Skocz do zawartości
IGNOROWANY

krotkie ssanie


sebastian8181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was sprawa jest taka jak teraz zrobilo sie chlodno ssanie trwa moze okolo 10 sekund troche dziwne bo latem bylo dosc dlugie pytanie czy tak ma byc czy cos jest nie tak prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm . 10 sekund trochę krótko. Trzeba było by pod kompa podpiąć i profilaktycznie sprawdzić jak się czujnik temperatury zachowuje . Bo może pokazywać głupoty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebastian8181 napisał:

Witam Was sprawa jest taka jak teraz zrobilo sie chlodno ssanie trwa moze okolo 10 sekund troche dziwne bo latem bylo dosc dlugie pytanie czy tak ma byc czy cos jest nie tak prosze o pomoc i z gory dziekuje

widze, ze masz automat - nie wiem czy w multitronicu jest tak samo ale jak przestawisz wajche z P na D to odrazu obroty spadaja do nominalnej wartosci.

wiem, ze moze glupia uwaga ale ktos moze nie wiedziec :D

przy zimnym rozruchu cisnienie paliwa w ukladzie jest podnoszone dla lepszego rozruchu/bogatszej mieszanki i doprowadzenia cata do minimalnej temp roboczej .

natomiast przy cieplym rozruchu cisnienie paliwa rowniez wzrasta ale w celu przeciw-tworzenia sie pecherzykow pary w HPFP.

sprawdz bledy w ECU (tak jak kolega wyzej napisal np. czujnik temp G62) - jestli nic tam nie znajdziesz nie kombinuj - to nie jest polonez, że ma "ssanie".

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też się nad tym zastanawiałem, czemu np. przy +10 st. ssanie potrafi działać przez 1-2 minuty a czasem przy + 2-3 st. obroty na dzień dobry są już ok 800 i nie ma ssania. Nie mam jednak żadnych błędów i nic się nie dzieje więc chyba tttm i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 14:45, krajan1 napisał:

Kiedyś też się nad tym zastanawiałem, czemu np. przy +10 st. ssanie potrafi działać przez 1-2 minuty a czasem przy + 2-3 st. obroty na dzień dobry są już ok 800 i nie ma ssania. Nie mam jednak żadnych błędów i nic się nie dzieje więc chyba tttm i tyle. 

Mam identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany,tak czytam o tym tzw.ssaniu i powiem,że u mnie to nie ma znaczenia jaka jest temp.na zewnątrz zawsze chodzi tak samo.Odpalam obroty są tak 1200 może 1300 chodzi tak ze 3min po czym spadają na 900 albo 850 nie pamiętam dokładnie.Inaczej to wygląda jeśli jest -20 lub więcej to wtedy odpali obroty wskoczą na około 1600 i zaraz spadają na 1000 i chodzi tak,aż nieco się rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...