Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o wyliczenie pinu z wsadu licznika


mariuszek2501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i z góry przepraszam jesli w złym miejscu zamieszczam post. Mam wielka prośbę do kolegów o odczytanie PIN z wsadu licznika który odczytałem programem vageeprom. Ten drugi odczytałem z opcją NEWMODE jak kolega prosił. Pacjent to Audi A4 B6 2002 r. Bardzo dziękuje za pomoc.

_Audi_B6LMJ02 V006.05.BIN

_Audi A4_B6LMJ02 V006.05.BIN

Edytowane przez mariuszek2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytales po ustawieniu jako newmode?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi odczytałem z opcją newmode_Audi A4_B6LMJ02 V006.05.BIN

Edytowane przez mariuszek2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jako decrypted odczytales? co dokladnie klikales? bo ciagle zaszyfrowany czesciowo - uważaj na zabawy epprom programmerem żeby czegoś nie popsuć ;) 

A co planujesz że pin potrzebny

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako decrybted. Encrypted nie poszedł tylko licznik zgasł. Dobrze ze wcześniej zapisałem kopie wsadu to udało się uratować licznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam. Odwrotnie. Odczytałem jako encrypted bo na decrypted zgasl licznik i musiałem wgrać wsad przez encrypted dopiero poszło. To jest 2002 rok także licznik jest zaszyfrowany

Edytowane przez mariuszek2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie pamiętam jak to kombinowałem ale nie miałem problemu z odczytem - ostatni raz ze 2 lata temu , potem używałem już innych kabelków ( vagdashcan lub FVDI ) - wydaje mi się że newmode i read decrypted , mam jakiś zegar z a4 b6 z 2003 to w wolnej chwili spróbuje na stole pokombinować z Vag epprom progrmameer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest tak jak pisałem - robisze set to newmode i potem Read EEprom ( Decrypted ) - wtedy pin będzie widoczny ( w załączniku pliki z zegara odczytanego na stole ;) ) 

8e0920900L_Audi_B6LMJ02 V006.08.BIN

8e0920900L_Audi_B6LMJ02 V006.08 decrypted.BIN

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przez decrypted zgasl licznik i wywaliło jakiś błąd. A Pan ma oryginalny kabel? Bo ja to robiłem kkl takim za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zwykłym KKL za 30 zl ( na chipie ftdi232rl ) robiłem żeby sprawdzić - licznik w trybie newmode i read decrypted

Aha program Vag epprom programeer 1.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym samym robiłem to zgasly wyswietlacze na liczniku i już się przestraszyłem że uwalilem. Ale wgrałem wcześniejszą kopie przez encrypted 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba jednak musisz szukać kogoś kto to odczyta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn.? USB???

 

mam zrobioną wiązkę pod zegary z wtyczkami , na zasilaczu podpinam w domu , tam mam też gniazdo obd że mogę kabel diagnostyczny podłączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało mi się odczytać pin tak jak kolega mówił. Niestety po próbie ponownego wgrania wsadu Def error na wyświetlaczu. Na szczęście po kilku pubach przywrócił licznik do życia. Ale pin w vcds musi mieć 5 liczb i nie pasuje nawet jak daje 0 z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...