Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Makabrycznie duże spalanie PROBLEM


Kamilos103

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Posiadam Audi A4B8 w wersji silnikowej 2.0TDI 143KM Samochód ma 85tyś przebiegu, mam go od niedawna. Piszę tutaj, ponieważ przeraziło mnie spalanie tego samochodu. Sprawa wygląda następująco:

Nie podam średniego spalania z komputera, ponieważ (to też jest problem) na kazdym ekranie gdzie pokazuje średnie spalanie na 100km licznik się za każdym razem zeruje czasami odrazu po ponownym włączeniu silnika a czasami dopiero na drugi dzień ale za każdym razem średnie spalanie liczone jest od nowa ktoś wie o co może tutaj chodzić?

No ale przejdzmy do meritum nie mogłem wyliczyć średniego spalania przez komputer tak więc zatankowałem samochód do pełna wyzerowałem licznik i ruszamy. W tym momencie wskazówka paliwa dotyka mi już czerwonego pola (rezerwa się nie zapaliła) komputer podaje, że do końca zbiornika pozostało ~130km, a na liczniku kilometrów jest 590 przejechanych kilometrów ?! Uważam ze spalanie jest bardzo duże pojemność baku to 65l. Wiem, że spalanie zawsze różni się od tego co podaje producent ale az tak ?! myślałem ze co najmniej 900km na baku przejadę...

 

Kilka słów o stylu jazdy i aucie:

Wyżej wymieniony pomiar to jazda w cyklu mieszanym ~250km to trasa natomiast reszta to cykl miejski, jeżeli jeżdziłbym tylko w miescie to co przejechałbym tylko 400km ?!

Samochód na oponach zimowych 225/55/16 ciśnienie to 4x 2.5

 

Ktoś jest w stanie pomóc w moim problemie? 

Edytowane przez Kamilos103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przebiegiem to troche zaszalales.albo ktos cofnal.pomijajac to.moja noga jest ciezka i robie 800km na zbiorniku.1100km jak jade do holandi 120km/h . Przyczyn moze byc multum.podlacz kompa i sprawdz bledy.napewno cos bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest realny, samochód pochodzi z polskiego salonu cepik prawdę mówi również jest prowadzona książka serwisowa od nowości + rozmawiałem z pierwszym właścicielem.

Ok, podłącze kompa tylko muszę się umówić.. chyba że ktoś w Warszawie dysponuje komputerem i czasem ? 

Ktoś ma jeszcze jakieś porady, poza komputerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 19:14, Kamilos103 napisał:

Przebieg jest realny, samochód pochodzi z polskiego salonu cepik prawdę mówi również jest prowadzona książka serwisowa od nowości + rozmawiałem z pierwszym właścicielem.

Ok, podłącze kompa tylko muszę się umówić.. chyba że ktoś w Warszawie dysponuje komputerem i czasem ? 

Ktoś ma jeszcze jakieś porady, poza komputerem ?

Co bylo przyczyna twojego wysokiego spalania?

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...