Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie/Stukanie w A4 B6 2.0 ALT NIE WARIATOR


krystianosos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem a4 b6 2.0 ALT, posiadam problem a mianowicie w trasie(200km) zapaliła mi się 3 razy czerwona kontrolka oleju na fisie z napisem "OIL SENSOR" na parę sekund i migała wydawając dzwięk pikania i gasła i tak 3 razy.Na wolnych obrotach występuje cykanie.Dodam,że dzieje się to jak auto już chwile pochodzi łapie powyżej 60/70 stopni.Na zimnym nic takiego nie występuje.Jeśli przygazujemy na ciepłym to słychać jakby coraz szybciej cyka.To cykanie dochodzi spod pokrywy silnika.Nie jest to wariator ponieważ,niedawno był regenerowany oraz założony nowy zawór.Zmieniany był napinacz z łańcuchem również.Zresztą po odłączeniu zaworu wysokiego ciśnienia dzieje się nadal tak samo.Olej w silniku jest.Szwagier ma taki sam silnik i owe objawy nie występują nie wiem co jest przyczyną.

Od czego zacząć,kupić manometr i zmierzyć ciśnienie oleju?Jeśli tak to jakie ma ono być?A może ktoś z was miał taki problem?Czekam na odpowiedz.

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez [email protected]
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to nagle czy powoli postępowało?

Bałbym się odpalać ten silnik, żeby nie narobić więcej szkód. Myślę, że forum mało co pomoże, jedyne co to mechanik. Przede wszystkim niech sprawdzi ciśnienie oleju. Podłącz pod vaga i odczytaj błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciężko mi stwierdzić auto kupiłem uszkodzone i tylko na chwile odpaliłem na zimnym było ok.Ma vagu nic nie pokazuje mi,żadnych błędów a zmienna faza widać,że pracuje.

Też mam zamiar sprawdzić ciśnienie oleju najpierw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy mój mechanik twierdzi że to napinacz łańcuszka ale widzę że ty wymieniałes a problem jest nadal jak ogarniesz daj znać co było przyczyną z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...