?

I jeszcze jedna rzecz.. radio po wyjęciu płyty nie chce zamknąć panela. Po jakimś czasie próbuje wciągnąć płytę, której mu nie podaję. Dopiero po podaniu płyty panel daje się zamknąć. To jakaś usterka?

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście jak przełożyłem radio z concert na rns-e, to się za głowę złapałem i tak jest do dziś, nadal robi wrażenie, dźwięk jest naprawdę fajny, czysty i mocny, nie to co na concert.  Panel normalnie powinieneś zamknąć po wyjęciu płyty, tak samo jak i odwrotnie, pewnie to jakaś usterka.

Link to comment
Share on other sites

Czyli powinna być różnica po przejściu na RNS-E. Fakt, może troszkę czyściej gra, ale mimo wszystko słabiej, na pewno jeżeli chodzi o niskie tony, są mniej nasycone, bardziej płytkie. Co może być przyczyną? Samo podłączenie prawidłowe, to raczej debiloodporne połączenia. Może jednak rzecz leży w jakimś kodowaniu tego radia, adaptacji go w samochodzie?

Link to comment
Share on other sites

Las rąk, tłum ludzi do rozmowy się wyrywa. Widzę, że forum "rośnie w siłę".

Link to comment
Share on other sites

Zamiast lamentować tu nad upadkiem forum wziął byś się za przeczytanie chociaż kilku wątków...

Radio po przekładce należy zakodować bo w aucie z którego zostało wyjęte mogło być inne wyposażenie niż jest u Ciebie.

Czytaj forum zamiast czekać aż ktoś kolejny raz bedzie pisał to samo co już było wałkowane wielokrotnie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...