Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kąt synchronizacji wałka rozrządu, a spalanie.


Luki17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko. Na kompie kąt synchronizacji na rozgrzanym silniku wychodził 2.8* norma to -3;+3*. Przestawiłem kąt na - 1.1;-1.7. Co zauważyłem? Silnik pracuje bardziej miękko nie czuć drgań w kabinie, nie ma spadku mocy, biegi lżej wchodzą, ale średnie spalanie na komputerze pokładowym strasznie wariuje i podnosi się w górę nawet na postoju pokazuje średnio ponad 10l. Spalanie na wolnych waha się 0.6-0.8l. Dodam, że jak był ustawiony kąt na 0.0;-0.6 to spalanie było ok, ale trochę trzęsło w kabinie. Przebieg mam 400.000tyś. 

Edytowane przez Luki17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luki17 napisał:

Ogólnie przyjemniej się jeździ jak kąt jest na -1.7 tylko spalanie średnie na postoju wzrasta do ponad 15l. I to trochę kole w oczy. Pojeżdżę i zobaczę jakie spalanie jest rzeczywiste.

Te 15 litrów spalania na postoju to chyba na całą dobę klekotania ? :decayed:

Rozrząd w PD-kach ustawia się na blokady , nie jest ważne jaką wartość z przedziału +/- 3 stopnie pokazuje, ważne jest tylko by się mieścił w tym przedziale :hi:

Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do ustawienia rozrządu to powinien wykonać jego ustawienie od nowa , a nie kombinować ....:P

Co niektórzy to powinni się przesiąść już na elektryki , jak ich tak drażni to że diesle paliwo spalają :grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko poszukać i podpinać się pod istniejące wątki ? 

https://a4-klub.pl/topic/250849-kąt-synchronizacji-wałka-synchro-angle-mity-czy-fakty/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...