Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami po wymianie serwa, vacum i odpowietrzenia


Kristiano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

powoli mam już dość problemów z moją A4... a szczególnie tych z hamulcami. 

Najpierw wspomnę co już zrobiłem. Otóż, wymieniłem serwo, odpowietrzyłem układ, wymieniłem pompę vacum na boscha (miałem LUKa i króciec latał jak chciał ;) ). 

Objawy:

Na krótkich odcinkach trasy tak około 20-25 km wszystko wygląda jakby było ok. Problem zaczyna się jak np jadę trasę Lublin - Warszawa. Po dłuższej jeździe na ekspresówce z prędkością praktycznie przepisową i chęci zahamowania, hamulce są bardzo twarde... Po zjeździe z ekspresówki nic nie pomaga i tak już całą dalszą drogę są praktycznie cały czas twarde - tak że trzeba czasami się mocno zaprzeć. Zdarzają się momenty, że hamują jak nowe - ale to rzadkość, oraz że po naciśnięciu chwile jest twardy po czym puszcza i hamuje normalnie. 

Koledzy proszę o pomoc ;) bo już nie wiem za co się brać... układ był odpowietrzany u mechanika. 

Edytowane przez Kristiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

okazało się, że mimo wymiana pompa vacum nie działa. Tzn wszystko działa na zimnym silniku, po przejechaniu około 30 km hamulce twardnieją. 

Sprawdzenie ciśnienia faktycznie to potwierdziło. Na zimnym silniku ciśnieine jest bardzo dobre - na zielonym zakresie. Natomiast po przejechaniu 30 km wygląda to tak:

Po wpięciu czujnika i odpaleniu silnika pompa daje podciśnienie na zielony zakres. Natomiast przy wciskaniu hamulców spada praktycznie na 0 - tak nie działo się na zimnym silniku. 

Czy to moża na 100 % stwierdzić, że to pompa czy może coś być jeszcze nie tak? 

 

Edytowane przez Kristiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być gumowy łącznik: 

Gdzie wpinasz zegar podciśnienia? W którym miejscu na przewodzie podciśnienia? Też mam czasami takie objawy, ale rzadko.

 

Edytowane przez jmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo jest nowe, to wątpie że to tu wina leży... 

Do pomiaru wpieliśmy się przed zaworek ten co na zdjęciu 

1.png

 

Tyle że pompe Vacum kupiulismy używkę i tu może być ten problem. Dopóki jest zimna jest ok.. a później lipa...

 

 

Edytowane przez Kristiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Myślę że najlepszym sposobem ale ryzykownym, bo możesz się poparzyć, będzie sprawdzenie palcem na wyjściu na pompie na rozgrzanym silniku czy występuje podciśnienie. Spróbuj powymieniać te wężyki od podciśnienia, może są poprzecierane albo źle połączone. U mnie było inaczej, włożyłem metalową tulejkę ciękościenną w gumowy łącznik w grodzi i hamulce się poprawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem w swoim aucie. Udało się rozwiązać ten problem? 

Zamówiłem nową pompę Vacum i czekam na wymianę. Coś jeszcze brać pod uwagę co do wymiany? Gumowy łącznik tez jest wymieniony na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...