Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duży pobór prądu na postoju


Manfred_86

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatanio zaczął padać mi akumulator. Dziś zmierzylem pobór prądu  (na rozładowanym aku) i pokazało 0,7A. Powyciagalem wszystkie bezpieczniki i cały czas pobór był ten sam. Co jeszcze może cIgnacy prąd co nie jest podłączone pod bezpieczniki? Auto to a4b6 1.8T, AVJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa... a masz jakieś dokładane wyposażenie? czy wszystko seria?

I jeszcze ile czasu czekasz z pomiarem? musisz puścić pomiar przez miernik i poczekać z 2-3 minuty po zamknięciu auta, żeby wszystkie sterowniki poszły spać i wtedy odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio temat u siebie. Zablokuj zamek maski, najlepiej nadaje się do tego klucz imbusowy, tylko trzeba uważać później przy odblokowaniu maski bo ten może wyskoczyć na kilka metrów w górę. Tak samo zablokowałem zamek drzwi kierowcy. Wtedy zamknąłem samochód z pilota i czekałem kilka minut aż wszystko pójdzie spać. Po 10 minutach nadal miałem 250mA. Wyciągałem po kolei bezpieczniki i czekałem chwilę na reakcję. U mnie zapomniałem o Elm wpiętym w złącze obd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem kilkanaście minut do pomiaru wiec wszystko powinno się wygasić. Fakt, drzwi kierowcy nie zablokowałem ani zamka maski tez nie. Myślałem że wystarczy zamknąć z kluczyka na otwartych drzwiach i masce. Z dodatakowego wyposażenia to mam jeszcze alarm plus instalacja gazowa. Co jeszcze może ciągnąć prad, a nie jest podpięte pod skrzynke bezpieczników? 

PS. Najpierw trzeba wpiąć miernik a potem auto zamknąć i nie wypinać go już? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpinasz miernik, zamykasz i czekasz.

Od lpg możesz łatwo wyjąć bezpieczniki, pewnie będą 2 jeden od elektroniki i drugi od wtrysków.

Alarm też może takie jaja robić ale to też powinien byćbezpiecznik, i jeszcze sprawdź syrenę czy nie ma własnego zasilania i akumulatora, który się styrał i ciągnie prąd bo niby się ładuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...