Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szuranie dziwny dźwięk ??!!


Deviledy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie Dziwny dźwięk dobiegający z prawej strony i występuje tylko wtedy kiedy samochód jest w pełni rozgrzany... dźwięk przypomina bieg wsteczny (PRZYPOMINA) słuchać go wtedy kiedy wjedziemy NP do tunelu lub mamy jakiś mur oporowy obok samochodu (oczywiście wszystko podczas jazdy) dźwięk narasta kiedy jestem np: na łuku... samochód był u mechanika w sumie już drugiego i nie mógł zlokalizować tego.. dodam iż wykluczył skrzynie łożyska czy też przegub, (profilaktycznie wymieniłem olej w skrzyni..)

Dwa podczas kiedy już przy ruszaniu słychać opisany dźwięk na wyższych biegach kiedy obciążę silnik i dodam więcej gazu aby się zebrał (tzw zmulenie) słuchać jakiś dźwięk poluzowanej osłony która nierytmicznie uderza o coś nie jest to zbyt głośne ale denerwuję ... Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redjasper napisał:

luźny układ wydechowy?

i przez to byłoby szuranie ? ono występuje tylko na 1 biegu ?

Edytowane przez Deviledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje szuranie może być moim stukotem...   miałem tak na jedynce przy gwałtowniejszym ruszaniu - winny wydech obijający się, bo gdzieś jedna obejma nie trzymała...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 22:54, daglas napisał:

Na postoju tez masz ten dzwiek ? Jak wcisniesz sprzeglo to zanika ?

to szuranie itp występuje tylko podczas jazdy. Na postoju jak dobrze się  wsłuchasz może i usłyszysz prace sprzęgła ale to jest baaardzo cicho ... zresztą mechanik wykluczył jakiekolwiek łożyska w skrzyni więc wymieniłem tylko olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 18:33, Redjasper napisał:

Twoje szuranie może być moim stukotem...   miałem tak na jedynce przy gwałtowniejszym ruszaniu - winny wydech obijający się, bo gdzieś jedna obejma nie trzymała...  

Ja wystarczy że rozgrzeję do 90C  i będę ruszał i ten dzwięk szurania jest tylko na 1 biegu , a dźwięk jakby osłony jakiejś jest na wyższych biegach ale tylko wtedy kiedy go ( zamulę ) i chcę go zebrać.. Wiem tak się nie robi.. ale i nie powinien pojawiać się taki dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Deviledy napisał:

Ja wystarczy że rozgrzeję do 90C  i będę ruszał i ten dzwięk szurania jest tylko na 1 biegu , a dźwięk jakby osłony jakiejś jest na wyższych biegach ale tylko wtedy kiedy go ( zamulę ) i chcę go zebrać.. Wiem tak się nie robi.. ale i nie powinien pojawiać się taki dźwięk

Jezeli natak postoju nie masz w/w dzwieku a podczas jazdy tak to moze jednak lozysko oporowe albo dwumasa jezeli juz faktycznie w skrzyni jest wszystko ok

Edytowane przez daglas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daglas napisał:

Jezeli natak postoju nie masz w/w dzwieku a podczas jazdy tak to moze jednak lozysko oporowe albo dwumasa jezeli juz faktycznie w skrzyni jest wszystko ok

chyba się dowiem jak się rozsypie.... szkoda mi dawać samochód do kolejnego znachora bo kasę skasują za nic  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...