Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zgrzyta przy wbijaniu dwójki, ktoś pomoże?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kad mam audi, czyli jakieś półtora roku był problem z biegami. Wymieniłem sprzęgło, troszkę lepiej ale jedynka się zacinala i dwójka i trójka zgrzytala przy wbijaniu, ale już nie szarpal przy ruszaniu. Oddałem do serwisu skrzyń biegów, rozebrano skrzynie na moich oczach, Pan w zakładzie pokazał mi wszystkie synchornizatory itp i stwierdził że wszystko jak nowe. Skrzynia złożona, nowy olej, nowy płyn i odpowietrzone sprzeglo. Po tym jest dużo lepiej. Jedynka już na światłach w 99 na 100 wbić wchodzi bez problemu, jedynie jak się toczy to czasami przyblokuje, trójka wchodzi już normalnie ale dwójka zgrzyta jak zgrzytala. Jak zmieniam z 1 na 2 bardzo wolno to wejdzie ladnie, ale gdy zmieniam normalnie to jest zgrzyt. Trochę lepiej jest na rozgrzanym. 4,5,6 wchodzą bez zarzutu. Gdzie mogę jeszcze szukac ? Czytałem o jakimś walku ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Ta dwójka na prawdę spedza sen z powiek, ponieważ dużo jezdze po Londynie i praktycznie tylko 1,2,3 i tak w kolko. Może ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie widełki na wybieraku biegu są podtarte lub podbięte i nie równo zasuwa przekładkę z synchronizatorem i z tond to zgrzytanie.

Jak masz z czego wy wymień cały zespół zmieniający bieg 1 i 2 bo to jest razem tylko że po obu stronach jest synchronizator od każdego biegu.

Edytowane przez pieciajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...